Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha kamaszként, felnőttként...

Ha kamaszként, felnőttként megtudnátok, hogy lombikból születtetek, mit szólnátok?

Figyelt kérdés
Nem lenne számotokra furcsa, hogy mesterségesen lettetek létrehozva?
2022. jún. 2. 11:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
20%

De azt ugye tudod hogy a lombikbébi nem azt jelenti, hogy nem hordta ki az anyja. Hanem a termékenyítés lombikban történik.


Magyarán attól még a szülők a szülei. Ha az anyuka egyedül vállalt mesterséges megtermékenyítést és ismeretlen az apa, nyilván akkor tudni szeretném, hogy ki fia borja vagyok, pláne ha érdekel a családfakutatás.


Ezek nem olyan borzasztóak,mint az mikor összekavarták az egy napon született babákat és x idő után derült ki és vissza kellett cserélni a gyerek meg imádta a nem szüleit és a szülei is. Az mekkora bőgés és feldolgozás.

2022. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

3-as a levett petesejt és ondósejt nem a laboratoriumban állították elő, hanem a szülők szervezete állította elő. Olyanról nem tudok, hogy laboratoriumban már mesterségesen előállítanak ilyet.


Még a klónozásnál is kell az eredeti egyed sejtjéből.

2022. jún. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként a természet is szokott klónozni.

Előző vagyok.

2022. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
64%

De, a spermadonor is tökmindegy, annyiban nem, hogy ha beteg a gyerek, tudja, hogy a biológiai apáról kerdezik, ha kórtörténet kell. A picinek nem kell a spermákról semmit tudni. Ez nem olyan, mint az örökbefogadás, hogy őróla lemondott valaki. Azt fel kell dolgozni. Azt, hogy spermadonorral fogant, ne haragudjatok, de itt semmi nehéz erzest nem kell belemagyarázni, pont hogy nem kéne túlfontoskodni meg túlpörögni. Apa az apukád. Biológiai apáról akkor kell beszélni, mikor a fogantatás mikéntjéről is.

Mindezt úgy mondom, hogy unokatesóm spermadonortól fogant. Nincs jelentősége. 12 eves volt, mikor megmondták neki, meglepődött, aztán megölelte az apját. Ennyi. Nincs feldolgozniualó ezen.

2022. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

De egy sperma adományozo is lemondott a spermáiról. Egyébként sperma adományozás előtt teljes koru egészségi felmérést is végeznek, és adatok is vannak az illetorol. Nehogy azt hidd, hogy csak bemegy es noname spermak varjak a petesejt talalkozot. A sperma adomanyozonak fizetnek is en ugy tudom. Magyaran mennyivel jobb a gyereknek, hogy az apja eladott spermajabol lett? Ja es nem ertem, hogy az a politikai szalloige mit keres itt, hogy apa az apukaja. Ez miért kérdés? Két petesejtből nem fog gyerek lenni. :D


Az elcserelesnel fontos az amirol te írsz, mert ott nem ismert a betegseg.


Donor elve csak egeszseges ember lehet.

2022. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan en nem voltam meg ilyen helyzetben, de szerintem meg van jelentosege.

Adj halat az egnek 24-es, hogy ennyivel megusztatok a 12 eves gyereknel (vagy csak nem tudsz rola, hogy ez esetleg megelviseli-e, hiszen te nem o vagy, de meg csak a szuloje se vagy).

Ez nem olyan, mint az orokbefogadas, ebben igazad van. De attol meg van jelentosege es nem hiszem, hogy tulporges lenne az, ha nem titkolozik valaki a gyerek elott ezzel kapcsolatban es beszelgetnek rola.

2022. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
61%

Azert nehez egyebkent mind a spermadonoros es mind az elcserelt vagy tovabb megyek csempeszett gyerek, mert ilyenrol is volt mar hírek sajnos. Mert egyreszt ha a gyerek egyszer csaladfat akar kutatni, es tenne ezt szenvedéllyel, akkor nem tudja csak anyai agon, de csak akkor ha anyuka nem ugyanugy szuletett. Mert akkor ott is az apai ag kerdeses, ha anyuka nem járt utana mert nem erdekelte. Leginkabb az elcserélt gyerekeknel a legnehezebb a feldolgozas nem csak a gyereknek az egesz ket családnak is. Vagy lesz egy oriasi szeretettel teljes család.


A sperma donorosnal ott szerintem 18 évesen a gyerek meg tudhatja ki a donor.

2022. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja már értem az Apa az apukad mondat lenyeget. Megelozted a mondandodat, es azt a reszt nem futottam at.

25-ös vagyok.


Attol meg megviselheti az unokatestveredet, hogy nem mondja. Minden ilyen emberre jellemzo a kivancsisag es a vagy hogy megismerje hogy ki az igazi biologiai apja.

2022. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát én minden variációban tudni szeretném, hogy ki a biológiai, mindre más magyarázattal, hogy miért.


Azért annak is minden téren megvan az előnye, ha tudja a gyerek kik a biológiai szülei.

2022. jún. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
A sperma vagy petesejt donor minden esetben anonim, nincs olyan, hogy x ido utan a gyerek es a biologiai szulo megkereshetik egymast. Es ez igy is van jol.
2022. jún. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!