Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez a gyermek betegsége iránti...

Ez a gyermek betegsége iránti nemtörődömség mire utal a szülőnél? Mentális zavar a szülőnél? Más is van így az anyjával? A kapcsolatok megszakítása a megoldás?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk testvéremmel, én szerencsére már kiszabadultam a szülői fészekből.


Ma már felnőtt, középkorú férfi vagyok. Gyermekkoromban súlyos hormonális zavarom volt, emiatt már gyermekkoromban nagyon elhíztam. Pár éve megtaláltam a gyermekkori orvosi papírjaimat, ahol a tanárok, védőnők, iskolaorvos többször, több dokumentumban is azonnali hormonális kivizsgálást javasolt, vagy beutalót írt. És minden papíron ott volt a megjegyzés: "A szülő nem hajlandó foglalkozni az esettel, A szülő megtiltotta a további orvosi kivizsgálást, stb."

Azóta már normális testalkatom van, de csak mert felnőttként elmentem a megfelelő orvosokhoz, dietetikusokhoz, akik segítettek a

problémáim megoldásában. Azonban a teljes korai gyermekkoromat tönkretette a nem kezelt hormonális problémákkal járó elszigeteltség, ami persze kihatással lett a párkapcsolataimra.


Hasonló dolog történt a testvéremnél is. Nála igazolt súlyos mentális zavar, és depresszió lett megállapítva. Gyógyszer és alkoholfüggő. Anyámmal él együtt, és hiába voltak anyámnak mindig is jó egészségügyi kapcsolatai (amit az én esetemben is felhasználhatott volna), sohasem élt a lehetőségekkel, ugyanis egyszer elszólta magát: Ha az ő fiát meglátnák a pszichiátrián, az neki hatalmas szégyen lenne.

Szóval most ott tartunk, hogy a szinte mentálisan kellő mértékben sohasem kezelt, depressziós, gyógyszerfüggő, és így munkanélküli testvérem anyám szorításában él, akinek kb. 20 éve nem érdeke, hogy elővegye a kapcsolatait az ügy megoldása érdekében.

Ennek megfelelően testvérem teljesen leépült, és a nem tiszta tudatú cselekedetei miatt én is megutáltam őt, ha tehet róla, ha nem.


A szomorú csak az, hogy már azt látom, hogy egymást "hülyítik", egyre esik mind a szellemi, mint az erkölcsi színvonal a "családban".


Mit érdemes tennem? Teljesen forduljak el tőlük?

Saját családom sajnos nincsen, akiket magaménak érezhetnék.


2022. ápr. 3. 15:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
55%

10!


Ugyan mikor volt ez?

2022. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
15%
sohanapján, gondolom. vagy ötven éve...
2022. ápr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

12!


Sohanapja az esélyes. 50 éve vitték a gyerekeket a szülő tudta nélkül is, és nem csak ellenőrizték hanem még is csinálták a fogaikat. Nem véletlenül van annyi fogorvos fobias az 50 feletti korosztályban

2022. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Na igen, ez igaz.
2022. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
20%
Felnőttként már egyedül is tudja intézni a dolgokat.
2022. ápr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%
Gyógyszer és alkoholfüggő - felnőtt ember, az ő döntése.
2022. ápr. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, milyen putri helyen élhettetek, de régen valóban sokkal hamarabb lépett a gyámügy, teljesen jogosan. Ilyen téren jobbnak gondolom a régi világot, ma rengeteg gyereket törnek meg totál feleslegesen, mert rimánkodnak a pocsékabbnál pocsékabb szülőknek, hogy méltóztasson már tenni valamit, mert anno valami hülye kitalálta, hogy jaj, csak a vér szerinti család maradjon együtt, jaj, csak ki ne emeljék a gyereket. Ennek az eredménye a 18 után kapásból otthonról elmenekülő, és soha vissza sem néző gyerekek, akiknek a család szó hallatán is már undoruk van. Szóval valóban fura sztori. Nem mondom, hogy hazudsz, de akkor tényleg valami borzasztó putri helyen nőhettetek fel.
2022. ápr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, melyik megyében nőttél fel? Mert az ilyen szintű elhanyagolás max. BAZ vagy egyéb "elitebb" megyében ennyire evidens, kb.
2022. ápr. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%
Bocsi de en az ilyen családokat hívom prolinak. Örülök h te magad utánanéztel h mi volt a gond. Sajnos látom h rengeteg felnőtt le se tolja a gyerekét és gurul már 4 evesen a kisgyerek. Szörnyű ezt látni. Vannak ilyen hanyag szülők. Az én férjemnek súlyos orsovenyferdülese van, latszik h ferde az orra is. A szülei konkrétan viccelődni meséltek nekem h gyermekkora óta ferde...most meg 700 ezer ftba kerül majd az orrsovenyferdülese amit még kell műteni...rohadtul vicces de tényleg. Ha foglalkoztak volna vele már kiskorában megműtöttek volna
2022. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
35%
Vicces hogy valaki komolyan veszi ezt, garantáltan kamu.
2022. ápr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!