Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy gyereket azért nem szabad...

Egy gyereket azért nem szabad soha megverni mert annál jobban rosszalkodik?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 14. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Azért, mert az erőszak semmire nem megoldás!
2022. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem, hanem mert nem kell neki azt tanítani, hogy erőszakkal rendezzük a problémákat és megfélemlítjük a másikat, azokat, akik függnek tőlünk. A félelem keltéssel való nevelés nem fog jó eredményt hozni.
2022. ápr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem állatok vagyunk. Tudunk gondolkodni, és kommunikálni. Erőszakot a buta emberek használják (Nyilván van kivétel).
2022. ápr. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem, hanem azért mert emberi módon akarja őket nevelni az ember, és nem egy traumatikus élményt okozni neki minden kisebb csínytevésénél. Eredményt nem hoz maximum félni fog a gyerek a saját szüleitől, ami már rég rossz.
2022. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert így elveszíted.
2022. ápr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Meg azt tanulja hogy ez a megoldás...
2022. ápr. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
A verés pont arra jó, mint nálam, pedig nem kaptam sokat, de eleget, csak apám egy seggfej. Utána az utcán így oldottam meg mindent. És amikor az aktuális csajom meg akarta simogatni az arcom, reflexből elkaptam a fejem. A mai napig így van...mert bennem maradt, ha valaki az arcom felé nyúl, abból nem simi lesz. Gyereket nem szabad bántani, szerintem soha.
2022. ápr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Nevelő célzattal oda lehet hatni. Bírói gyakorlatban részletesen rögzítve van sok sok oldalas kommentárral hogy meddig tart a fegyelmezési jog... és mi az ami már ezt meghaladja és büntetendő.de úgy en bloc az interneten fölösleges e témába belemenni mert a legtöbb fröccsindítású netező szerint ami után bőg a gyerek az már szadizmus....
2022. ápr. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
63%
#8 Jó látni hogy vannak ilyen mélyreható családterapeuták is ebben a közösségben, továbbá akik minden embertípust egy kalap alá véve megállapítja, hogy ez egy jó dolog. Igenis ütni-verni egy gyereket bárminél nem nevelés, hanem szadizmus. De persze könnyebb ütni, mint leülni a gyerekkel és elmondani, hogy mi miből következik, hogy megtanulja, és ha nem tanulta leülni akár 10-szer is, és nevelni. Ha csak fél attól hogy fizikális bántalmazás fogja érni, akkor csak rá fog görcsölni bármire, ezért nem érdemes.
2022. ápr. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az utolsó válaszoló csak csak csendes, szorongó gyerekekkel találkozott egész életében. Azokkal könnyen le lehet ülni megbeszélni bármit, mert félnek feleselni.

Ellenben a hangos, erőszakos, akaratos gyerekeket nem fogod tudni leültetni és beszélni vele, mert nem hajlandó rá. Hiába is próbálsz higgadtan beszélni a gyerekhez, ha éppen torka szakaszából üvölt, akkor úgyse hallja. Hiába mondod neki, hogy ülj le, bünti van, ha nem hajlandó leülni. Vannak gyerekek, akiknél nem működik ez a fajta lágy nevelés.

2022. ápr. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!