Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám nem normális, olyan...

Anyukám nem normális, olyan dolgokat megtesz, ami túl lépi a jó ízlés határát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél év és 18 leszek. Anyám Sümegen volt 1996ban, kiengedték. Anya embergyűlölő, történeteket talál ki, hangfelvételeket készít a lakásban, nem dolgozik. Kap segélyt.

Én dolgozom, de erre kitérek. Apum fizet utánam, de csak ennyi, van egy bátyám, aki igazából lehúzza a saját anyját a 600ezer forintos fizetése mellett. Állandóan oda megy fel unokázni, engem napokra itt hagy 1000forinntal 5-6 napokra eledel nélkül.

Én dolgozom iskola mellett, 40 000Ft-ot kapok, hétvégén szoktam elmenni. Bankkártya amire jön a családi és a fizetés nála van, ezáltal a fizetésem kézbesítése is veszélyben van.

Anya olyanokat mond nekem, hogy alig várja hogy 18 legyek, hiszen kidobhat, utál engem, lehord. Néha ez kölcsönös, de ebből azt hazudja a bátyámnak hogy megverem. Nem ütöttem meg egyszer sem, egyszer a bátyám eljött értem, dolgoztatott 2000forintért aztán azért engedett el mert úgy viselkedtem mint egy öngyilkos. Bátyám olyanokat mondott anyámnak menjek intézetbe. Bátyám volt börtönben, drogozott, senki ne mondta anyának, hogy ne támogassa a lopkodó fiát aki már 20+ volt.

Védelembe vagyok véve, természeten anya nem együtt működő. Legjobb az egészben, hogy egy szobás lakásban élünk, és pont nem érdekel anyámnak a sorsom.



2022. máj. 3. 19:37
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

19, Köszönöm ez egy jó ötlet, szólok a családsegítősnek, hogy szóljon ha tud, de én is nézek.

20, segítőm van, de gyám ugyanúgy az anya, és kell hozzá ő, vagy egy felhatalmazás, amit szintén ő ír alá.

2022. máj. 4. 21:03
 22/23 anonim ***** válasza:

Csináltass saját bankszámlát, arra utaltasd a munkabéred, akkor az biztonságban lesz, főleg, ha arról nem tudnak. Takarékoskodj, ahogy tudsz.

Kérjetek valami jogi tanácsot a családsegítőtől apukáddal.


Ha fejjel szaladtok a falnak, és jogi úton kezdeményezitek, hogy a nagyi, apa legyen a gyám, stb. akkor lehet, hogy abba nem fog belemenni az anyád, mert kell a tartásdíj, de ha csak úgy rábeszélnétek, hogy jobb neki egyedül vagy akármi, és te meg átmennél a nagyihoz, és nem zavarnátok egymást, csak írja alá a felügyeleti jogi hozzájárulást, vagy mit mert ezt így kell, akkor lehet, hogy aláírja, és akkor pikk-pakk mehet az eltartás ahhoz, akinél vagy.


De hangsúlyozom: nem vagyok jogász, erről a lehetőségről meg kell győződni, hogy így oké-e. Szerintem 80%, hogy igen.

2022. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ha nem írja alá az anyád az áthelyezést, akkor lehet azt, hogy simán mész a gyermekjólétire, nagyival, apával. Gyámügytől kijönnek elég hamar, tartanak környezettanulmányt, stb. megmondják, hogy miben változtasson, vagy ha nagyon kritikus a helyzet, akkor egyből kiemelnek, és ha van rokon, aki vállal, akkor oda tesznek, és hozzá megy az eltartási is.


Ilyen bejelentést értelemszerűen nem csak a gyám tehet, hiszen a gyám sose jelenti fel magát, hanem bárki, akár a szomszéd is akár úgy is, hogy az anya sose tudja meg, hogy ki volt a bejelentő.

Ennek főleg akkor van jelentősége, ha szeretnél még tovább tanulni, és a tartásdíj tovább járna.

2022. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!