Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mennyi támogatás a szülő...

Ez mennyi támogatás a szülő részéről egy egyetemistának?

Figyelt kérdés

Most ne számítsuk be azokat, akik otthon laknak, lakást kaptak, vagy kirúgták otthonról.

Az apámtól megkaptam a szép kártyáját, amin évente 300.000 forint van. Az anyám évi 200.000 forintot leírhat ruhára/cipőre, amit én költhetek el. Három hetente hazajövök, onnan felpakolok kajával és tisztálkodási szerekkel egy hétre és a kapok 5000 forintot utazási költségekre.

Szobát bérlek 55000-ért, heti 20 órában dolgozom, néha plazmát adok vagy kisegítek Szilveszterkor, Joy-napokon, ösztöndíjjal együtt 120-150 ezret kapok egy hónapban. Nyáron hazamegyek dolgozni, olyankor ingyen otthon lakhatok. Nyaralni, wellnesszezni visznek magukkal, cserébe a nyár többi részében dolgoznom kell.


2022. ápr. 20. 16:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
91%
De teljesen jó ennyi támogatás tőlük. (13-as voltam.)
2022. ápr. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem korrekt, ha 120-150-et keresel egy hónapban, abból 55 a szoba. Marad 65-95. Ehhez jön még ha lebontjuk, akkor havi 30 SZÉP kártya, és 20 ruhapénz (10 hónappal számolhatunk, hiszen nyáron otthon eszel)

Ha otthon havi egyszer fel tudsz tankolni kajából meg tisztálkodószerekből, én azt gondolom egyetemistaként ebből teljesen jól meg lehet élni és szórakozásra is marad.

Nem tudom más hol él, milyen körülmények között tanul, de szerintem jó életre nevelő középutat választottak a szüleid.

2022. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen korrekt, rendes szüleid vannak. A magyar valóságot ismerve azt kell mondanom, hogy bőven átlag felett támogatnak téged. A SZÉP kártyát már elköltheted élelmiszerboltban, így arra kevesebbet kell áldozni (ha otthonról is betárazol, akkor pláne). A ruha kijön 200-ból, ha nem vagy egy sznob, aki nem hajlandó 50k alatti cipőt / kabátot felvenni. Marad az albérlet, a tisztálkodási eszközök és egyéb háztartási szükségletek, a telefon/net, az utazás és a szórakozás/egyéb szolgáltatások.
2022. ápr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is teljesen korrekt ez a szülői támogatás. Nem sok, de nem is kevés; pont annyi, hogy te saját magad is motíválva legyél arra, hogy hozzá tegyél a bevételedhez, ám mègsem kell éjt-nappalá téve dolgoznod. Én örülnék, ha most tudnám, hogy legalább így, ennyire tudnám majd támogatni a gyermekemet az egyetemi évei alatt.
2022. ápr. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 franciasrac ***** válasza:
14%

Szerintem átlagos. Én egyetemista is vagyok és még technikailag velük élek mert 16 éves vagyok és nincs jogom most elszabadulni (hát 16 évestől lehet de sok papír kell és nincs kedvem hozzá), fizetik a lakásbérletemet de ezenkívül eléggé független vagyok, kb 200 eurós ösztöndíjat kapok havonta (amit kajára meg szórakozásra használok, de néha ruhákra is meg ilyenekre), 1-2 hetente jövök vissza hozzájuk hétvégéken meg az ünnepek nagyobb részében is, és vágom a szomszédom füvét is amikor náluk vagyok és 40 eurót fizet. És most, hogy saját pénzem van (ami tuti nem sok mindehhez képest), semmit sem akarnak már fizetni nekem, a nyaralást sem :/

Persze tudnom kell kezelni magam arra tekintetve, hogy egyedül élek hétköznapokon, de picit több segítségre sem köpnék

2022. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
83%
Hát, vannak rosszabb helyzetben élő csoporttársaim is és van, aki 3,5 milliót kap évente. Ez az arany középtől picit lejjebb helyezkedik el, Kérdező.
2022. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normális. Én havi kb. 140 ezret adok a gyerekemnek, és megveszem neki ha műszaki kütyüre van szüksége.
2022. ápr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos
2022. ápr. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem átlagos . Én 2015ben kezdtem az egyetemet, mellette dolgoztam . El volt osztva a fizu. Szorgalmi időszakban nem nagyon kellett dolgozni. Kb 60e Ft-ot kaptam minden hónapban, plusz 20e szuleimtol. Akkor közös szobát bereltem, 25+rezsi volt. Viszont ennyi, se kaja, se mosószer, egyéb . A fizetésem emelkedett, a végén már 100felett volt, plusz akkor már 40 jött otthonról. Közben sok társam autót kapott, vagy fullos szulinapi bulit, lakást stb. De én nem származtam ilyen családból , örültem, hogy végre egyedül fizetek mindent. Egyszer vettek még nekem egy laptopot mikor a másik már nem bírta, de szakdogát kellett írnom . Azt azóta is hasznalom :D Néha azt ettem amit tudtam, de azon felül szerintem ez a korszak nevelt fel . Most már jobban élek, magam tartom el.


Nyaralni utoljára 17ben vittek külföldre, akkor fizettek nekem. Most már nem tudom, kell e fizetnem.

2022. ápr. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Vannak élelmiszerboltok, ahol lehet szépkártyával fizetni. Én pl. a family marketben szoktam. Egyébként én abból az aspektusból közelítem meg az egészet, hogy a szüleim engem alkalmanként megdobnak 30 ezer forinttal, szólval szerintem nem kevés, amit kapsz. Ráadásul évi 200 ezer öltözködésre...többnyire én se márkátlan vackokban járkálok, de évi 200 ezret nem költök ruhákra-cipőkre. Szerintem azt, amit kapsz tőlük, és amit emellé megkeresel, bőven ki lehet alakítani egy komfortos egyetemista-életet. Mi ezzel a baj?
2022. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!