Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erre mit reagálnátok? Mit...

Erre mit reagálnátok? Mit tennétek, hogy viselkednétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak kb 3 éve, én most 30 éves vagyok. Megnősültem, gyerekünk is van, saját házunk kb 1 órára mindkettőnk szüleitől, teljesen önálló életet élünk.

Sztori a következő: a válás óta anyám egyre rosszabbul van lelkileg és mentálisan is. Az utóbbi fél évben már abban sem vagyok biztos hogy egyáltalán ő a saját anyám e, annyira kifordult önmagából. Egyre jobban fortyog benne a gyűlölet, a gyilkos indulat, állandóan az apámat szidja, a halálát kívánja. Tőlem is ezt várja, hogy gyűlöljem és átkozzam. Én viszont hajlandó vagyok beszélni, vele, beengedem a házunkba és még az unokát is láthatja. Én ezért el vagyok hordva mindennek, én az apámat imádom, hogy lehetek ilyen gonosz vele (mármint anyámmal), nem is szeretem. Az utóbbi időben nem is kerestem. Amikor ő hívott akkor egy órán keresztül is képes volt ecsetelni, hogy az egész világ ellene van, őt mindenki csak gyűlöli, pedig ő mennyire szeretett mindenkit és mennyi jót tett, bezzeg mi csak ártunk neki. Na, merészeltem neki azt mondani, hogy én nem vagyok hajlandó több ilyet hallgatni, mert tönkremegyek bele. Ezen úgy összevesztünk, hogy végül azzal tette le a telefont hogy engem megszállt az ördög.

Ezek után én legszívesebben letiltanám és soha többé nem beszélnék vele, úgy érzem ez volt az utolsó csepp a pohárban. Egyes családtagok szerint ez a helyes döntés, mások szerint adjak lehetőséget a bocsánatkérésre, mások szerint ez úgysem fog bekövetkezni, szóval ha újra keres, akkor tegyek úgy mintha ez el sem hangzott volna. Megint mások szerint pedig még nekem kéne odamenni bocsánatot kérni.

Ez az utolsó teljesen ki van zárva, a többi között vívódom. Hisz mégiscsak az anyám és valaha szerettem, csak azt nem tudom elviselni akivé vált. Ha vissza tudna változni, akkor persze nem lenne semmi gond. Szeretnék minél több megközelítést keresni, más lehetőségeket és úgy gondolom itt több féle választ kaphatok mint attól a néhány családtagomtól, akikkel tudok erről beszélni.


2022. máj. 16. 19:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
66%
Bocsánat, elküldtem előbb. Szereted és hagyja hogy segíts neki. Kell neki valami segítség de ne fordíts hátat a bajban. Pszchológus mindenképp, akár erőszakkal hogy ott beszélje ki magát és te kéred vissza a normális, szerető anyádat.
2022. máj. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel így nem sok mindent elhet már csinálni sajna.
2022. máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
86%
sajnos akarata ellenére nem tehetsz semmit. de én megpróbálnám a helyedben, hogy leülök vele nagyon komolyan beszélgetni. és elmondanám, hogy mennyire rossz látni, hogy tönkreteszi az életét. és meg kéne próbálnia segítséget kérni
2022. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ezeken a körökön már túl vagyunk. És nem csak mondtam, ki is mutattam a szeretetemet. Ugrottam segíteni bármiben ha szólt, dicsértem a keze munkáját, meghallgattam a panaszait, közösen kirándulni mentünk, ölelgettem is sokat amikor találkoztunk.

Sehogy nem lehet már vele beszélgetni, kb 10 másodpercem van hogy mondjak valamit. Pedig az egész család próbálkozott. Mint említettem, egyedül a testvére tudott hatni rá egy darabig, de már ő sem.

2022. máj. 16. 22:35
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

Meghallgatta valaki egyáltalán anyádat? Hogy mi miatt lett ilyen? Ti miattatok nem vált el,vagy azért,mert nem tudott volna eltartani benneteket? Persze te szeresd apádat,de azért ülj le anyáddal is,és kérdezd meg tőle,hogy mi az oka a kiborulásának.

A családban volt olyan,hogy az egyik fél játszotta a mártírt,míg a másik állandóan átkozta. Aztán kiderültek a simlis dolgok. Rólatok is ez jut eszembe. Biztos,hogy anyád nem véletlenül lett ilyen.

2022. máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Persze hogy meghallgattuk. Mindenki őt hallgatja. Tudom hogy egyikőjük sem tökéletes, mindkettejüknek vannak hibáik, meg voltak is, kölcsönösen sokat ártottak egymásnak. De anyám mindent apámra hárít, a saját tetteit nem ismeri el, vagy elbagatelizálja a jelentőségét. Hogy pontosan mi miatt lett ilyen, azt nem tudom. De közvetlenül a válás után még tervei voltak, el akarta felejteni a múltat, továbblépni. Aztán hónapról hónapra romlott a helyzet. Pszichológus amúgy szerintem is segíthetne, legalábbis nagyon remélem, de amíg nem ismeri fel hogy neki kéne változnia és nem a világnak, addig kb emberrablást kellene elkövetnem, hogy elvigyem.

Tehát akkor a kapcsolat megszakítása szerintetek sem jó megoldás? Csak rontanék a helyzeten? Akkor hogy védjem magam a további átkozódástól?

2022. máj. 17. 06:48
 17/19 anonim ***** válasza:
91%
Itt olyasmi lehet, hogy anyud éveket élt le úgy a boldogtalan házasságában, hogy álmodozott a "megváltó" szabadságról. Aztán a valóság valami egészen más lett. Ezért volt az elején a nagy lendület, és ezért csúszik most egyre mélyebbre az elégedetlenségbe. Hogy a mámor helyett gyászt és veszteséget, kudarcot érez. Mindenképp jó lenne ide szakember, de egyedül soha nem fog elmenni. Valaki (te, tesója vagy akár együtt) kellene, hogy keressen egy jó pszichológust. Én először elmennék hozzá személyesen, elmondanám a történetet és kérném, adjon ötletet, hogy lehetne őt elhozni, mit tegyen a család, hogy segíthessen. Utána pedig fel kell készülni, hogy valaki mindig elkísérje, egyedül az első alkalom után közölné, hogy ennek semmi értelme, ő többet nem megy. Mivel már nagyon össze van zavarodva, lehet, hogy még orvost, egy enyhe nyugtatót is ajánlanak majd neki. De a terápia, a kibeszélés, a problémája megértése majd feldolgozása nem maradhat el. Ha az elején lesz aki kint várja, biztonságban érzi magát, előbb-utóbb megérzi, hogy ez jót tesz neki, akkor szépen, lassan belátja, hogy szüksége van rá. (Remélem, nem csak a mesében működik ez így, csak azt tudom, hogy én így próbálkoznék.)
2022. máj. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
43%
Anyád skizofrén lett. Ez egyre durvább lesz, nálunk is volt a családban, a végén ölni akart.
2022. máj. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
73%

Covid óta vannak már online terápiás kezelések is rendes pszichológusoktól. Ha nem hajlandó elmenni sehova én keresnék párat online és egyenként kipróbáltatnám vele. Ha nincs pc/laptop arra vagy odavinnèm az enyém vagy vennék valami olcsóbbat.

Aztán ha sikeres, pár alkalom után úgyis átmegyszemélyes külsőhelyszínes terápiába (mert már a páciens is szeretné és igényli).


Egyébként azóta mitörtént?

2022. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!