Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan zajlik az, ha egy...

Hogyan zajlik az, ha egy örökbefogadott gyerek meg akarja találni az "igazi" szüleit? Hogyan kell elkezdeni?

Figyelt kérdés

Tudom, melyik kórházban születtem, úgyhogy a helyiség megvan, de azon felül, hogy besétálok ott egy kormányablakba, milyen ügyben húzok papírkát? Mit mondok?

Valaki, aki már átesett ezen, le tudná írni, hogy működött? Semmi konkrét infót nem találok a Google-n hogy működik ez Magyarországon, csak ilyen támogatós "meg tudod csinálni" honlapokat, meg ami a második felét írja le, hogy onnantól a szülők/testvérek döntik el, kapcsolatba akarnak-e lépni velem, és erről értesít a kormányablak. Azt sehol nem, az első felének mi a folyamata. :(



2022. máj. 9. 10:41
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
90%

10!


Szerintem teljesen normális emberi érzés az érdeklődés az örökbefogadott részéről. Koze nincs a szeretettel és a tisztelethez a szüleihez, akik felnevelték

2022. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:

Tehát linkek alapján akkor nem is a kormányablak kell az adott helyiségben (ezt azt hiszem még anyum említette, mikor erről beszéltünk, de ő sem tudta pontosan), hanem a gyámhivatal, aminek a fennhatósága alá tartozik?


#9, köszi szépen, arra is fel vagyok készülve, hogy nem akarnak látni, de azt hiszem sokkal jobban bánnám, ha ettől tartva soha nem próbálnám meg. :)

2022. máj. 9. 11:24
 13/45 anonim ***** válasza:
80%
10-t lapozzuk már át, könyörgöm. tuti troll, de ha natúrba ilyen, még rosszabb.
2022. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
13%
A 6-7-8 linkjei 2014, 16 és 17-bol valóak, nem gondolom, hogy 5 év után is releváns információkat tartalmaznanak
2022. máj. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, én nem teljesen hivatalos úton kerestem meg a génadómat, (így tudtam találkozni vele, nem kellett a beleegyezése) Nem is mondtam meg, ki vagyok, láttam őt, és ez bőven elég volt. Sose fogom tudni meghálálni a szüleimnek (Ők az örökbefogadó, számomra ÉDES szüleim), hogy szeretetben felneveltek, és csodás gyerekkort biztosítottak nekem, taníttattak, stb. A génadómat látva, ha a szüleim nincsenek, ma jó esetben gyári munkás lennék, és kb. semmim nem lenne. Mellette biztos, hogy nem jutottam volna a 8 általánosnál tovább. Anno, mikor kerestem, munkám miatt lehetőségem volt belenézni néhány iratba, és megtudtam, hogy még két testvérem volt, akiket szintén örökbe fogadtak, ők is tanultak, egyikük különösen magas pozícióba került. Az egyetlen testvér, akit megtartott, jelenleg börtönben ül. Szóval csak óvatosan a kereséssel! Ha megmondtam volna, ki vagyok, valószínűleg mindent elkövetett volna, hogy támogassam. De arra jó volt, hogy láthassam, milyen embertől, és milyen élettől mentettek meg a szüleim.
2022. máj. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
31%

"De arra jó volt, hogy láthassam, milyen embertől, és milyen élettől mentettek meg a szüleim."


Nos, valójában a "génadóid" azok, akik a köszönetet érdemlik. Ők mentettek meg attól az élettől azzal, hogy örökbe adtak.

2022. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező! A Járási Hivatal Gyámhivatali Osztályán érdeklődj, az ő hatáskörükbe tartozik, de ha egy másik megyéből kerültél ide, akkor a másik megyénél kellene érdeklődni.. Szóval ez nem annyira egyszerű.. Mindenképpen megér egy próbálkozást, lehet átirányítanak az illetékes megyéhez.

Készülj fel mindenre: Lehet, hogy a vér szerinti szüleid már nem élnek ,vagy egyáltalán nem olyanok, amilyennek elképzelted őket.

Kötődni nem fogsz tudni hozzájuk, mindenképpen idegenek számodra, mert a szeretetet, a kötődést tanuljuk és már a jelenlegi (valójában igazi) szüleidhez kötődsz és ez így van jól.

A lelki egészséghez azonban kell, hogy az emberben ne maradjanak kérdések és kérdőjelek, ilyen szempontból azért jó tudni, kik ők, kik voltak ők. Sokszor az történik ilyenkor, hogy nem vállalják azt a lelki terhet és felelősséget, hogy a szemedbe nézzenek és nem akarnak látni.

Azért mondom, hogy erősítsd meg magad, mielőtt nyomozgatnál, érdemes lenne elmenni 1-2 alkalommal egy jó pszichológushoz.

2022. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
91%

10.: Mi van, ha csak arra kíváncsi, hogy vannak-e genetikai betegségek a felmenők közt, vagy éppenséggel csak megnézi őket? Szerintem ez egy percig sem a szülei elárulása, ez nem erről szól.


Kérdezö, azok az igazi szüleid, akik felneveltek!

2022. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
94%
16-os, nem a génadóm mentett meg, mert elvettek tőle. De a részletek már nem tartoznak ide. Szóval az örökbefogadó szüleimet illeti a köszönetem és hálám.
2022. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
11%

19!


Érdekes.... Sőt, nálam a kamu határát súrolja, lévén attól, hogy egy gyerek állami gondozasba kerül, még nem lesz örökbe adható.

2022. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!