Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetek a lányomnak,...

Hogyan segíthetek a lányomnak, ha elégedetlen az életével és teljesen magába van zuhanva?

Figyelt kérdés

Láthatóan rosszul van, szinte minden nap sír, velünk is egyre kevesebbet beszél és már meg sem tudnám mondani, hogy mikor láttam utoljára jó kedvűnek vagy egyáltalán csak mosolyogni. Már többször beszéltem vele, de nem tudom hogyan tudnék segíteni neki. Bántja, hogy nincsenek barátai, nincsen barátja, nem sikerült időben befejeznie az egyetemet, nem veszik fel sehova sem dolgozni, csúnyának látja magát stb., azt érzi teljesen tönkrement az élete.

Mi mindig elmondjuk neki, hogy nincsen vele szemben semmiféle nagy elvárásunk, nekünk nem okozott csalódást semmivel sem, büszkék vagyunk rá, sok mindent elért, történtek vele jó dolgok, mi szeretjük, támogatjuk amiben csak tudjuk és próbálok jobban odafigyelni rá, többet beszélgetni vele, érdeklődni felőle, a kedvében járni. viszont úgy látom ez nem elég. Sokszor elmondja például, hogy ezzel nem megy sokra miközben a külvilágtól nem kap pozitív visszajelzéseket, hogy nincsen sikerélménye, hogy nem úgy sikerülnek a dolgok ahogyan eltervezte, hogy a családja vagyunk mi mást mondanánk vagy ennyi idősen nem a mi társaságunkra vágyna, hanem vele egyidős barátokra, párkapcsolatra. Sokszor már nem tudom mit válaszoljak, mert még véletlenül sem szeretném megbántani vagy ilyesmi, de néha én sem tudok mondani semmi pozitívat vagy biztatót. Tényleg sok negatív dolog történt vele, tényleg kevés a lehetőség, tényleg nem sikerült az egyetem, tényleg nincsenek barátai, tényleg elutasították több helyről stb. és elhiszem, hogy ezek a dolgok zavarják őt, engem is zavarna a helyében és nem tudok neki tanácsot sem adni. Látom, hogy igyekszik, próbálkozik és mégsem jön össze szerencsétlennek.

Hogyan tudnék neki segíteni?


2022. máj. 10. 14:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
Akkor az nem egy jó pszichológus, a jó pszichológus nem arra való, hogy meghallgassa, arra megfelel a komód is, hanem hogy változást érjen el nála. Ez így pénzkidobás, keressen másikat, ennek így nincs értelme. A pszichológus nemcsak egy fül, hanem egy változást generáló szakember. Persze a változást a kliensnek is akarnia kell.
2022. máj. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Vannak tanfolyamok amik javítják a kommunikációs kézségeket, megpróbálhatod beiratni egyre ha ő is beleegyezik, lehet azért nincsenek barátai mert nehezen kezdeményez/tart fenn beszélgetéseket. Viszont mindenképpen szüksége van egy normális pszichológusra, aki nemcsak meghallgatja, hanem megmondja neki hogy mit kéne máshogy csinálni.
2022. máj. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló helyzetben a gyerekem,de mivel kolis volt, és ritkán láttam (egyetem alatt) nem vettem észre, mennyit romlott az állapota. Mikor hazajött, attól féltem öngyilkosság lesz a vége. Akkor már sírva fakadt mindenhol mindenen. Ugyhogy azonnal elmentem vele az orvoshoz, és pszichiáter írt fel gyógyszereket, amivel ki tudott lábalni a gödörből. Fél év múltán fokozatosan állt le a gyógyszerekről. Igazság szerint már 1-2 hét alatt is sokkal jobban lett,fél év múltán pedig rendeződött vele minden. Ha visszajön az életkedve, másképp fog hozzáállni a dolgokhoz. Te esetleg a társaság felé terelheted (pl. túracsoport, táncház )
2022. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


3-mas Arra gondoltam, hogy mi sosem mondtuk meg neki, hogy milyennek kell lennie, mit kell csinálnia, miben kell jónak lennie, mit kell tanulnia vagy mi legyen belőle mert nem akartuk a saját elképzeléseinket ráerőltetni, ezzel nyomás alá helyezni őt. Természetesen próbáltuk a saját meglátásaink szerint a jóra nevelni és biztatni, de nem voltak felé olyan konkrét elvárásaink, hogy mondjuk csak ötösöket hozzon haza vagy márpedig mindenképpen egy kiváló ügyvéddé kell válnia mert mi azt mondtuk. Mindig volt valami terve, azokban mi támogattuk és eddig mindent sikerült megvalósítania, amire én azért is vagyok büszke mert az mind a saját célkitűzése volt. Most is voltak tervei az egyetem utánra (szeretett volna továbbtanulni, majd külföldre menni ösztöndíjjal), csak ez most eltolódott, szerintem leginkább emiatt a magánéleti helyzet miatt. Mi ekkor is elmondtuk, hogy nem történt semmi probléma, attól ő még nem veszített a tudásából, egy év nem a világ, később ugyanúgy tudja folytatni, mi támogatjuk továbbra is stb., de most emiatt is maga alatt van, csalódott és nem érzi magát elég jónak.

2022. máj. 10. 17:50
 15/18 A kérdező kommentje:
23 éves. Nem szokott eljárni sehova, de igazából sok felé itt nem is lehet. Vidéken lakunk és itt tényleg nincsen semmi, se egy kávézó, se egy normális park, semmi. A munkalehetőség is elég kevés, ezzel például most én is küzdök mert nemrég mentem nyugdíjba, a munkahelyem nem tud visszavenni dolgozni és ennyi idősen már nem sok helyre kellek én sem. Emiatt például ő is örült mikor az egyetem miatt elköltözött itthonról, de már nem szeret ott lenni és inkább hazajön, mert azt mondja ott még magányosabbnak érzi magát, egyedül ott sem tud elmenni sehova, ott egyáltalán nem tud beszélni senkivel sem, nem találkozik senkivel és akkor legalább itthon itt vagyunk mi. Emiatt szoktam felvetni, hogy akkor menjünk el valahova együtt, de velünk nem akar menni sehova. Csak ugye nincsen más, akivel mehetne. Azt tudom, hogy társkeresőkkel már próbálkozott, de abból nem lett semmi, randin sem volt, beszélgetni sem nagyon beszélgettek senkivel. A pszichológus keresés sem volt egy egyszerű menet, mert itt sokáig egy sem volt, de most is egy másik városba jár át.
2022. máj. 10. 17:59
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

Szuper anyuka vagy! ❤

Szeretném javasolni az Ennél zöldebb nem lesz című könyvet, vagy akár a hasonló nevű tanfolyamot.

Bár még nem fejeztem be az online tanfolyamot, már most sokat segített. Akár együtt is csinálhatnátok.

2022. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Online pszichológust az egész országból kereshet. Enyhe vagy középsúlyos depressziója van. Ha semmit nem használ a jelenlegi pszichológus, akkor kár fizetni. Vajon mi történik az üléseken? Annyi, hogy a lányod jól kipanaszkodja magát? Azzal nem jut előbbre, ezt kezelni kellene.
2022. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
23%
Ismerős a helyzet, nekem is csúszott egy évet az egyetem. Szerintem az is segítene, ha elmenne dolgozni. Engem sem vettek fel a diplomával sehova, így elsőre "lentebb" adtam, hogy ne legyek otthon minden nap.
2022. máj. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!