Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyszerűen fogalmam nincs mit...

Egyszerűen fogalmam nincs mit tegyek az apàmmal?

Figyelt kérdés
Nem tudom , hogy a nyugdíjba vonulás, vagy a pandenémia miatt , de teljesen leépült szellemileg. Amikor nyugdíjba ment , akkor még utánna dolgozgatott aztán jött a covid és emiatt nem jöttek ügyfelek ő meg teljesen belesuppedt a dologba ,és mondhatni teljesen elustult azóta már szellemileg se oké hangulatingadozàsa van stb. Amikor nyugdíjba ment már tropa volt a gerince meg a dereka , de most már rà is játszik a dolgokra a nagyanyám volt ilyen és sajnos ő is olyan lett, ha valami nem oké egyből fáj a gyomrom a térdem vagy a lábam máskor meg elszólja magát , hogy a làbàval nincs gond. Most már ha valami elromlik a házban csak úgy tesz mintha megcsinálnà aztán nem csinál semmit. Sajnos a napokban a padloösszefolyó is eldugult ,erre majdnem egy hét telt el mire szétszedte a mosdószifont , de nem bírjuk megértetni vele , hogy ott lent van az eldugulas ,úgyhogy a szifont nekem kellett összerakni ami nem jó méret.A padlóösszefolyót is én tisztogattam ,de nincs előre lépés. Mondtuk neki menjen fürdeni, de ne húzza ki a dugót hát csak azért is, és nincs benne annyi , hogy azt mondja bocs. Az a baj hogy nehéz mozgása miatt sokszor nem a wc-re jár ,hanem a fürdőbe megy pisilni sokszor ,ha lemegy a wc-re a lépcsőt összevizeli. Gondolhatjátok most hogy dugulàs van sajnos a mosógép lét úgy engedjük fokozatosan vagy mérjük ki kannával. A tegnapi eset az már a jéghegy csúcsa volt én már ott vagyok , hogy lelépek a híd alá csak anyukám miatt nem teszem. Az a szomorú bármi van mindig mi szívünk ketten, és nem győzünk takarítani utánna , de nem is zavarja amikor a nadrágja is hugyszagu mi még nem szívesen megyünk vele , mert nah elég kellemetlen. Anyukámmal tegnap este együtt sírtunk , mert egyszerűen nem tudjuk mit tehetnénk. Az öreg nem akar semmit se csinálni se mozogni na az éves az megy túlzottan is. Nagyon kibírhatatlan lett tényleg egész nap sírok , hogy mivel érdemeltem ezt meg a nővéreim úgy élik az életüket ahogy szeretnék addig nekünk anyukámmal ez jut. Félek hogy 30 évesen teljesen ráfog menni a fiatalságom ha még annak szàmitok.
2022. máj. 24. 19:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
38%
Ez van. Vagy ott maradsz és csinálod az apád és anyád iránti hálából és szeretetből (úgy tűnik, az apád iránt már nincs), vagy elköltözöl, és csinálja az anyád. Azt senki nem állítja, hogy ennek az állapotnak örülni kell. De az orvosi kezelés minimum a romlást lelassítja. Ha a szorongással terapeuta kezel, akkor ezt az új problémát beviheted neki.
2022. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem sikerül megfelelő helyen pisilnie, meg vizeletszaga van és nem törődik vele, és a viselkedés megváltozása is mind kezdődő betegségre utalnak. Apám demens volt, a teljes leépülése előtti 2-3 évben kezdődtek ugyanezek, amit írsz. Anyám ugyanígy el volt keseredve, és haragudott rá, hogy direkt csinálja, szerintem a mai napig nem hiszi el, hogy az agy leépülése okozta a gondokat. Szóval ha apáddal lehet beszélni, beszéljétek rá kivizsgálásra, talán javulhat az állapota. Az pedig biztos, hogy nektek kell átvenni a napi problémák megoldását, erre készüljetek fel.
2022. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Csak egy kis empátiàra vágytam vagy hâtha van aki hasonló helyzetben van és tud valamit segíteni ennyi...a testvéreimre nem számíthatók egyik nem óhajtja látogatni a szüleit a másik tàvol van havi 1-2 napra jön az öreg olyankor moderálja magàt
2022. máj. 25. 09:30
 14/24 anonim ***** válasza:
95%
Az orvosok tudnak valamennyire segíteni. És az is segít, ha megérted, hogy ez egy betegség, nem pedig veled való szándékos kiszúrás.
2022. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
10%

Na.


Első körben csináltasd meg az a rohadt lefolyót.


Padlösszefolyó kiiktat, egész padló feltör, 110 es csövet be minimum a házfalig onnan meg 160 mm-es pvc-vel az utcáig (vagy minimum végig a 110 es pvc cső) és legalább 65 ös csövekkel legyen az összes lefolyó! A kádnál is az 50 mm-est a legrövidebb úton felbővíteni 110 re


Minden 32-es meg 50 mm es csövet iktass ki és dobj a szemétre!


Tetess fel a "nyomorék" apádnak egy piszoárt legalább automata öblítéssel. Ennyit megérdemel hamár szarráhajtotta magát egész életébe.


Szervezzed be egy nyugdíjjasklubba ahol viszik utazni, fürőzni, sakkoznak, kártyáznak vele meg fizess neki egy huszonéves masszőrlányt aki minden héten átgyúrja bugyiba, amíg anyád elvan a kozmetikusnál!


Ennyit megtehetsz az apádért, hamár felnevelt, és kenyeret rakott a szádba!


30 évesen meg már minden vagy csak fiatal nem!

Ebben a korban mások már házasok gyerekkel!

2022. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
41%

"Apám demens volt, a teljes leépülése előtti 2-3 évben kezdődtek ugyanezek, amit írsz"



Demens volt a lfszt!


A szűnni nem akaró fájdalom okozza, aztán mega fájdalomcsillapítók mellékhatásai amik ráadásul már nem is hatnak!


Próbáld ki, hogy hetekig nem bírsz csak 2-3 órát aludni a fájdalom miatt! Az orvosok nagyrésze meg előszeretettel kezel "trend" szerűen, életkor szerint! ja már nyugdíjjas, kidolgozta a belét, leadózott egy életre?


Mehet a szemétre! Demens, meg sztrókos stb, közbe meg csak kimerült és a mája sem bírja már a méregtelenítést ahogy a veséi sem...

2022. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
A mosdószifon kész kicsit a Vater is besegített bár a szifon résznél ott valami tömítés probléma van de legalább már össze van rakva az összefolyó még nem okés. 30 évesen meg még igen is fiatal vagyok
2022. máj. 27. 10:55
 18/24 anonim ***** válasza:
30%
Hidd azt akkor, attól még nem lesz jobb.
2022. máj. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Az élet nem fekete és fehér más ritmus mindenkinek amúgy meg nem mindenkinek lehet gyereke ebbe most ne menjünk bele.....
2022. máj. 27. 16:05
 20/24 anonim ***** válasza:
50%

Ok, de ne mondj már le a saját apádról.

Ez még csak az öregkor eleje...


Vedd fel a kesztyűt és rakasd rendbe azt a lakást!

2022. máj. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!