Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan zajlik az, ha egy...

Hogyan zajlik az, ha egy örökbefogadott gyerek meg akarja találni az "igazi" szüleit? Hogyan kell elkezdeni?

Figyelt kérdés

Tudom, melyik kórházban születtem, úgyhogy a helyiség megvan, de azon felül, hogy besétálok ott egy kormányablakba, milyen ügyben húzok papírkát? Mit mondok?

Valaki, aki már átesett ezen, le tudná írni, hogy működött? Semmi konkrét infót nem találok a Google-n hogy működik ez Magyarországon, csak ilyen támogatós "meg tudod csinálni" honlapokat, meg ami a második felét írja le, hogy onnantól a szülők/testvérek döntik el, kapcsolatba akarnak-e lépni velem, és erről értesít a kormányablak. Azt sehol nem, az első felének mi a folyamata. :(



2022. máj. 9. 10:41
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
97%
20-as, nem hiszem, hogy itt kellene leírnom a teljes történetet. Az meg kiváltképp nem érdekel, hogy egy számomra vadidegen, névtelen hozzászóló elhiszi-e a történetemet.
2022. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
13%

21!


Nem, nem kell leirnod. Nekem egyértelmű, hogy mese. Kicsit tultoltad

2022. máj. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%

#20 Régen is úgy volt a szabályozás, hogy ha a szülő semmilyen formában nem érdeklődött, nem tartott kapcsolatot a gyermekkel (még évente egy képeslapot is elfogadtak akkor), ha nem is mondott le róla, örökbe adhatóvá vált.

Sajnos voltak, akik az évi egyszeri érdeklődéssel kiváltották, hogy ne lehessen örökbe adni, aztán amikor 18 lett, és megkapta az évek során számlán gyűjtött pénzét, megjelent a család, és hirtelen nagyon fontos lett, hogy hazamenjen...


Nálunk jelenleg a másik véglet van, tudjuk, hogy testvérem részéről van egy örökbefogadott gyerek, aki tizen-pár év múlva megkeresheti a családját. Nem mondom, hogy a többi gyereke nem járt volna jobban az örökbeadással, amíg kicsik voltak, és nem tette őket lelkileg tönkre, mint most, amennyit szenvednek a hazugságai miatt. De majd nagy pofon lesz, ha megjelenik a testvér, akiről csak egy tud, hogy létezik, mert a kicsiknek nem szabad elmondani, mert mit szólnának... :S

2022. máj. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%
2022. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit tényleg furcsa ez a két kérdés így egymás után szinte egyszerre.
2022. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
#24, nem, én már legalább 17 éve tudom :D
2022. máj. 9. 19:21
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már csak megtalálni kell őket, reméljük sikerül.
2022. máj. 10. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
31%

Sose értettem az ilyen embereket akik megtudjak hogy orokbefogadottak és egyből meg akarják találni az igazi szüleiket.

Mégis mire számítasz? Azok az emberek lemondtak rólad, nem kellettel nekik.

Azok az emberek akiknek viszont igen és szeretetben felneveltek most végig nezhetik hogy mindazok ellenére amiket érted tettek te most másik szülőt keresgelsz aki egy fűszálat nem tett keresztbe érted. Marha jó érzés lehet..

2022. máj. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
91%
28-as te ezt nem is fogod megérteni, de nem baj.
2022. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó, én meg az ilyen érzéketlen embereket nem értem meg. Mindenki szeretné ismerni a gyökereit. Az nem jelenti azt, hogy már nem ragaszkodik az örökbefogadó szüleihez, csak szeretné látni, milyen volt, aki megszülte. Ennyi. Természetes emberi vonás (szerintem). Örülj, hogy neked nincs ilyen gondod, nem tudod átérezni a másik helyzetét!
2022. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!