Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha kamaszként, felnőttként...

Ha kamaszként, felnőttként megtudnátok, hogy lombikból születtetek, mit szólnátok?

Figyelt kérdés
Nem lenne számotokra furcsa, hogy mesterségesen lettetek létrehozva?
2022. jún. 2. 11:31
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Lombik baba=mesterséges megtermékenyítés (akkor alkalmazzák ha a pár valamelyik tagjának gondjai vannak az utódnemzéssel)
2022. jún. 2. 11:32
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Semmi jelentősége nem lenne azon kívül, hogy tudnám: nagyon-nagyon akartak a szüleim-
2022. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Ja, igen, félreértés ne essék, nem gyűlölködni akarok, sem rossznak tartani a lombikot.

Egy barátnőm most jár ilyen programra (amiben nagyon szurkolok neki), de közben elmerengtem azon, hogy mennyire fejlett az orvostudomány, hogy már egy életet képesek laboratóriumi környezetben létrehozni, avagy elindítani. Meg azon, hogy én, mint érző, gondolatokkal rendelkező emberi lény, így is “keletkezhetek”.

2022. jún. 2. 11:40
 4/36 anonim ***** válasza:
18%
Egyelőre ez a most élő embereknek nem probléma, mert a Magyarországon született gyerekek még nem elég nagyok ahhoz, hogy ezeken gondolkodjanak. De egy évtized múlva érdekes lesz
2022. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanúgy a szüleid sejtjeiből keletkeztél, csak egy biztonságosabb közegben öltötted az első napjaidat.
2022. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
97%

Egy baratnom 19 evesen tudta meg, hogy o es az ikertesoja lombikbabak voltak.

Az az egy zavarta, hogy errol soha nem beszelt nekik senki, egyebkent nyilvan nincs jelentosege, csak nagyon szivesen hallgatott volna sztorikat ezzel kapcsolatban, hogy mi hogy volt.

2022. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
15%
A kormány leállította a privát finanszírozású lombikprogramokat, államilag meg elfojtják az egészet, szóval nem kell aggódnod.
2022. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk most 2 éves a lányunk, aki lombikból született, ráadásul spermadonortól, mert a férjem egy betegség miatt sajnos meddő lett.


Mi elhatároztuk, hogy erről már kezdetektől fogva korának megfelelően beszélünk vele, hogy ne az legyen, hogy kamaszkorában (amikor egyébként is lelki problémák lehetnek) hirtelen megtudja, hogy lombikbaba és még a biológiai apja is egy donor.


Angliából rendeltünk mesekönyveket, erre a célra, mert sajnos Magyarországon nem találtuk ilyesmit. Rendszeresen újra meg újra elővesszük és ő is szokta kérni ezt a mesét. Most 26 hónapos.

2022. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különöset nem szólnék. Nyilván beszélgetnénk róla, mert érdekelne, hogy mi történt, mi volt a gond. De az életemen vagy a szüleimmel való kapcsolaton nem változtatna.
2022. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%
Fel nem foghatom, mi ebben akkora pláne, hogy fel kelljen dolgozni meg külön mesekönyv kelljen hozzá. Nem mindegy, hogyan jöttem létre? És aki hardcore szexből, majd neki is elmesélik a szülei, vagy mi? Nem ertem, tényleg nem. Én pl császárral születtem, számtalanszor megkérdezték tőlem már, hogy ezt anyukam hogy dolgozta fel, meg hogy én hogy erzek ezzel kapcsolatban. Sehogy nem erzek, mit erezzek? Megszülettem, nem? Anyukám meg elfogadta és nem jutott eszébe, hogy bármit ezen fel kéne dolgozni. A lombikon se kellene ennyit érzékenykedni. Létrejött a kisember, igen vagy nem? Igen. Nem dugásból? Nem. És akkor mi van? Semmi. Nincs ezen mit feldolgozni, nem kell túlpörögni, basszus.
2022. jún. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!