Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy változtassam meg anyunak...

Hogy változtassam meg anyunak az online rendelésről való vélekedését? Vagy legalább, hogy érjem el azt, hogy a én szokásaimba ne szóljon bele?

Figyelt kérdés

Jelenleg még otthon élek, de fél éven belül költözök. Egy kisváros nagyon külső területén lakok, konkrétan két utca van itt, szóval ha csomagpontra, vagy postán maradóra rendelek, vagy akár havehoz akkor kb 40 perc et biciklizhetek be a városba lévén, hogy felénk napi kétszer áll meg bármilyen busz, vagy vonat. Szóval ilyen költözz el-rendeld haverhoz/csomagpontra/postán maradóra megoldásokat nem kérek, ez nem opció. Pláne, hogy át tudom venni személyesen otthon, mivel home officeban vagyok többnyire, kb két hetente egyszer kell bemennem a munkahelyre.


Szóval anyámnak van az a fura dolga, hogy szerinte egyszerre csak egy cuccot szabad rendelni, de csak akkor, ha annak az x dolognak az ára nem kb annyi, mint a szállítási költség, mert akkor nem éri meg, legalábbis szerinte. Ez a hozzáállása nem zavarna, ha nem akarná velem is betartatni, annak ellenére is, hogy soha nem ő fizeti a rendeléseimet, hanem én, magamnak. És hiába magyarázom neki, hogy ha több dologra van szükségem, akkor jobb egybe rendelni, mert egyszer kell várni a futárt, bizonyos összeg felett sokszor nincs szállítási költség, vagy ha van is, akkor is inkább jobb egy szállítási költséget fizetni, mint mondjuk öt valami esetén ötöt, vagy ha éppen kuponom van, ami olyan, hogy x% kedvezmény egy vásárlás végösszegéből, akkor sokkal nagyobb összeget spórolok, ha egybe rendeltem több cuccot. Neki ezek nem érvek.

És már próbáltam kijátszani a rendszert, hogy egyet mondok meg neki, de több mindent rendelek, de nyilván feltűnik neki, hogy furcsán nagy a doboz. Azt is próbáltam, hogy ha már úgysincs itthon, akkor ne mondom meg neki előre, de akkor meg a környék nyugdíjasai jószándékú sablonbeszélgetés keretein belül megkérdezik, hogy mit hozott a futár, ő meg azt se tudja, hogy rendeltem. Meg nyilván feltűnik neki egy baromi nagy, minden nap szem előtt lévő tárgy. Ilyen esetben mindig több hetes vita van, volt, hogy eldugta előlem a rendelt cuccaimat több hétre. És már elegem van. Az nem zavar, hogy elmondom neki, hogy mire költöttem, de az, hogy ő ezt ostoba elvek alapján felülbírálja, dugdossa előlem a cuccaimat, az már sok.


2022. jún. 6. 16:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
ez egy vicc. miaz, hogy dugdossa előled a cuccokat? felnőtt ember vagy gondolom, ha dolgozol. ne add oda neki.
2022. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
81%
Nem olvastam végig, de ahogy láttam felnőtt vagy. Rendeld meg, jön a futár, te úgyis otthon vagy. Ehhez nem kell anyukád beleegyezése. Gondolom saját kereseted is van, amiből ki tudod magadnak fizetni.
2022. jún. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, HONNAN TUDJA anyád, hogy mit, mennyit és mennyiért rendelsz!

A csomagot vedd át te, és a többit sem kell elmondani neki.

2022. jún. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
81%

Anyukád is otthon van? Ha nem, akkor hogyan látja, mit rendeltél?


Te rendelsz, te veszed át a futártól és gondolom a magad pénzéből is fizeted ki. Pont. Anyukádnak azt se kell tudnia, hogy egyáltalán rendeltél.

De ha ott van, akkor is te mész ki a futárhoz és kész.


Egyáltalán hogyan dugdossa előled, ha te veszed át?


Komolyan, nem értem az egészet.

2022. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%

Mikor ilyen kérdést látok, mindig újra és újra ámulatba ejt hogy felnőtt, dolgozó emberek azon rugóznak hogy jaj mit szól anyuci.

Tényeket kell közölni és ennyi. Nem véleményt meg engedélyt kérni.

2022. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%
Istenem, a jóöreg vidéki toxik közeg :D Nyugdíjasoknál beszédtéma, hogy mit rendeltél? Mi a f.sz?? Egyébként meg felnőtt vagy, ha nem állsz ki magadért, akkor még 40 évesen is 12-nek fog kezelni édesanyád.
2022. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
97%

De mi az az elv, hogy egyszerre csak egy dolgot lehet rendelni?

Anyád is csak egyféle dolgot vesz a boltban vásárláskor?

2022. jún. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%

#5 Akkor meg anyuci foldhoz vagja magat hisztijeben.

Az ilyen szuloknek teljesen mindegy, akarmit teszel, mondasz, nem jut el az agyaig.



En sem ertem anyudat miert zavarja ez. Sajat penzed, azt rendelsz amit akarsz, amennyit akarsz. Szolj ra durvabban hogy ne usse bele az orrat a dolgaidba... Mi az hogy eldugja a te rendelt cuccaidat?


Komolyan NEM VAGOM hogy mi baja van azzal hogy te netrol egyszerre tobb dolgot rendelsz. Orulet. Koltozz el minel hamarabb.

2022. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy onnan tudja, hogy vagy látja a szomszéd és beszélgetnek. Meg amúgy minden házban vannak olyan cuccok, amiket nem lehet csak úgy eltenni jó mélyre, mert minden nap használod. Például amikor lett egy harmadik tengerimalcom rendeltem egy új, nagyobb ketrecet, hogy nagyobb helyük legyen, meg több csomag kaját nekik, amikor elmentem otthonról arra jöttem haza, hogy anyám pakolja vissza őket a régi ketrecbe, meg le akarta szerelni az új ketrecről az ajtót. Gondolom el akarta dugni,hogy az legyen, amit ő akar, viszont itt tetten értem. De volt olyan, hogy mentem el otthonról, neki kellett valami könyv, ami a polcomon volt, siettem, mondtam, hogy vegye le nyugodtan, erre talált valami könyvet, aki viszonylag új, oszt eldugta előlem...
2022. jún. 6. 17:46
 10/41 anonim ***** válasza:
96%
OK, akkor itt nem az online rendelés az alapvető baj.
2022. jún. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!