Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a helyes reakció arra, ha...

Mi a helyes reakció arra, ha az ember észreveszi, hogy a nyolcéves gyereke hajnalban kiveszi a pénzt a pénztárcából?

Figyelt kérdés
Külön élünk, de minden hétvégén nálam van a lányom és nagyon harmónikus a kapcsolatunk. Most pénteken megkérdezte, hogy hol szoktam a pénztárcám tartani. Ma reggel megébredtem rá, hogy bejön a szobámba, de úgy tettem, mintha aludnék, hallottam is, hogy a nadrágommal matat. Mikor indultunk el otthonról, kerestem a tárcám, majd a szobájában a polcon találtam meg. Mikor hazamentünk, azt mondtam neki, hogy nézze már meg a szobáját, mert hogy ma reggel a pénztárcámmal játszott, biztos kiesett belőle a papírpénz. Azt mondta, hogy nem tudja, mert nem játszott vele. Mondtam neki, hogy de hát délelőtt a szobájában találtuk meg, kértem, hogy keresse, mert 60 € volt benne, amiben biztos vagyok, mert pénteken vettem ki a bankból. Elmentem vacsorát csinálni, 2 perc múlva jött ki, lerakta a pénzt az asztalra, mondta, hogy az íróasztalán találta meg. Később megszámoltam, csak 50 € volt. Nem említettem meg neki és az egészről nem beszéltem vele, mert még le vagyok döbbenve és nem akarok/akartam elkapkodva cselekedni.

#Elcsen
2022. jún. 5. 23:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
86%
#52, 60 volt benne eredetileg és 50 volt benne, amikor visszakapta. A különbség 10 euró.
2022. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 anonim ***** válasza:
93%
Jaj akik erőszakoskodnak itt, azokkal a kis nyomi incelekkel nem kell foglalkozni. Állandóan előadják magukat a felnőtt párkapcsolatokban is ugyan ilyen agresszív stílusban. Persze állítják, hogy kedves és megértő srácok, és nem értik miért nem kellenek senkinek. Kis görcsök, had tomboljanak.
2022. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/83 anonim ***** válasza:
37%

#53

Az teljesen mindegy, belenyúlt a pénztárcájába, innentől kezdve gond van a kölyökkel.

2022. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
11%

Lupa Sziget

Lop a gyerek

Már rutinnal kutatja a farzsebet


Kemény idők, kutya világ,

A gyereken csattan a péklapát

Ne légy ilyen buta diák,

Nézd, hogy tud élni a jó apád

2022. jún. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 anonim ***** válasza:
88%
Jaj a rapp mániás incel is megérkezett 🤮
2022. jún. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/83 anonim ***** válasza:
79%
Azért durva hogy mér 8 évesen lop... én biztos nem hagytam volna, tetten értem volna mikor elvenné a tárcát. Ha most nem neveled meg, ez később csak rosszabb lesz. Én 8 évesen azt se tudtam hol van a szüleim tárcája, nem hogy lopjak belőle...
2022. jún. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
96%

Ha észreveszed, szólni kell.

Az én gyerekem is kb ebben a korban volt, amikor elkezdett lopni. Először csak apró vackokat találtam a szobájában, amire azt mondta, a barátaitol kapta.

Volt egy dobozom, amiben készpénzt gyűjtöttem. Időszakosan került bele pénz, nem rendszeresen, számolgatni se minden alkalommal szamogattam, úgy kb tudtam mennyi van benne. Aztán egy alkalommal valamire kellett volna és 100 euróval kevesebb volt, mint amire számítottam. Meggyőztem magam, hogy rosszul emlékeztem. Pár hónappal később üresen találtam...Akkor derült ki, hogy a gyerekem rendszeresen rájárt és azt hitte sose derül ki, hiszen nem szóltam az első alkalom után....Nem hát, mert nem vettem észre -5 euróval kezdte- később pedig azt hittem, én emlékszem rosszul. Ekkor már nem volt kisgyerek, 16 éves volt. Akkor kiderult, 8 éves kora óta lop....Aprosagokat a társaitól, uzletekbol. Pénzt csak tőlem. Sajnos a probléma nem oldódott meg, pedig akkor kapott szaksegitseget hozzá: lopott egy uzletbol, elkapták és kihívtak a rendőrséget is. Az itteni rendszerben lehetőség volt egyfajta "terápiára" , amihez az előzmények után nulla reményt fűztem illetve kapott büntetést is, ami par ingyenes munkaora volt, amit le kellett dolgoznia. Ezek után mindent megigert, megis 2 év alatt kétszer kaptak el: egyszer ruhákat akart lopni egy üzletben, a következő évben pedig a munkahelyén nyúlt bele q kasszába. Jelenleg egy éve nyugalom van, de hogy őszinte legyek, konkrétan azt hiszem, csupán nem kapták el még...

Azt gondolom, hogy ha anno amikor az ismeretlen cuccokat találtam utána mentem volna és kiderítem időben, hogy lop, talán más lett volna. Dehat az ember nehezen képzel el rosszat a gyerekről, pláne amíg olyan kicsi...

2022. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 anonim ***** válasza:
86%
Jó haladás a bűnözői élet felé utolsó... lesz ez még rosszabb is.
2022. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/83 anonim ***** válasza:
45%

Mint érintett szólnék a témához.

Ebben a korban ha lop a gyerek az azt mutatja, hogy nagy baj van.

Elhanyagolás, szeretethiany, iskolaban bantalmazzak, szorong stb. És így kompenzál. Illetve minél idősebb korban csinalja, annál nagyobb a baj.


Az egy dolog, hogy elmagyarazod, hogy ez egy csúnya viselkedés, de a háttérben lévő gondok nem fognak ezzel megoldodni.


Itt egy cikk. Olvasd el

[link]

2022. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
91%

58!


Es? Szerinted azon kívül, hogy minden lehetséges helyen jártunk vele és minden lehetséges segítséget igénybe vettünk, még mit lehete tenni? De te nyilvan nem fogod az életben se megerteni....

2022. jún. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!