Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyszerűen fogalmam nincs mit...

Egyszerűen fogalmam nincs mit tegyek az apàmmal?

Figyelt kérdés
Nem tudom , hogy a nyugdíjba vonulás, vagy a pandenémia miatt , de teljesen leépült szellemileg. Amikor nyugdíjba ment , akkor még utánna dolgozgatott aztán jött a covid és emiatt nem jöttek ügyfelek ő meg teljesen belesuppedt a dologba ,és mondhatni teljesen elustult azóta már szellemileg se oké hangulatingadozàsa van stb. Amikor nyugdíjba ment már tropa volt a gerince meg a dereka , de most már rà is játszik a dolgokra a nagyanyám volt ilyen és sajnos ő is olyan lett, ha valami nem oké egyből fáj a gyomrom a térdem vagy a lábam máskor meg elszólja magát , hogy a làbàval nincs gond. Most már ha valami elromlik a házban csak úgy tesz mintha megcsinálnà aztán nem csinál semmit. Sajnos a napokban a padloösszefolyó is eldugult ,erre majdnem egy hét telt el mire szétszedte a mosdószifont , de nem bírjuk megértetni vele , hogy ott lent van az eldugulas ,úgyhogy a szifont nekem kellett összerakni ami nem jó méret.A padlóösszefolyót is én tisztogattam ,de nincs előre lépés. Mondtuk neki menjen fürdeni, de ne húzza ki a dugót hát csak azért is, és nincs benne annyi , hogy azt mondja bocs. Az a baj hogy nehéz mozgása miatt sokszor nem a wc-re jár ,hanem a fürdőbe megy pisilni sokszor ,ha lemegy a wc-re a lépcsőt összevizeli. Gondolhatjátok most hogy dugulàs van sajnos a mosógép lét úgy engedjük fokozatosan vagy mérjük ki kannával. A tegnapi eset az már a jéghegy csúcsa volt én már ott vagyok , hogy lelépek a híd alá csak anyukám miatt nem teszem. Az a szomorú bármi van mindig mi szívünk ketten, és nem győzünk takarítani utánna , de nem is zavarja amikor a nadrágja is hugyszagu mi még nem szívesen megyünk vele , mert nah elég kellemetlen. Anyukámmal tegnap este együtt sírtunk , mert egyszerűen nem tudjuk mit tehetnénk. Az öreg nem akar semmit se csinálni se mozogni na az éves az megy túlzottan is. Nagyon kibírhatatlan lett tényleg egész nap sírok , hogy mivel érdemeltem ezt meg a nővéreim úgy élik az életüket ahogy szeretnék addig nekünk anyukámmal ez jut. Félek hogy 30 évesen teljesen ráfog menni a fiatalságom ha még annak szàmitok.
2022. máj. 24. 19:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Húha! Az kemény amit leírtál! Nem próbált anyukád beszélni vele? Nem lehet egyszerű élni mellette! Most akkor teljesen nyugdíjas? Nem akar visszaállni melózni? Mert a covidnak már vége.


Off :

Az összefolyót nem lehet fel nyitni? Én amikor eldugult próbáltam kapirgálni dróttal ! Az nem vállt be mert túl mélyen volt. Trisó és forró víz segített. Mondjuk napokig vártam , de egyszer csak kidugult . Gondolom elérte a trisó meg a víz , mert lassan szivárgott ki valamennyi víz .

2022. máj. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%
Sok ember van úgy, hogy nem talál értelmes cselekvést és tevékenységet magának. Ha összevizeli a lépcsőt, akkor ott prosztata probléma is lehet. Nem ártana egy alapos orvosi kivizsgálás, mert talán cukorbetegség is jelen van.
2022. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Apukámnak 52 évesen levágták a lábát, kapott a kórházba maximum adag morfiumot. Hazaadták. Itthon volt a "leszokás" Dührohamok, őrjöngés, elvonási tünetek, nem akart élni, enni stb. Kiderült, hogy nem is kellett volna levágni a lábát. Amikor már jobban lett, túljutottunk mindenen, megtanult kerettel járni, elfogadta a helyzetet, kapott egy szívizom infarktust és meghalt.

