Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan zajlik az, ha egy...

Hogyan zajlik az, ha egy örökbefogadott gyerek meg akarja találni az "igazi" szüleit? Hogyan kell elkezdeni?

Figyelt kérdés

Tudom, melyik kórházban születtem, úgyhogy a helyiség megvan, de azon felül, hogy besétálok ott egy kormányablakba, milyen ügyben húzok papírkát? Mit mondok?

Valaki, aki már átesett ezen, le tudná írni, hogy működött? Semmi konkrét infót nem találok a Google-n hogy működik ez Magyarországon, csak ilyen támogatós "meg tudod csinálni" honlapokat, meg ami a második felét írja le, hogy onnantól a szülők/testvérek döntik el, kapcsolatba akarnak-e lépni velem, és erről értesít a kormányablak. Azt sehol nem, az első felének mi a folyamata. :(



2022. máj. 9. 10:41
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
100%
30-as, te gondolom, 28-asnak írtál.. Nem az utolsónak.
2022. máj. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 28-asnak írtam, csak kb. együtt írtunk a 29-essel.
2022. máj. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
90%

#28 Ez nem fekete vagy fehér. Nem feltétlenül arról szól, hogy nem kellett a vérszerinti szüleinek.

Ezer oka lehet, amiért nem tudták megtartani, felnevelni.

Abortusz, vagy csecsemő gyilkosság helyett adtak neki egy esélyt, hogy szerető családot találjanak neki, akik sajátjukként felnevelik.

Attól még nem fordít hátat a családjának, mert szeretné megtalálni a gyökereit, meg egyáltalán a miérteket.

Nem is biztos, hogy fel tudja venni velük a kapcsolatot, mert a szülő is mondhatja, hogy nem szeretné...

2022. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 A kérdező kommentje:

#28 (meg #33), ez nem önzőség, és hál istennek veled ellentétben a szüleim megértik, ezért mondták meg, melyik kórházban születtem (említettem, hogy anyum azt hitte, az adott kerület kormányablaka kell). A másik hozzád hasonló válaszolónak nem is írtam vissza, de hátha még jár erre valaki, aki úgy gondolkozik mint te, és így ő is át tudja gondolni.


Te nem érted, és soha nem fogod megérteni, miért akarná egy örökbefogadott gyerek megismerni a vér szerinti szüleit, és nyilván nem arról van szó, hogy most, 23 évesen egyszer csak úgy döntök, hogy visszarohanok hozzájuk és azért is rájuk erőszakolom magam annak ellenére, hogy "nem kellettem nekik", aztán soha nem nézek többet az örökbefogadó szüleim felé. :D

Szeretném tudni, honnan származom, honnan jövök, hogy néznek ki a vérszerinti szüleim, kire hasonlítok, és milyenek a testvéreim (azt tudjuk, hogy vannak). Meg szívesen megkérdezném azt is, van-e trombózis hajlam a családban, vagy szedhetem a fogamzásgátlót folytonos pánik nélkül :D (leegyszerűsítve a kedvedért: szeretném tudni, van-e örökletes betegség a családban.)


Ha meg nem akarnak látni, azt is megértem, biztos megvan az okuk rá.

2022. máj. 10. 11:23
 35/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező jól írja, 28-as. Abszolút azt vallom én is, hogy a gyerek azokhoz tartozik, akik felnevelték, azonban a genetikai betegségekről jó tudni, illetve ha valaki tudni szeretné a miérteket. Aztán lehet, hogy soha többé nem is néz a bio szülők felé, ki tudja. 🙂 Az én örökbefogadott ismerőseim igaz hallani se akartak a vér szerintiekről, az egyik még videóban is kifejtette, hogy az ilyen nem anya és kész, na de azért arról csak jó tudni, hogy milyen betegségek vannak (ne adj' Isten) a vérvonalban. Nem szabad rögtön ennyire a rosszra asszociálni!
2022. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
Mar jó rég óta létezik az információkérés verszerinti szülők egészségügyi hátteréről. Ehhez nem kell őket megkeresni, kapcsolatot felvenni velük, ezt intézi a kormanyhivatal a kérelemre. Semmi személyes adatot nem fognak megadni, csak az egészségügyi hátteret, amennyiben ismert.
2022. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
36%
37.: Ezt nem tudtam, köszönöm! 🙂 Mondjuk még ilyen szempontból sem gáz szerintem, ha valaki egyszer rájuk néz, ki tudja, lehet, hogy annál hálásabb lesz az örökbefogadóinak, ha látja, honnan menekült meg. 🙂
2022. máj. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, néhány ember miért bántja itt a Kérdezőt. Egyáltalán nem biztos, hogy nem kellett a vér szerinti szüleinek. Lehet, hogy meghaltak, vagy olyan betegek, hogy nem tudják nevelni, vagy nagyon szegények voltak vagy fiatalok egy gyerek felneveléséhez. Itt a Gyakorin is sokféle történetet olvashattunk már sok örökbefogadott gyermektől.
2022. máj. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
38.: Én úgy látom, hogy csak egy ember állt bele, amúgy mindenki megértette és támogatta a kérdezőt. 🙂
2022. máj. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem ugy van / volt regen , hogy a gyamugynek megkellett tartania az eredeti / elso szuletesi anyakonyvi kivonatot? Amit a szuletesekor allitottak ki? Es , hogy azt o barmikor kikerheti? Lehet rosszul tudom.
2022. máj. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!