Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bántanak a szüleim!! Mit kéne...

Dr. Chris kérdése:

Bántanak a szüleim!! Mit kéne tennem?! 19/L

Figyelt kérdés

Itthon élek anyummal, nevelőapummal és húgommal együtt. A szüleim már 5-6 éve már, hogy elváltak. Nem volt könnyű, nagyon durva időszak volt számunkra. Szinte rettegtem akkoriban apámtól. Most anyukám egyébként a 3. házasságát köti, de ezzel nincs bajom, fontos számomra az ő boldogsága. Alapvetően szeretem anyumat, hiszen mégis az anyukám.

Én jelenleg egyetemen vagyok informatika szakon. Jó sokat tanulok, főleg hogy most a zárthelyi- és vizsgaidőszak is mindjárt itt van. Még nincs munkám, de tervezek. Egy informatikajellegű majdnem összejött nekem, csak a munkaszerződésben komplett hülyének néztek engem, úgyhogy nem fogadtam el az állásajánlatot.

Van egy barátom, kb. másfél éve vagyunk együtt. Nagyon jól megvagyunk. Sokat segítünk egymásnak, de ebben sajnos nem nagyon tud, csak lelkileg támogat. Ő is még a szüleivel él.

De hogy bántottak... Először is fontos leszögeznem, hogy fizikailag. Nem az első esett, hogy anyukámnak úgy mond "elgurul a gyógyszere". Olyan eseteket kell elképzelni, mint pl. ez a sztori:

Általában reggeltől este 6-ig bent vagyok egyetemen, így csak hétvégén érek rá tanulni. Hétköznap sajnos, ha van is időm tanulni, akkor éjszaka, de anyukám nem nézi jó szemmel, mert elvárja hogy este 9-kor ágyban legyek már. Most is hétvégén akartam vagy ezerrel tanulni.(Jövő héten lesz 3 db nagy ZH.) A lényeg, hogy le akartam ülni magolni a dolgokat, de a húgom miatt nem lehetett, mert külön matek órája volt online. Gondoltam, hogy addig kiviszem a kutyát, hogy csináljak is valamit, mint házi munka, és amúgy is jó a friss levegő. Mire visszaértem, végre leülhettem volna tanulni. Erre anyum letesz nekem egy nagy kosár mosott ruhát, hogy teregessem ki, mert nem csinálok semmit. Mondom neki, hogy pont tanulni akartam volna, mert ma még nem volt időm rá, és értse ezt meg. De mondtam neki, hogy a húgom már ráér, és ő segít gondolom. De hogy ő megint nem ér rá, mert a pasijával beszél a telefonon a kanapén. Erre anyum elkezdte mondani nekem a magáét, hogy már pedig én csinálom stb. Különben is kövér vagyok, és ha többet dolgozom hamar lefogyok.(Egyébként nem értem miért mondja folyton, hogy kövér vagyok, amikor 55 kiló és 170 centi vagyok. A barátom se érti ezt, azt mondja hogy szerinte teljesen jó alkatom van. Még egy ismerősöm is ezt mondta, aki ápoló. Szóval ez megint anyum furcsasága.) Erre egyébként nem válaszoltam semmit vissza. Aztán hirtelen mérges lett, ordított, megfogott a két kezével a nyakamnál fojtogatva, és elrángatott a koromsötét fürdőszobába (nincs ablak bent), majd oda bezárt. A húgom egyébként nem reagált erre az egészre semmit. Egy jó ideig csendben vártam bent, hogy minden rendben lesz, és megnyuszik. Erre megpróbáltam kijönni a fürdőből, hogy bocsánatot kérjek stb. De amint meglátta, hogy próbálok kijönni, visszarángatott engem a nevelőapukámmal együtt, újra fojtogatva, az ajtót rácsapta a hátamnak, ami most is fáj még. Nagyon sírtam, és könyörögtem, hogy valaki segítsen. Vagy bent voltam háromnegyed órát összesen. Nagyon sírtam, nagyon félek ám a sötéttől, még apum miatt... Csak akkor jöhettem ki, amikor már kiabáltam, hogy bocsánat...

