Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy idén nem végzek az egyetemen?

Figyelt kérdés
Az utolsó évemet járom az egyetemen. Nagyon jól indult az év, motivált voltam, minden vizsgát megcsináltam. Aztán online oktatásra mentünk át és azóta otthon voltam (szüleimmel élek). Ekkor kezdtem el lefelé csúszni a lejtőn. Nincs semmihez kedvem, se motivációm, nincs semmi önbizalmam és egyre butábbnak érzem magam. Sokszor megfordult a fejemben az utóbbi időben, hogy nem nekem való ez az élet, mert csalódást okozok mindenki számára. Sajnos a szüleim mindig sokat vártak el tőlem. Van egy nővérem, akinek viszont mindig minden meg volt engedve és sosem vártak el tőle semmit. (Pl. Távúton járta az egyetemet és ők fizették neki. Én ugyanezt nem tehettem meg. Mikor felvetettem, azt mondták, hogy akkor menjek el dolgozni, mert ők nem fizetik, de ez csak egy dolog a sok közül.) Sajnos nem sikerül befejeznem a diplomamunkámat időben, nem tudom leadni, így biztos, hogy idén nem szerzem meg a diplomámat. Viszont a fent leírtak miatt ezt nem merem elmondani a szüleimnek, mert félek a reakciójuktól. Tudom, hogy csalódast okozok neki, és nagyon rosszra számítok. Nem tudom, hogy nondjam el nekik? Valaki aki volt hasonló helyzetben, hogyan mondta el?
2022. ápr. 11. 10:20
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk... igaz én 27 évesen jelentkeztem vissza a mesterképzésre 2018-ban és másfélévig egészen jó volt, csak aztán jött a COVID, és betett nekem is egy kissé mentálisan...


Abszolválni fogok ugyan és szeretném ezt befejezni, hogy szeptembertől csak az Erasmus szakmai gyakorlatra koncentráljak.

2022. ápr. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!