52 évesen. Én meg 21 éves voltam. Az oltár elé sem kísért és az unokáját sohasem látta.

Kitartást kívánok és sok türelmet! Ölellek.

2022. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Igen, orvos először is. Meg így vannak cégek, akik duguláselhárítással foglalkoznak, ha a "mindenben kotrok nagyokat a vezérdróttal" megfejtés nem elég. Sajnos pénz, de az meg olyan, hogy meg kell teremteni a rávalót, és nem másra költeni, aztán ott is van. Annyira áldozatpózba ragasztod magad, hogy hihetetlen, hogy neked nem tűnik fel. Úgy csináld már, ahogy lehet, ne úgy, ahogy nem lehet! Így tényleg elvesztegeted az éveidet, és ha így marad, akkor az összeset.
2022. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%
Orvos si csak akkor segít ha akarja az illető a ajvulást.
2022. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%
Depressziós és valami húgyúti és mozgásszervi baja is van, plusz Parkinson kór is lehetséges. Anyád sopánkodása és a te haragod helyett többféle szakorvoshoz kell juttatni: pszichiáterhez, urológushoz, neurológushoz, reumatológushoz (meg még amit mond a háziorvos). Tudomásul kell venned, hogy ő leépül (te is le fogsz néhány évtized múlva), te meg felnőttél, és a kényelmes gyerekkor helyett neked kell a férfinak lenni a családban és elvégezni a férfias dolgokat vagy szerelőt hívni. Nem tudod megváltoztatni, csak gyógyszerekkel lehet a tüneteit csökkenteni. Ha nem bírod, költözz el, és anyukád mint a házastársa fogja a gondját viselni. Az öregség ilyen, szerencséje van annak, aki ezt megússza.
2022. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Padló összefolyóban van egy bűzelzáró dugó azért azt ki ne puszkáld mert....lesz még szag rendesen. Tisztítasáról nézzél meg youtube videot.

Valamilyen jogon nem jár nektek házi ápoló??

2022. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Akik azt írják hogy sopânkodok nem így van nem pár hét után lett elegem szerintem ez teljesen normális , hogy az ember egy idő utàn besokal és nem látja a fényt.....
2022. máj. 24. 21:46
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
Nem te sopánkodsz, az anyád sopánkodik, te pedig dühös vagy. Amit meg is lehet érteni, te viszont rásegítettél a probléma megoldására azzal, hogy kiírtad a kérdést, és a válaszok rávilágítottak a másik oldalra, ami eddig előtted rejtve volt. Te az apádat hibáztatod, amiért passzív, nem képes ellátni a feladatát, büdös, azt hiszed, hogy ez mind ellenetek szól, mintha direkt keresztbe akarna tenni nektek csak azért, hogy bosszantson, mi, érzelemmentes kívülállók pedig felhívtuk a figyelmedet, hogy ez betegség, nem is egy, ami orvosi kezelésre szorul. Te pedig most nősz fel, eddig a feneked alá volt tolva minden, mondjuk egy lefolyótisztítás, és ezt élvezted, most viszont rádköszönt a felnőttkor, amikor neked kell átvenned az apádtól a stafétabotot, mert ő már nem képes rá. Ez nyilván veszteségélmény neked, de ilyen az élet. Keressél mellette örömet, kikapcsolódást is, hogy ne csak szívás legyen az élet.
2022. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj miből hiszed hogy most nővök fel mert pàr dolgot a írtam a jelenből az nem azt jelenti hogy eddig nem kellett megküzdenem màs dolgokkal nekem mindig a szívás része jutott. És amúgy sajnos rájátszik ,mert mi kéznél vagyunk és rajtunk csapódik az egész. És nincs a seggem alá tolva minden azért mert otthon élek az nem azt jelenti hogy valakinek mindent odatolnak. Én nem kértem magamnak ezt a szerepkört és nem vállaltam egyszerűen ràm hárult és nem egyszerű kemény szorongàs mellett.
2022. máj. 24. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!