Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántanak a szüleim!! Mit kéne...

Dr. Chris kérdése:

Bántanak a szüleim!! Mit kéne tennem?! 19/L

Figyelt kérdés

Itthon élek anyummal, nevelőapummal és húgommal együtt. A szüleim már 5-6 éve már, hogy elváltak. Nem volt könnyű, nagyon durva időszak volt számunkra. Szinte rettegtem akkoriban apámtól. Most anyukám egyébként a 3. házasságát köti, de ezzel nincs bajom, fontos számomra az ő boldogsága. Alapvetően szeretem anyumat, hiszen mégis az anyukám.

Én jelenleg egyetemen vagyok informatika szakon. Jó sokat tanulok, főleg hogy most a zárthelyi- és vizsgaidőszak is mindjárt itt van. Még nincs munkám, de tervezek. Egy informatikajellegű majdnem összejött nekem, csak a munkaszerződésben komplett hülyének néztek engem, úgyhogy nem fogadtam el az állásajánlatot.

Van egy barátom, kb. másfél éve vagyunk együtt. Nagyon jól megvagyunk. Sokat segítünk egymásnak, de ebben sajnos nem nagyon tud, csak lelkileg támogat. Ő is még a szüleivel él.

De hogy bántottak... Először is fontos leszögeznem, hogy fizikailag. Nem az első esett, hogy anyukámnak úgy mond "elgurul a gyógyszere". Olyan eseteket kell elképzelni, mint pl. ez a sztori:

Általában reggeltől este 6-ig bent vagyok egyetemen, így csak hétvégén érek rá tanulni. Hétköznap sajnos, ha van is időm tanulni, akkor éjszaka, de anyukám nem nézi jó szemmel, mert elvárja hogy este 9-kor ágyban legyek már. Most is hétvégén akartam vagy ezerrel tanulni.(Jövő héten lesz 3 db nagy ZH.) A lényeg, hogy le akartam ülni magolni a dolgokat, de a húgom miatt nem lehetett, mert külön matek órája volt online. Gondoltam, hogy addig kiviszem a kutyát, hogy csináljak is valamit, mint házi munka, és amúgy is jó a friss levegő. Mire visszaértem, végre leülhettem volna tanulni. Erre anyum letesz nekem egy nagy kosár mosott ruhát, hogy teregessem ki, mert nem csinálok semmit. Mondom neki, hogy pont tanulni akartam volna, mert ma még nem volt időm rá, és értse ezt meg. De mondtam neki, hogy a húgom már ráér, és ő segít gondolom. De hogy ő megint nem ér rá, mert a pasijával beszél a telefonon a kanapén. Erre anyum elkezdte mondani nekem a magáét, hogy már pedig én csinálom stb. Különben is kövér vagyok, és ha többet dolgozom hamar lefogyok.(Egyébként nem értem miért mondja folyton, hogy kövér vagyok, amikor 55 kiló és 170 centi vagyok. A barátom se érti ezt, azt mondja hogy szerinte teljesen jó alkatom van. Még egy ismerősöm is ezt mondta, aki ápoló. Szóval ez megint anyum furcsasága.) Erre egyébként nem válaszoltam semmit vissza. Aztán hirtelen mérges lett, ordított, megfogott a két kezével a nyakamnál fojtogatva, és elrángatott a koromsötét fürdőszobába (nincs ablak bent), majd oda bezárt. A húgom egyébként nem reagált erre az egészre semmit. Egy jó ideig csendben vártam bent, hogy minden rendben lesz, és megnyuszik. Erre megpróbáltam kijönni a fürdőből, hogy bocsánatot kérjek stb. De amint meglátta, hogy próbálok kijönni, visszarángatott engem a nevelőapukámmal együtt, újra fojtogatva, az ajtót rácsapta a hátamnak, ami most is fáj még. Nagyon sírtam, és könyörögtem, hogy valaki segítsen. Vagy bent voltam háromnegyed órát összesen. Nagyon sírtam, nagyon félek ám a sötéttől, még apum miatt... Csak akkor jöhettem ki, amikor már kiabáltam, hogy bocsánat...

Aztán kijöttem, így remegtem... Még most is remegek. Máskor is volt ilyen, hogy anyukám fojtogatott, vagy belenyomta a fejem a vízbe, megvert az ágyon. Nagyon hasonlókat csinált egykor apukám is velem 5 évvel ezelőtt, amikor váltak. RETTEGEM MÁR!!! Nem tudom meddig bírok kitartani...



2022. ápr. 24. 17:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
76%
Nagykorú vagy, költözz el otthonról.
2022. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
27%

"Aztán hirtelen mérges lett, ordított, megfogott a két kezével a nyakamnál fojtogatva, és elrángatott a koromsötét fürdőszobába (nincs ablak bent), majd oda bezárt. A húgom egyébként nem reagált erre az egészre semmit. Egy jó ideig csendben vártam bent, hogy minden rendben lesz, és megnyuszik"


szép mese, grat. A heti troll címet meg is nyerted

2022. ápr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem kamu mert már regen elköltöztel volna ha ez tenyleg így lenne. Néha segithetnel a hazimunkaban.

Amúgy ha netan megis igaz koltozzetek össze baratotokkal

2022. ápr. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem kamu, akkor keress azonnal munkát, akár diákmunkát is ideiglenesen és vagy bérelj egy szobát, vagy költözzetek össze a barátoddal.
2022. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Hehe... Olyan keserűen mosolygok most. :( Elhiszem, hogy van aki trollkodik ilyesmivel, főleg ezen az oldalon. De ebben az esetben tényleg nem erről van szó. Régóta nem tettem fel kérdést itt. De hiszem, hogy vannak jó emberek, akik tudnak segíteni.

Nem tudok elköltözni. Még kollégiumba sem, mert Budapesttől nem lakok olyan messzi, és az egyetem nem támogatja. Bár így is kb másfél óra az út nekem. Egyébként állami képzésen vagyok mérnökinformatikán.

2022. ápr. 24. 17:24
 6/42 anonim ***** válasza:
24%
Megihletett Martin?
2022. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Ezen az oldalon nézz körül....

2022. ápr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
29%
Kicsit kamu szagú a dolog nekem is.
2022. ápr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
67%

Miért nem tudsz elköltözni?

Vannak rokonaid, nagyszüleid, barátod, ha segítséget kérsz fognak adni. Biztos, hogy apádtól kellett félni váláskor? Ha anyád ezt műveli, akkor is ő volt az agresszor.

2022. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
68%

A barátom se érti ezt, azt mondja hogy szerinte teljesen jó alkatom van. Még egy ismerősöm is ezt mondta, aki ápoló.


Bocs, de szerintem te max 14 éves vagy. Egy 20 évesnek eszébw nem jutna arra hivatkozni, hogy csak azért tuti jól látja valaki az alakod, mert ápoló. Az egész fogalmazás egy éretlen kamaszé.

2022. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!