Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A valláskárosult anyám meglátt...

A valláskárosult anyám meglátta, hogy milyen képregényeket készülök olvasni, és most elhord mindenféle sátánista megszállottnak. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Már évek óta olvasok, de most jutottam el ténylegesen a képregényekhez, abból is a disztópikus, és nem kifejezetten “családbarát” verziókhoz.

Tegnap jöttek meg, nagyon megörültem, amikor megérkeztek. Gyönyörű, keménytáblás, hatalmas méretű kiadványok.

Anyám ma kikapta a kezemből őket, belelapozott, meglátott benne pár fuldokló embert, szörny kinézetű fura entitásokat, valami elszólást a gyónás témáról, és megtámadott, hogy szerinte egy istenkáromló megszállott vagyok, és azt mondta, hogy ma még itt hagyja, de holnap az utolsó nap, amikor ezeket látom.

Felnőtt ember vagyok, már nem kéne ennyire rám szállnia. 15 éveseket sem szapulnak ennyit a szülei, azt sem tudják, a hátuk mögött milyen bulikon kelletik magukat, részegen hánynak az árokba, drogoznak.

Nos, jómagam is istenhivő ember vagyok, de anyám fanatikussága már kezd az agyamra menni, és fogalmam sincs, mit tehetnék ilyen helyzetben.

Ritkán járok közösségbe, erősen aszociális vagyok, nincsenek olyan “barátaim”, akikhez átmenthetném őket, ha drasztikusra fordulna a helyzet. (Ezek az elmebetegek arra is lazán képesek lennének, hogy elégetik őket!! 😱😰)

Fogalmam sincs, mit tehetnék, mert ezekkel nem lehet beszélni.

Persze, az egyből a “Sátántól” való, hogy egy könyvben lerajzolnak pár ördög-szerű vagy fuldokló alakot, de amikor valós, történelmi kivégzésekről szóló naturalisztikus anyagokat vetítenek a kiskorúaknak a gimiben - ami MEGTÖRTÉNT - az teljesen rendben van és elfogadott…

Anyám amilyen “művészlelkűnek” vallja magát, annyira nincs fantáziája.

Hozzáteszem, ÉN SEM olvastam még végig ezeket a könyveket, ő meg random kiragadott, gyónásról szóló képkockák miatt ordibál velem, amiket még én sem láttam, nem tudom, milyen kontextusban történik mindez.

+ Attól még, hogy elolvasok BÁRMILYEN könyvet, nem jelenti azt, hogy automatikusan azonosulok vele.



2022. ápr. 22. 20:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Mi a kérdés?

Az, hogy 22 évesen ha ilyen problémáid vannak, akkor nyomorult életed van-? Igen.

Az, hogy ez egy kamu kérdés? Igen.

Az, hogy irigy vagy a bulizó fiatalokra? Igen.

2022. ápr. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 qkker1 ***** válasza:
71%
Lúzer vagy, költözz el!
2022. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Bármennyire hihetetlen és elképzelhetetlen egyesek számára - NEM kamu a kérdés!

Vannak akiknek, tényleg ilyen horror az élete ebből a szempontból.

Világ életemben szabálytisztelő ember voltam, egyetemre járok jó eredménnyel, nem gondolnám, hogy ördögtől való lenne, hogy 22 évesen nem a Micimackót olvasom.

2022. ápr. 22. 21:01
 4/20 anonim ***** válasza:
99%
El kell költözni a szektabol meg kilépni.
2022. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
szard le
2022. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Rakd el őket valahová, ahol anyád nem fér hozzá, pl. zárható szekrénybe, táskába.
2022. ápr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Igazából, elmondhatod neki, hogy ö is a pokolba fog égni akkor veled együtt, vagy még jobban, merthogy:

Ha elolvasta, és realizálta, hogy a sátán, meg ez téged a pokolba ránt, aztán egy percig is otthagyta, az bizony szándékos bűn, mert nem mentett meg téged.

Míg amit te elkövettél, az tudatlanság bűne, hiszen te nem olvastad még azt, amit az anyád, és Jézus azt mondta, "bocsáss meg nekik, mert nem tudják mit cselekednek". Szóval a te bűnödre előbb, jobban van bocsánat, mint az anyádéra.

Szívesen :)

2022. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 simad ***** válasza:
89%
Hát ja ez a büdös szekta
2022. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Felnőtt vagy elvileg, de valójában kisgyerek. Nőj fel!
2022. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Szállj ki ebből a szrfészekből, csinálj saját életet, így anyád csicskájaként élsz, szánalmas.
2022. ápr. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!