Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a helyes reakció arra, ha...

Mi a helyes reakció arra, ha az ember észreveszi, hogy a nyolcéves gyereke hajnalban kiveszi a pénzt a pénztárcából?

Figyelt kérdés
Külön élünk, de minden hétvégén nálam van a lányom és nagyon harmónikus a kapcsolatunk. Most pénteken megkérdezte, hogy hol szoktam a pénztárcám tartani. Ma reggel megébredtem rá, hogy bejön a szobámba, de úgy tettem, mintha aludnék, hallottam is, hogy a nadrágommal matat. Mikor indultunk el otthonról, kerestem a tárcám, majd a szobájában a polcon találtam meg. Mikor hazamentünk, azt mondtam neki, hogy nézze már meg a szobáját, mert hogy ma reggel a pénztárcámmal játszott, biztos kiesett belőle a papírpénz. Azt mondta, hogy nem tudja, mert nem játszott vele. Mondtam neki, hogy de hát délelőtt a szobájában találtuk meg, kértem, hogy keresse, mert 60 € volt benne, amiben biztos vagyok, mert pénteken vettem ki a bankból. Elmentem vacsorát csinálni, 2 perc múlva jött ki, lerakta a pénzt az asztalra, mondta, hogy az íróasztalán találta meg. Később megszámoltam, csak 50 € volt. Nem említettem meg neki és az egészről nem beszéltem vele, mert még le vagyok döbbenve és nem akarok/akartam elkapkodva cselekedni.

#Elcsen
2022. jún. 5. 23:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk neveld meg?
2022. jún. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
69%

Úristen, emberek, azért, mert egy 8 éves gyerek kicsen egy kis pénzt az apja pénztárcájából, még nem indul el a bűnözőség útján, te jó ég. A háromnegyed ország számla nélkül igyekszik megoldani mindent okosan, meg feketézik, az nem lopás tulképp az államtól? :D


Azért ne essünk már túlzásba. Megtörtént ez a dolog, le kell ülni vele megbeszélni, miért lopott, és a választól függően nevelni tovább. Lehet, hogy tényleg ő az egyetlen, aki nem vehet egy nyamvadt szendvicset sem a büfében, és cseszegetik emiatt, akkor adni kell neki néha egy kis pénzt. Lehet, hogy kleptomániás, akkor el kell vinni pszichológushoz.


De nem kell egyből arra gondolni, hogy majd börtönben végzi, istenem, egy 8 évesről beszélünk, fel sem fogja még igazán a tettei következményét. Erre való a nevelés.

2022. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
22%

"Ebben a korban ha lop a gyerek az azt mutatja, hogy nagy baj van.


Elhanyagolás, szeretethiany, iskolaban bantalmazzak, szorong stb. És így kompenzál. Illetve minél idősebb korban csinalja, annál nagyobb a baj. "


Vagy csak egy elkényeztetett kis dög, aki megszokta hogy bármit megtehet. Tudom, szokás mentegetni minden bűnözőt, pedig nem kéne. És igen., a tolvaj gyerek se több egy nyamvadt kis bűnözőnél.

2022. jún. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
93%

51!


Mondjuk nevelve volt? Mondjuk kaptunk szaksegitseget is? Mondjuk a gyerek jelleme ilyen és senki és semmi nem tud rajta valtiztatni? Mondjuk szállj magadba?

2022. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
16%
Dehogy szállok, én nem loptam a szüleimtől, sőt ruhákat se loptam. Te szállj magadba hogy szülőként mit szúrtál el, és ne másokat okíts már!
2022. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
88%
Ah, nem mondod? Képzeld, én sem loptam. A gyerekem igen. Neked van amúgy, vagy csak a szád nagy?
2022. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 A kérdező kommentje:
A 26-os válaszban leírtam, hogy milyen az alaptermészete a gyerekemnek. Azért nem szóltam neki egyből, mert már nem egyszer volt, hogy rajzolt valamit vagy origamit csinált meglepetésnek és eldugta a táskámba. Arra gondoltam, hogy talán most is ilyesmi lesz. Tőlem, amikor nálam van, teljes egészében megkapja a figyelmet (ez nemcsak a kitalációm, mert az egész családi- és baráti köröm is ezt mondja). Azt, hogy az anyjáéknál mi van, abba ugye nem látok bele 100%-ban. Amit tudok viszont, hogy ott sokkal többmindemt vásárolnak neki, meg mint egy korábbi válaszomban is írtam, az osztályában sok nagyon jómódú gyerek van, akikről a gyerekem mesél, hogy ilyen playstation olyan iphone... stb.stb.-jük van.
2022. jún. 6. 10:23
 68/83 anonim ***** válasza:
23%
Nem lehet, hogy zsarolják, és arra kell a pénz?
2022. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
30%

68 # Lehet hogy csak Kalasnyikovra gyűjt a kislány 😳


Ezt a hülye hozzaszólást 😂

2022. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
80%

#69


😂😂😂😂


Bepisiltem!


Kérdező! Nem lehet megkérdezni ? Jön valami családi ünnep? Miért gondolod , hogy az ex feleséged esetleg mondott neki valamit ? Történt már ilyen?

2022. jún. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!