Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az a gyerek aki 30 fölött még...

Az a gyerek aki 30 fölött még mindig a szüleivel az életképtelennek számít?

Figyelt kérdés
És nem dolgozik,nincsenek barátai az egyetlen érdem amit feltud mutatni h letett egy diplomat
2022. máj. 28. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
71%

Életképesség=családi segítség nélküli boldogulás. Tud-e otthont szerezni valahogy, van-e jövedelme, tud-e szociális kapcsolatokat építeni, szövetségeseket szerezni, gondoskodni magáról.

A kérdésben szereplő leírásból rögtön láthatod, hogy az ilyen egyén a szülei nélkül elhullana, tehát NEM életképes.

2022. máj. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
77%

#41


Én szövetségesek nélkül boldogulok, egyedül. Akkor én is életképtelen vagyok? Hm, jó tudni. 😂😂

2022. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és NEM élek szociális életet. Szerintem én vagyok életképes ember és nem azok, akik folyton társaságot keresnek, mert én egyedül csinálom végig és így vagyok teljes és boldog ember, de ezek szerint te is szeretsz mások nyakán lógni, sokkal inkább te vagy életképtelen, főleg, mert egy idealizált világkép szerint normális az élet szerinted, de csak szerinted. ☝🏽
2022. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
100%
A normális ember nem beszélget, nem lóg senki nyakán és pld az az igazán életképtelen, aki pld a munkahelyére a kapcsolatain át jutott csak be, mert erre szüksége volt, kapcsolat nélkül életképtelen volt magának önállóan munkát szerezni?
2022. máj. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 anonim ***** válasza:
71%

42-43, ne játsszad már itt a fogyatékost, verjem bele...

Mégegyszer, a gyengébbek kedvéért:

Életképesség=családi segítség nélküli boldogulás.

Felfogtad? Lassan olvasd.

Hogy ezt hogyan valósítja meg az egyén, az már a saját dolga. Én leírtam néhány példát, amik növelik ennek az esélyét általánosságban. De nyilván lehetsz életképes akkor is, ha antiszociális home office egér vagy, aki ki sem mozdul a lakásból.

2022. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
76%

44# te is hülyeséget beszélsz. Hát maga a tény, hogy valakinek KAPCSOLATAI vannak és ezzel munkát (értsd: rendszeres jövedelmet) tudott szerezni na ez pont az életképesség jele.

Neked is mondom: a célhoz vezető út lényegtelen. Az számít, mit érsz el.

2022. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg nem úgy alakulnak a dolgok.... 200eft-os fizetés mellett költözz albérletbe és még éljél is meg.
2022. máj. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 anonim ***** válasza:
91%

Héj, én nem mondtam, hogy az életképesség az teljesen tőlünk függő tényező! Én csak azt mondtam, hogy EZ VAN. Ha Jakab kapott egy lakást a szüleitől, akkor Jakab életképes lesz 200 nettóból. Ha Jakab csóró családba született, akkor Jakab 200 nettóból életképtelen.

Hát senki nem mondta, hogy az élet igazságos!!

2022. máj. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem dolgozik és nem az van, hogy ez átmeneti, munkát keres, akkor probléma.

Viszont ha valaki úgy él otthon 30 évesen, hogy dolgozik, pénzt keres, önálló, magának fizeti a dolgait, beszáll a házimunkába, akkor nincs ezzel probléma szerintem.

2022. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 anonim válasza:
54%
Igen az ilyeneket a szülei helyében páros lábbal rúgnám ki az utcára.
2022. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!