Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez mennyi támogatás a szülő...

Ez mennyi támogatás a szülő részéről egy egyetemistának?

Figyelt kérdés

Most ne számítsuk be azokat, akik otthon laknak, lakást kaptak, vagy kirúgták otthonról.

Az apámtól megkaptam a szép kártyáját, amin évente 300.000 forint van. Az anyám évi 200.000 forintot leírhat ruhára/cipőre, amit én költhetek el. Három hetente hazajövök, onnan felpakolok kajával és tisztálkodási szerekkel egy hétre és a kapok 5000 forintot utazási költségekre.

Szobát bérlek 55000-ért, heti 20 órában dolgozom, néha plazmát adok vagy kisegítek Szilveszterkor, Joy-napokon, ösztöndíjjal együtt 120-150 ezret kapok egy hónapban. Nyáron hazamegyek dolgozni, olyankor ingyen otthon lakhatok. Nyaralni, wellnesszezni visznek magukkal, cserébe a nyár többi részében dolgoznom kell.


2022. ápr. 20. 16:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
86%
A koli nem jöhet nálad szóba?
2022. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korrekt. A magyarországi megélhetési viszonyokat ismerve, ez a támogatás átlagon felüli, sajnos.
2022. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Ha koliban lennék, minden hétvégén hazajönnék, lehet nem is dolgoznék vagy legalâbbis otthon... lehet neked mázlid van/volt, de nálunk a kolit nem azoknak találták ki, akik óráról órára akarnak készülni és dolgozni akarnak egyetem mellett
2022. ápr. 21. 13:22
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
A lányom most fog egyetemre menni és biztos nem fogom tudni ennyivel támogatni, de itthon lakik veszek ruhát ami kell, kap enni. Örülnék ha tudnek többet adni de nem tudok, az apja egyáltalán nem támogatja + még a volt közös hitelünket is velem fizetteti ki ami -120e Ft/hó...
2022. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, mint amikor mi a koliba csütörtökön már lekváros krumplin éltünk.... Burzsoázia van.
2022. ápr. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Én koliban laktam, egyetértek, szinte senki nem dolgozott mellette, viszont a szülei támogatták őket. Én úgy veszem észre, hogy akik elkezdtek esetleg dolgozni, azok nem bírták tovább a kolit. Gondold el 3-4-en vagytok egy szobában, neked minden nap kell menni 8-4-ig, azok meg hajnal 2-kor is buliznak. Nem tartható sajnos, egyébként ez egy normális támogatás, lehetne több és kevesebb is. Örülj neki, hogy ennyi van, ebből lehet elevickélni fiatal évek alatt.
2022. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
94%
Mivel dolgozol, ezért akárhogy nézzük, te már saját lábon állsz. Mert a 150 k ból kijon a szoba és tudsz enni is,kérdés 55k tartalmaz rezsit? Ha nem, akkor meg kevésnek is tartom. Mondjuk teljes munkaidős meg nem tudnál vállalni... Én ruhára ritkán költök van hogy évekig nem, de akkor sokat viszonylag több 10 ezret egyszerre. A kaját ha tudsz főzni magad 8s meg okdod viszonylag olcsóbban, viszont én is dettó, havonta járkáltam azt volt, annyi h főzni se kellett nagyon, szép kártya nagyon jó étterembe mosmar boltba is, de én megtartanám beülésre, bulira...
2022. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!