Igaza van anyámnak?

Figyelt kérdés
Fiatal gyerek vagyok, úgy érzem nekem élni kell még, ráér tisztának lenni később ha majd lesz családom meg ilyenek. 2-3 naponta szívok füvet, elpattintok párat a haverokkal, meg 1-2 hetente berúgok. Anyám meg mindig csesztet hogy ezzel le kell állnom, meg elvonóra rak meg ilyenek. De nem értem miért, mert én nem vagyok függő, nem azért csinálom, hanem mert jót ad és úgy érzem ezt amíg fiatal vagyok meg nem kell melózni megtehetem. Lehet hogy félt meg ilyenek de tudom hogy ez nem árt nekem. Komolyabb drogokat nem is csinálok, amfetamint nyomtam egyszer orrba meg dobtam még régebben egyszer egy ekit. De 3-4 havonta az is beleférne szerintem. Nem csinálok semmi rosszat amúgy, tanulok még gimnáziumban, suli után is, nincsenek rossz eredményeim. Nem járok rossz társaságokba se, néhány roma gyerekkel szoktam akik még úgy gázosak de ők se azok akik sittről sittre járkalnak. Baja az anyámnak, hogy attól fél hogy tönkreteszem magam meg hogy ráállok ezekre. De nem érzek eddig bajt. Meg ellátom a dolgom, nem lógok meg semmi ilyesmi.

2022. máj. 7. 21:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
97%
Persze hogy nem art, Berki is igy kezdte. Ha szeretnel 40 eves korodra a temetobe lenni akkor csak igy tovabb.
2022. máj. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
96%
Minden drogos azt mondja h nem függő...
2022. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan nem látják, hogy hol van annak a hátára, hogy csak fiatal és kipróbál pár dolgot. A többség aki így áll hozzá nem fog tudni változtatni a dolgon.
2022. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
99%
Igen, igaza van. 17l
2022. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
100%
Jajj 😁 úgy írsz, mintha olyan f@sza gyerek lennél ettől a sok etetős sz@rtól, ha van egy kis eszed akkor itt megállsz, ha nincs akkor meg mindegy
2022. máj. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
98%
Nekem kicsit az az érzésem a soraidat olvasva, hogy felvágsz vele, persze egy leírt szövegbe könnyű beleképzelni bármilyen hangsúlyt, nem biztos, hogy igazam van. Viszont azért vegyük figyelembe, hogy édesanyádnak meg nem biztos, hogy nincs igaza. Valóban nem szabad fiatalon igába kötnöd magad és nem élvezned ezeket az éveket, mert azt később nagyon bánnád, néhány év múlva már tényleg nem lesz ennyi lehetőséged. Csakhogy ha most, gimnazistaként valamiből finanszírozni tudod a füvezést, ivást, bulizást, bármit és van egy abszolút érvényesíthető kifogásod, hogy miért csinálod, miért most és miért nem hagyod abba, az később is a kezedben marad, vagy ha nem ez, akkor más. Szerintem ez nem úgy megy, hogy majd jön egy pont az életedben, amikor hirtelen minden fordul és egy csettintésre megváltozol. Nem lesz érzékelhető fordulópontja a felnőttéválásodnak, aki akarja, az csinálja, mindegy mi a körülmény. Én nem mondom, hogy hagyd abba, ne hagyd abba, én is szerettem csinálni, a te döntésed egyébként is, valóban fiatal vagy még és ez egy könnyen elérhető jó érzés, amit másban manapság nem nagyon talál az ember, csak ne ringasd magad abba, hogy majd jön egy pont, amikor ezt abbahagyod és más lesz minden, mert soha senki életében nem jönnek azok a nagy pontok.
2022. máj. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
97%
A gyenge emberek így selejtezik ki magukat, ahogyan te, öcsém.
2022. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
100%

"De 3-4 havonta az is beleférne szerintem. "


Mindenki így kezdi, aztán azon kapja magát, hogy hetente is kevés....

2022. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
100%

Mit vársz? Hogy saját igazad alátámasztásaként nagyban helyeselünk itt, hogy igen, te teszed jól és anyádnak nincs igaza?

Egyébként hány éves vagy? 14-15 éves korosztálynak saccollak.

2022. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
94%

Te már túlléptél a határon. Egyfelől a korodat jótékonyan elhallgattad úgy sejtem, nem véletlenül.

A fű veszélye, hogy kapudrog, és nálad ez be is bizonyosodott. Ill. te rendszeresen tolod. Alkoholt szintén. Sajna fiatalkori alkoholfogyasztás, stb. jobban pusztítja az agysejteket, mint később, és bizony az csak rosszabb lesz. Az, hogy most megy a tanulás így is, az nem téged igazol, hanem azt, hogy milyen tehetséges vagy, hogy még így is képes vagy, de ez egyre fogy. És gondold át, hogy mennyivel többre lennél képes, ha nem barmolnád szét magad?! Nem csak az anyaggal, hanem az idővel is. Több dolog érdekelhetne, képezhetnéd magad, fejleszthetnéd az adottságaidat...


És milyen jövőd lesz? Így elkallódsz.


Másik probléma: ha ilyen szerekben keresed a boldogságot, örömöt, akkor sajna más fajta dolgokban már sokkal kevésbé tudod megtalálni, érzéketlen leszel, és kevésbé tudod értékelni. A drog az emberi kapcsolatokat is simán tönkreteszi: drogot választja az ember, a barát, a család helyett. Szépen lassan, ő nem veszi észre. Senki sem úgy kezdi, hogy na én most jól tönkreteszem magam. Mindenki ártalmatlan dolognak hiszi, azt gondolja, hogy ő jól fel tudja mérni a veszélyt, és ő biztos talajon áll.


Másfelől meg piszkosul önző dolog. Anyád szeret téged, és idegronccsá válik melletted, hisz aggódik, mert te éppen bulizol. Hol van ebben a szeretet?!

2022. máj. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!