Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy változtassam meg anyunak...

Hogy változtassam meg anyunak az online rendelésről való vélekedését? Vagy legalább, hogy érjem el azt, hogy a én szokásaimba ne szóljon bele?

Figyelt kérdés

Jelenleg még otthon élek, de fél éven belül költözök. Egy kisváros nagyon külső területén lakok, konkrétan két utca van itt, szóval ha csomagpontra, vagy postán maradóra rendelek, vagy akár havehoz akkor kb 40 perc et biciklizhetek be a városba lévén, hogy felénk napi kétszer áll meg bármilyen busz, vagy vonat. Szóval ilyen költözz el-rendeld haverhoz/csomagpontra/postán maradóra megoldásokat nem kérek, ez nem opció. Pláne, hogy át tudom venni személyesen otthon, mivel home officeban vagyok többnyire, kb két hetente egyszer kell bemennem a munkahelyre.


Szóval anyámnak van az a fura dolga, hogy szerinte egyszerre csak egy cuccot szabad rendelni, de csak akkor, ha annak az x dolognak az ára nem kb annyi, mint a szállítási költség, mert akkor nem éri meg, legalábbis szerinte. Ez a hozzáállása nem zavarna, ha nem akarná velem is betartatni, annak ellenére is, hogy soha nem ő fizeti a rendeléseimet, hanem én, magamnak. És hiába magyarázom neki, hogy ha több dologra van szükségem, akkor jobb egybe rendelni, mert egyszer kell várni a futárt, bizonyos összeg felett sokszor nincs szállítási költség, vagy ha van is, akkor is inkább jobb egy szállítási költséget fizetni, mint mondjuk öt valami esetén ötöt, vagy ha éppen kuponom van, ami olyan, hogy x% kedvezmény egy vásárlás végösszegéből, akkor sokkal nagyobb összeget spórolok, ha egybe rendeltem több cuccot. Neki ezek nem érvek.

És már próbáltam kijátszani a rendszert, hogy egyet mondok meg neki, de több mindent rendelek, de nyilván feltűnik neki, hogy furcsán nagy a doboz. Azt is próbáltam, hogy ha már úgysincs itthon, akkor ne mondom meg neki előre, de akkor meg a környék nyugdíjasai jószándékú sablonbeszélgetés keretein belül megkérdezik, hogy mit hozott a futár, ő meg azt se tudja, hogy rendeltem. Meg nyilván feltűnik neki egy baromi nagy, minden nap szem előtt lévő tárgy. Ilyen esetben mindig több hetes vita van, volt, hogy eldugta előlem a rendelt cuccaimat több hétre. És már elegem van. Az nem zavar, hogy elmondom neki, hogy mire költöttem, de az, hogy ő ezt ostoba elvek alapján felülbírálja, dugdossa előlem a cuccaimat, az már sok.


2022. jún. 6. 16:44
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

#26 Ez miért releváns? Dolgozok, költözni tervezek, valószínűleg nem 14-16 körüli vagyok....

#28 Teljesen irreleváns megjegyzés, semmiben nem járul hozzá a megoldáshoz, de azért baromi fontos volt idebökni.

#29 Hogy jön ide a Mein Kampf? Amikor könyvet említettem azt írtam, hogy egy regénysorozatnak az egyik része. Nem hinném, hogy a Mein Kampf ez a kategória lenne...


#30Az egy dolog, hogy nem engedem beleszólni, ordítozunk egy sort eredménytelenül, az meg egy másik, hogy attól még megyek el otthonról, ugyanúgy belepiszkál a dolgokba. Mindent nem tudok bezsúfolni az egyébként is kicsi szobámba és zárogatni.

Azt meg már a fő kérdésben is leírtam, hogy milyen tippekkel nem vagyok kisegítve, mert még nem megoldható (költözés), vagy mert próbáltam és nem jött be (ne szóljak neki).

2022. jún. 7. 11:00
 32/41 kovpet ***** válasza:
100%
De mit mond, miért piszkál hozzá a dolgaidhoz egyáltalán?
2022. jún. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Az az indoka, hogy mert nem szóltam neki, vagy mert hazudtam (egy dolgot vallottam be neki, aztán többet rendeltem). Meg, hogy veszélyes, ezért nem szabad egyszerre több dolgot rendelni. Gondolom így akar leszoktatni róla... Vagy nem tudom. Ennél értelmesebb okot soha nem mond
2022. jún. 7. 13:05
 34/41 kovpet ***** válasza:
100%

"Az az indoka, hogy mert nem szóltam neki"


OK, és arra mit mond, hogy miért kellene szólnod neki felnőttként erről?


Mondjuk hazudni tényleg nem szép, bár ebben a helyzetben érthető.


Veszélyes? Mit mond, mi benne a veszély? Miért baj neki, ha te felvállalod ezt az esetleges veszélyt, amikor a te pénzed bánná (már ha lenne ilyen veszély)?


Szerintem tedd fel neki ezeket a kérdéseket.

2022. jún. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Szerinte tudnia kell róla, ha kiadom a lakcímünket másnak. Bár nem tudom, hogy akkor mivel jobb, ha többször adom ki azt a nyomorult lakcímet, erre ő se mond semmit, csak azt, hogy mert ő azt mondta. Mondjuk a legtöbb kérdés hiábavaló, mert az a válasz, hogy mert ő azt mondta, meg mert csak.
2022. jún. 7. 13:40
 36/41 kovpet ***** válasza:
100%

Hány futárszolgálat létezik, ami szállít hozzátok?

Csak mert ha egyszer is kiadtad, akkor az már ki van adva, nem lehet nem megtörténtté tenni, tehát ha lenne is ilyen veszély, akkor már felesleges vigyázni, hiszen az összes futárcég tudja...

2022. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a rendelgetés a valódi probléma, édesanyád mentális beteg. Egyéb jeleket nem véltél felfedezni a paranoid skizofréniára?

Most kéne ezekkel a dolgokkal foglalkozni, mielőtt eldurvulnak kezeletlenül.

2022. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:
Semmi más furcsa dolga nincs ezen kívül. De itt helyben kb mindenki parázik a rendelésektől valamilyen szinten a rendelésektől. Én eddig csak betudtam a maradi, falusi attitűdnek.
2022. jún. 7. 14:15
 39/41 kovpet ***** válasza:
100%
Lehet, egymást paráztatták be és most versenyben hisztiznek, hogy "jaj, mi lesz". Érdekes, hogy a kártyás fizetéssel nincs baja, pedig attól is szoktak félni.
2022. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
A kártyán is megy a para, de az sose tűnik fel neki
2022. jún. 7. 14:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!