Igaza van anyámnak?

Figyelt kérdés
Fiatal gyerek vagyok, úgy érzem nekem élni kell még, ráér tisztának lenni később ha majd lesz családom meg ilyenek. 2-3 naponta szívok füvet, elpattintok párat a haverokkal, meg 1-2 hetente berúgok. Anyám meg mindig csesztet hogy ezzel le kell állnom, meg elvonóra rak meg ilyenek. De nem értem miért, mert én nem vagyok függő, nem azért csinálom, hanem mert jót ad és úgy érzem ezt amíg fiatal vagyok meg nem kell melózni megtehetem. Lehet hogy félt meg ilyenek de tudom hogy ez nem árt nekem. Komolyabb drogokat nem is csinálok, amfetamint nyomtam egyszer orrba meg dobtam még régebben egyszer egy ekit. De 3-4 havonta az is beleférne szerintem. Nem csinálok semmi rosszat amúgy, tanulok még gimnáziumban, suli után is, nincsenek rossz eredményeim. Nem járok rossz társaságokba se, néhány roma gyerekkel szoktam akik még úgy gázosak de ők se azok akik sittről sittre járkalnak. Baja az anyámnak, hogy attól fél hogy tönkreteszem magam meg hogy ráállok ezekre. De nem érzek eddig bajt. Meg ellátom a dolgom, nem lógok meg semmi ilyesmi.

2022. máj. 7. 21:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
19%
Rá érsz ezzel. Annyiban nincs igazad abban, hogy rá ér tisztának lenni, hogy most még jobban árt mint később, mert fejlődésben van még az idegrendszered. Fűről pont mondják, hogy nem kéne tinédzserként. Akkor már inkább az x havonta eki vagy spé. De azzal is ráérsz még bőven. Szerintem jobb ezeket kicsit későbbre hagyni. Ha mindent ellősz a film elején később kevesebb izgalmas dolog marad.
2022. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
100%

Igen, anyádnak igaza van.

Exem is így kezdte, és miután szakítottunk vallota be, hogy rászokott a fűre, és nem emlékszik mikor volt utoljára tiszta...

2022. máj. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
100%
Kiskorú vagy? Igaza van anyádnak. Ne drogozz. Mellesleg honnan van rá pénzed?
2022. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy nem vagy függő. Rendszeresen drogozol.
2022. máj. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
94%
Neked mindegy! Hülyeség ellen nincs orvosság.
2022. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
98%

Egy tizenéves kőkemény drogfüggő vagy, aki az "én nem vagyok függő", "3-4 havonta oké az eki", stb. álcák mögé bújtatja saját magát, mert nem ismeri be a tényeket.

Ne aggódj, ott rontod el az életed, ahol akarod. Az olvasottak alapján jó úton haladsz a cél felé.

2022. máj. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
100%
Leállsz azonnal mindennel, ha még le tudsz, különben neked meszeltek, öcsém.
2022. máj. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
100%

A függők nagyon kis százaléka ismeri be magáról, hogy függő. Az a szint pedig már iszonyatosan mélyen van. Rettenetesen sok mindent kell ahhoz elveszíteniük, hogy rájöjjenek, ill. hogy beismerjék.


És sokkal kevesebbet ad, mint amennyit elvesz tőled ez az egész. Aztán ha megbánod már nem tudod visszacsinálni. Rehabra tudsz menni, ezt-azt tudsz csinálni, kárt csökkenteni tudsz, de számtalan dolog van, amit végleg elveszthetsz. lehet, hogy az egész életed most vágod tönkre, mert kihagysz valami nagy lehetőséget egy két "buli" kedvéért.


Célok kellenek, de nagyon.


Alap:

1. átgondolod, amit itt olvastál tőlünk, ha már kérdeztél.

2. átbeszéled az anyáddal a tanulságot.

3. leállsz a droggal piával

4. messze elkerülöd ezt a társaságot, értékes emberekkel igyekszel barátkozni, ezeket meg lepattintod, mondhatnak akármit. Gondolj arra, hogy ők hol lesznek húsz év múlva, és te hol leszel.

5. ha elvonási tünetek lennének, ill. komolyabb segítségre lenne szükség, akkor irány segítséget kérni anyáddal!

[link] de van más is, a google a barátod.


És ekkor csak a nullára kapaszkodsz fel. LEHET hogy még itt is csak mínuszba, mert szembesülsz azzal, hogy van egy rakat ember, aki elítél téged mert drogosnak, ilyennek, olyannak tart téged.


Ez azonban nem azt jelenti, hogy akkor nem is érdemes, hanem azt, hogy most megfizetsz a baromságodért. De minél tovább halogatod, annál nagyobb az ár. Az, hogy önként kezdesz törleszteni, vagy kényszerből teszed, már más kérdés.

2022. máj. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
100%
Nem jársz rossz társaságokba, de azért a spanjaiddal drogoztok :D barom.
2022. máj. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
100%
A buták önkiselejtezése a drog. Megszabadítják maguktól a társadalmat.
2022. máj. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!