Aztán kijöttem, így remegtem... Még most is remegek. Máskor is volt ilyen, hogy anyukám fojtogatott, vagy belenyomta a fejem a vízbe, megvert az ágyon. Nagyon hasonlókat csinált egykor apukám is velem 5 évvel ezelőtt, amikor váltak. RETTEGEM MÁR!!! Nem tudom meddig bírok kitartani...



2022. ápr. 24. 17:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
75%
31. Én se de én azért mert tudom hogy milyen sok gyereket bántalmaznak a szüleik. Nem beszélnek róla, majd csak később felnőtt korukban. Az aki egy ilyen történetre azt írja hogy túlzásba van víve azt kell mondjam hogy sajnos ennél cifrábbak is történnek.
2022. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
81%
Nekem anno nevelőapám volt katasztrófa minden szarért kaptam a pofonokat kb mindennap úgy mentem haza suliból vajon mi vár rám megint. Szerencsére ennek vége de nekem azt mondták a családsegítőbe kell beszólni.
2022. ápr. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
85%
Mihamarabb iratkozz át levelezőre és kezdj el teljes állásban dolgozni, bármilyen macerás is. Ha ez a diplomaosztóig így fog menni, diploma osztóról kb. mehetsz a pszichiátriára.
2022. ápr. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 NTBS ***** válasza:
10%
Halkan jegyzem meg meddig tartott volna a ruhát kiteregetni? 10 perc max. Az egész nincs, ha megteszed. Illetve, ha reggeltől estig az egyetemen vagy és hétvégén tanulsz, akkor tényleg nem végzel házimunkát. Amúgy nem értem milyen Egyetem az, ahol hétfőtől péntekig reggel 8-tól este 6-ig bent kell lenni. Ha nem értesz egyet anyukáddal költözz el, mert elmúltál 18 és nem köteles rólad gondoskodni. Kicsit gondolkodj el a dolgaidról.
2022. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

34. Még mindig nem érted. Itt nem a teregetés volt a baj, mert ha nem ez akkor valami más lenne az oka higy bántsa. Ugye nem gondolod hogy egy kis vita feljogosit arra bárkit hogy egy másik embert folyogasson és bezárjon valahova? Itt valószínű hogy az van hogy az anyát is bántalmazták (a kérdező írta hogy a nagy anyja rosszabb és agresszívabb mint ő) és továbbviszinezt ezt a viselkedés, vagy ki tudja milyen betegsége van ami nem derült még ki. Mert nem normális higy valaki a saját lányát vízbe akarja folytatni és megverje.

Ha szerinted ez rendben van akkor inkább neked kellene elgondolkozod.

2022. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pároddal 1,5 éve együtt vagytok és kijössz a szüleivel... Esetleg tőlük is kérhetnél segítséget? Ha tudnák mi a helyzet, biztos vagyok benne, hogy ha tehetik, segítenének.

Természetesen hosszú távon nem élősködni cél rajtuk, idővel találsz majd diákmunkát amivel beszállhatsz a költségekbe, de mégis könnyebben kijöttök diákfizuból, ha több főre oszlik a rezsi.

2022. ápr. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, anyád egy elmebeteg rettenetesen sajnállak, hogy ezen keresztül kell, hogy menj. Sajnos ez a mentális egészségednek se tesz jót, nagyon jó lenne ha el tudnál onnan menni bárhová.
2022. ápr. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy mentegetned anyádat mint a legtöbb bántalmazott.

"fontos számomra az ő boldogsága. Alapvetően szeretem anyumat, hiszen mégis az anyukám."

Feltételezem egyszer ő a jó anyuka, utána elszakadt a cérna és agresszív veled. De neki kellene bocsánatot kérnie ezek miatt nem neked. Ha úgy érzi hogy nem segítesz eleget a háztartásban akkor azt más módon is meg lehetne beszélni.

2022. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
83%
Gyámhatóság is létezik, ahol tanácsot adhatnak.
2022. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Mi van az anyákkal,hogy manapság ők is többnyire megbolondulnak egy idő után?Ma már nem marad otthon gyerekkel olyan sok nő,szóval ez nem igazán mérvadó annak,aki nem is neveli a gyerekét.
2022. ápr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!