Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyszerűen fogalmam nincs mit...

Egyszerűen fogalmam nincs mit tegyek az apàmmal?

Figyelt kérdés
Nem tudom , hogy a nyugdíjba vonulás, vagy a pandenémia miatt , de teljesen leépült szellemileg. Amikor nyugdíjba ment , akkor még utánna dolgozgatott aztán jött a covid és emiatt nem jöttek ügyfelek ő meg teljesen belesuppedt a dologba ,és mondhatni teljesen elustult azóta már szellemileg se oké hangulatingadozàsa van stb. Amikor nyugdíjba ment már tropa volt a gerince meg a dereka , de most már rà is játszik a dolgokra a nagyanyám volt ilyen és sajnos ő is olyan lett, ha valami nem oké egyből fáj a gyomrom a térdem vagy a lábam máskor meg elszólja magát , hogy a làbàval nincs gond. Most már ha valami elromlik a házban csak úgy tesz mintha megcsinálnà aztán nem csinál semmit. Sajnos a napokban a padloösszefolyó is eldugult ,erre majdnem egy hét telt el mire szétszedte a mosdószifont , de nem bírjuk megértetni vele , hogy ott lent van az eldugulas ,úgyhogy a szifont nekem kellett összerakni ami nem jó méret.A padlóösszefolyót is én tisztogattam ,de nincs előre lépés. Mondtuk neki menjen fürdeni, de ne húzza ki a dugót hát csak azért is, és nincs benne annyi , hogy azt mondja bocs. Az a baj hogy nehéz mozgása miatt sokszor nem a wc-re jár ,hanem a fürdőbe megy pisilni sokszor ,ha lemegy a wc-re a lépcsőt összevizeli. Gondolhatjátok most hogy dugulàs van sajnos a mosógép lét úgy engedjük fokozatosan vagy mérjük ki kannával. A tegnapi eset az már a jéghegy csúcsa volt én már ott vagyok , hogy lelépek a híd alá csak anyukám miatt nem teszem. Az a szomorú bármi van mindig mi szívünk ketten, és nem győzünk takarítani utánna , de nem is zavarja amikor a nadrágja is hugyszagu mi még nem szívesen megyünk vele , mert nah elég kellemetlen. Anyukámmal tegnap este együtt sírtunk , mert egyszerűen nem tudjuk mit tehetnénk. Az öreg nem akar semmit se csinálni se mozogni na az éves az megy túlzottan is. Nagyon kibírhatatlan lett tényleg egész nap sírok , hogy mivel érdemeltem ezt meg a nővéreim úgy élik az életüket ahogy szeretnék addig nekünk anyukámmal ez jut. Félek hogy 30 évesen teljesen ráfog menni a fiatalságom ha még annak szàmitok.
2022. máj. 24. 19:54
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nem én mondtam le ő neki nincs akaratereje pl:számtalanszor àllt neki fogyozni aztán mindig beleunt.Ha valami eszébe ötlik akkor húsz perc alatt felöltözik és kész máskor két óra. Az a baj hogy ő maga vallota be hogy ő neki nincs semmihez kedve és dolgozni nem akar nyilvàn nyugdíjas .....Az a baj hogy a tesóm elbant vele aztán emiatt is olyan amilyen , de vele nem lehet kommunikálni azt mondja neki tökéletes így mi nélkülünk. Ha írok neki nem olvassa el.
2022. máj. 27. 23:07
 22/24 A kérdező kommentje:
Nem hagyom magára az öreget csak nekem se egyszerű és néha besokall az ember azt senki nem kérheti , hogy vágjak jópofàt mindig, de neki is legalább akarnia kéne , hogy jobb legyen ....
2022. máj. 27. 23:14
 23/24 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell jópofát vágni, csak ne ítélkezz hanem fogadd el, és segíts amikor tudsz.

Ha éppen nem tudsz se törődj a tesóddal majd apád segít magán akkor.

Neki jó így úgy tűnik.

Akinek nem jó meg változtasson a dolgokon, mert őt nem érdekli.


Ez pont olyan mint amikor a gyerek állandóan lezabálja magát, ő nem fogja letörölgetni, neked kell...

2022. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%
21es alapján! Ez időskori depresszió, nagyanyámmal 86 éves, fokkal jobb álapotban mint édesapád, mondjuk ha el lenne hízva akkor ő roszabb lenne. Na ő a saját álapota miatt depressziós. Van hogy egy nap 3szor kell előadni neki miért kellene élnie még. Egy unoka lehet helyre tenné.
2022. máj. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!