Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan zajlik az, ha egy...

Hogyan zajlik az, ha egy örökbefogadott gyerek meg akarja találni az "igazi" szüleit? Hogyan kell elkezdeni?

Figyelt kérdés

Tudom, melyik kórházban születtem, úgyhogy a helyiség megvan, de azon felül, hogy besétálok ott egy kormányablakba, milyen ügyben húzok papírkát? Mit mondok?

Valaki, aki már átesett ezen, le tudná írni, hogy működött? Semmi konkrét infót nem találok a Google-n hogy működik ez Magyarországon, csak ilyen támogatós "meg tudod csinálni" honlapokat, meg ami a második felét írja le, hogy onnantól a szülők/testvérek döntik el, kapcsolatba akarnak-e lépni velem, és erről értesít a kormányablak. Azt sehol nem, az első felének mi a folyamata. :(



2022. máj. 9. 10:41
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
100%

40 es vagyok !

Amugy bekell menni a gyamugyre , es kervenyt kell irni , hogy a verrokonaidat keresed . Majd ezt ugyis elmondjak , hogy mit kell bele irni . En a helyszinen irtam meg .

2022. máj. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
14%

Nekem is volt egy barátom, akit örökbefogadtak. Ment a nyáltenger, mikor összekapott a nevelőszüleivel, hogy bezzeg az igazi anyja más lenne. Szarrá romantizálta az anyját, minden szar volt, csak az őt cserbenhagyó anyucika nem, aki lemondott róla 2 hetesen... 18 éves koráig arról nyávogott, milyen jó lesz majd a nyakába borulni az általa kitalált anyaképnek.


Aztán rábaszták a telefont, miután nyomatékosították neki, hogy egy kósza dugásból lett és épp elég undorító volt kihordani...



Jah hát ilyen is van.

2022. máj. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

#40, nekem az eredeti anyakönyvi kivonatom van meg szerintem, mert rajta van az “eredeti” nevem is, át lett húzva egy vonallal és fölé van írva a mostani.


#42, senki nem mondta, hogy nincs.

2022. máj. 11. 01:22
 44/45 anonim ***** válasza:
90%
42.: Uh, utána mi lett? Az örökbefogadóktól bocsánatot kért? Maximálisan támogatom, ha valaki kíváncsi a vér szerintiekre, de aki ilyen hálátlan kis áruló, mint a "barátod", annak többé nem lenne visszaút nálam. Mea culpa az ilyet nem tudom sajnálni, inkább maradt volna az árvaházban.
2022. máj. 11. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%
Sikerült azóta vmit intézni, Kérdező?
2022. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!