Igaza van anyámnak?

Figyelt kérdés
Fiatal gyerek vagyok, úgy érzem nekem élni kell még, ráér tisztának lenni később ha majd lesz családom meg ilyenek. 2-3 naponta szívok füvet, elpattintok párat a haverokkal, meg 1-2 hetente berúgok. Anyám meg mindig csesztet hogy ezzel le kell állnom, meg elvonóra rak meg ilyenek. De nem értem miért, mert én nem vagyok függő, nem azért csinálom, hanem mert jót ad és úgy érzem ezt amíg fiatal vagyok meg nem kell melózni megtehetem. Lehet hogy félt meg ilyenek de tudom hogy ez nem árt nekem. Komolyabb drogokat nem is csinálok, amfetamint nyomtam egyszer orrba meg dobtam még régebben egyszer egy ekit. De 3-4 havonta az is beleférne szerintem. Nem csinálok semmi rosszat amúgy, tanulok még gimnáziumban, suli után is, nincsenek rossz eredményeim. Nem járok rossz társaságokba se, néhány roma gyerekkel szoktam akik még úgy gázosak de ők se azok akik sittről sittre járkalnak. Baja az anyámnak, hogy attól fél hogy tönkreteszem magam meg hogy ráállok ezekre. De nem érzek eddig bajt. Meg ellátom a dolgom, nem lógok meg semmi ilyesmi.

2022. máj. 7. 21:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
100%

Hogy függő vagy-e már, azt nem állíthatjuk így látatlanban hitelesen. Van esély rá, de nem biztos. Remélem, hogy nem. Viszont csúszol le veszélyesen. Rendszeres fű, rendszeres alkohol, keményebb drog kóstolgatása... mindez akkor, amikor az agy fejlődő szakaszban van, te már pusztítod.


A személyiségfejlődésnek sem tesz jót, és már korábban leírtak néhány problémát.


Ez nincs rendben.


Egyébként kaptál már elég választ, 99% egybehangzó volt. Engem érdekelne, hogy elgondolkodtál-e, és mire jutottál. Így is, úgy is döntesz, és a felelősség és a következmény is a tied, bár nyilván hozzád tartozókat is érintesz, ami szintén a te felelősséged.


Szóval milyen utat választasz?

2022. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 A kérdező kommentje:
Dikk, mi bajom lenne, miért tenném magam tönkre? Xd Nyomom már 1,5 éve azt semmi negatívat nem észlelek, nem mindenki 0 aki tönkremegy benne. Meg milyen rehab, mo hallod bármikor lerakom. Nem azért nyomom mert függő vagyok hanem mert jó műsor, az a függő aki azért bulizik hogy nyomhasson, én meg azért nyomok mert bulizok. Nem mind1 melyik kategória az ember. Valótlan mind a 2 álltás, hogy ráállok, és lecsúszott ember leszek meg tönkreteszem magam. De lehet egy nagy részetek irigy mert beszerzem a minőségi cumót
2022. máj. 8. 10:10
 33/73 anonim ***** válasza:
100%
Na, egy troll ez is csak.
2022. máj. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
100%

Hát a totál alkoholisták is csak azért isznak mert buliznak, ők nem függők... szerintük. De a függést egyfelől nem úgy jön, egyik nap még nincs, nyugodtan csinálhatom, egy nap meg már van. Lépésről lépésre közeledsz.


Ha ez a hozzáállás, miért kérdeztél?

Téged nem sajnállak, csak lesajnállak, viszont anyádat és a többieket...


Senki nem mondta, hogy egyik napról a másikra totál lecsúszott zombi leszel. Szép fokozatosan észrevétlenül történik itt is a változás. Ha jó agyad van, akkor van miből veszteni.


De mint írtam, a te döntésed, a te felelősséged, és azok viselik még, akikkel kapcsolatba kerülsz egészen addig, amíg tartják veled a kapcsolatot. Sok drogos ott csúszik el, hogy a régi haverok lepattannak róluk, és már csak a drogos társaság marad.


Én pl. már most lepattanok, mert próbáltam segíteni, de érzem, hogy falra hányt borsó, és én ennél értékesebb vagyok. Persze én neked senki vagyok, és te is senki vagy nekem, de idővel ez történik a közelebbi ismerősökkel is. Aztán lehet rinyálni, hogy idősen már nem megy úgy a haverkodás... ha egyáltalán talpra állsz, és maradt még valami az agyadból.


Egyébként elcsépelt példa: ha a békát bedobod a forró vízbe, egyből kiugrik, ha szépen lassan melegíted vígan megfő élve, nem ugrándozik, nem tűnik fel neki a változás. Talán ha lenne arra lehetőség, hogy megtapasztald az agyad másfél évvel ezelőtti állapotát, és a jelenlegit úgy rá két másodperccel, talán éreznél változást.


Na meg azt is megjegyzem, hogy ha nem érzel változást, az is régen rossz: tudod ilyenkor az agynak stb. FEJLŐDNIE kéne, de ahogy mondod, csak szinten van, vagyis amit fejlődne, azt lepusztítod.


Na mindegy, nézz mindenkit hülyének, ahogy anyádat is... Ezek szerint nem megtudni akartál valamit, hanem abban reménykedtél, hogy itt majd adják alád a lovat.


Őszintén sajnállak.

2022. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
89%
Hagyjátok, hát nem kár érte.
2022. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
93%

Majd te is ülhetsz 10 év múlva az Anikó showba, hogy bocsánatot kérhess anyádtól és várd a segítséget csontsoványasra fogyva.


Anno szerelmes voltam egy srácba, egy hajszálon múlt, hogy komolyabb legyen, de elkezdett fuvezni mondván ellazul; mondtam neki, hogy nem jó dolog hagyja abba, de ő is állította, hogy nem függő, csak jó stressz levezető. Ott hagytam, azóta hallom kirúgták az egyetemről, össze van szakadva és minimál bérért robotol. Illetve van egy barátnője aki szint úgy tolja a keményebb cuccokat holott ki gyereke van. Undorító jövőkép..

2022. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
100%

"Meg milyen rehab, mo hallod bármikor lerakom"


Minden függő ezt mondja :D

Csoda, hogy anyád nem lépett az ügyben drasztikusan. Én garantáltan azt tenném.

2022. máj. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 A kérdező kommentje:
Lecsúszik ma is 2 lityó vörös meg elvarrok este a haze-t meg a kusht. Nincs ezektől bajom, ma is tanulok délig azt utána nyomatom.
2022. máj. 8. 10:48
 39/73 anonim ***** válasza:
100%
Troll!
2022. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
100%
#25-ös vagyok. Az a baj kérdező, hogy te nem fogadsz el olyan választ ami Anyukád mellett szól, és a jelenlegi életmódod ellen. Te azért tetted fel ezt a kérdést hátha pár hasonlóan buta tini leírja neked, milyen jó amit csinálsz. Vagy csak el akartál vele dicsekedni, tudja a f*sz. Senki nem mondta, hogy egyik napról a másikra halálosan függő leszel és mindenféle tüneted lesz. Ez nem is így működik. Te döntésed hogy b*szod el az életed, viszont hosszú idő után nehéz lesz abbahagyni. Főleg ha egyre többet és többet csinálod, már pedig valószínű így lesz.
2022. máj. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!