Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a helyes reakció arra, ha...

Mi a helyes reakció arra, ha az ember észreveszi, hogy a nyolcéves gyereke hajnalban kiveszi a pénzt a pénztárcából?

Figyelt kérdés
Külön élünk, de minden hétvégén nálam van a lányom és nagyon harmónikus a kapcsolatunk. Most pénteken megkérdezte, hogy hol szoktam a pénztárcám tartani. Ma reggel megébredtem rá, hogy bejön a szobámba, de úgy tettem, mintha aludnék, hallottam is, hogy a nadrágommal matat. Mikor indultunk el otthonról, kerestem a tárcám, majd a szobájában a polcon találtam meg. Mikor hazamentünk, azt mondtam neki, hogy nézze már meg a szobáját, mert hogy ma reggel a pénztárcámmal játszott, biztos kiesett belőle a papírpénz. Azt mondta, hogy nem tudja, mert nem játszott vele. Mondtam neki, hogy de hát délelőtt a szobájában találtuk meg, kértem, hogy keresse, mert 60 € volt benne, amiben biztos vagyok, mert pénteken vettem ki a bankból. Elmentem vacsorát csinálni, 2 perc múlva jött ki, lerakta a pénzt az asztalra, mondta, hogy az íróasztalán találta meg. Később megszámoltam, csak 50 € volt. Nem említettem meg neki és az egészről nem beszéltem vele, mert még le vagyok döbbenve és nem akarok/akartam elkapkodva cselekedni.

#Elcsen
2022. jún. 5. 23:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 A kérdező kommentje:

Németországban élünk, itt csak az Eurot ismeri. De amit még nem tud felmérni, hogy ez egy havi munkahelyi ebéd ára.

Mondom, múltkor is a pénzt az anyja ajándékára költötte.

De az is lehet, hogy az anyjáék fűtik otthon, hogy én nem költök rá annyit, mint ők. De én direkt nem veszek neki össze minden hülyeséget, a ráfordított figyelem és az együtt eltöltött idő többet érnek, meg én havonta többszáz Eurot költök benzinre, csak hogy láthassam és az én pénztárcám is véges.

2022. jún. 6. 00:45
 32/83 anonim ***** válasza:
76%

34: 10 euró 1 havi munkahelyi ebéd ára?

Nálunk ez kb. 40-50 000 Ft-ba kerül.

2022. jún. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
93%

Én azt gyanítom, hogy valamilyen igazságtalanságot vélt fölfedezni (mert a társainak több van, mert nem vetted meg az X dolgot, mert akármi). Először meg kéne tudni tőle, hogy mi a baj. Utána meg kell beszélni vele az anyagi helyzeteteket, akár közösen átnézni a költségvetést (ha már tud 100-as körben számolni, szerencse, hogy euróban kell).

Végül pedig elmondod, hogy pénzt elvenni nem oké, helyette szóljon, kérjen, beszéljétek meg. Valamint beszéljétek meg, mivel teszi jóvá ezt az incidenst. Pl. befizet a zsebpénzéből heti 1 eurót 10 hétig, vagy plusz házimunkát csinál, lemond az x euróba kerülő édességről... Először a hyereket kérdezd, mit javasol, de te is javasolhatsz, aztán eldöntitek.

2022. jún. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:
Nem eszek ott minden nap, de ez csak egy példa volt. Írhattam volna azt is, hogy 30 liter üzemanyag...
2022. jún. 6. 01:05
 35/83 A kérdező kommentje:
#36 Köszi a tippet.
2022. jún. 6. 01:06
 36/83 anonim ***** válasza:
13%
37: 10 euró 30 liter üzemanyag? Nálunk 5 liter annyi.
2022. jún. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 anonim ***** válasza:
100%
60 euro nem 10, ne értetlenkedj már...
2022. jún. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
83%
A helyes reakció az hogy nem tettetsz alvást, hanem lopás közben leállítod a tolvajpalántát- aki ki tudja mióta lop meg rendszeresen .
2022. jún. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
26%

"Mi a helyes reakció arra, ha az ember észreveszi, hogy a nyolcéves gyereke hajnalban kiveszi a pénzt a pénztárcából?"


Reflexből tarkónb.szás. Egy életre megtanulja, hogy a pénztárca magánügy.


Ráadásul ilyen sunyi módon meglopja a saját apját... Nem jósolok neki szép jövőt.

2022. jún. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
88%

Én mondjuk rákérdeztem volna rögtön, mikor a kiveszi a tárcát, hogy “Mit csinálsz, Pistike?“.

Ennek mégis mi értelme, hogy úgy teszek, mintha nem látnám? Így persze jön a “Nem tudom", “Nem én voltam”. Aztán varázslatos módon ott a pénz az asztalon. Hogy került ide? “Hát nem tudom, nem én voltam...".

Nem egyszerûbb akkor rákérdezni, mikor ott van a kezében, és nem lehet tagadni?

Utólag jönni azzal, hogy “De igen te voltál, hallottam mikor kivetted!" sokkal rosszabb, hiszen ekkor már nem csak a lopás vétkét kéred számon, hanem azt is, hogy hazudott róla.

2022. jún. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!