Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17éves lányom el szeretne...

17éves lányom el szeretne költözni a barátjához?

Figyelt kérdés
A lányom kitűnő tanuló gimnáziumba viszont 1éve van egy barátja és azóta sokszor nem jár be valamint sok itthon a vita. A srác szülei nagyon gazdagok és most kapott ajándékba egy házat ahova a lányommal szeretnének a nyár folyamán beköltözni. Ti ezt engednétek a lányotoknak aki éppen most töltötte a 17et?

2022. jún. 10. 03:57
1 2 3 4 5
 21/49 anonim válasza:
34%
14 évesen kollégiumban voltam, 18 évesen barátnőmmel laktam, igaz a szülők is ott voltak az alsó szinten, de reggeltől estig dolgoztak. Semmi gond nem volt, csak a villany bojler rázott ha engedtem a vizet. CSAK engem rázott! :) Ne itt kérj tanácsot, szeresd és légy őszinte a gyerekekhez, akkor nagyot nem hibázhatsz. ;)
2022. jún. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
21%
Hajnali mese?
2022. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 kovpet ***** válasza:
44%
Nyilván ezt a 17 éves (de inkább 12) kérdezi, nem egy felnőtt. Már ha nem kitaláció az egész.
2022. jún. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
42%
utóbbi
2022. jún. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
84%

Fel nem foghatom, hogy merülhet fel egyáltalán egy szülőben a kérdés, hogy engedné-e az alig 17 éves lányát összebútorozni a pasikájával.

Dehogy engedném.

Én vagyok a felelős érte, ráadásul a jelek szerint a tanulásra is nagy ívben tesz, amióta barátja van.

Nem érdekel, mennyire pénzes a csávó családja, a gyerekemet nem arra nevelem, hogy mással tartassa el magát, én viszont nem fogok kétfelé rezsit fizetni, bevásárlást intézni, csak azért, mert a kisasszony úgy gondolja, neki ez már jár.

Marad szépen otthon, a barátjával meg találkozhat délutánonként, hétvégenként és a vakációban. És ha megtudom, hogy továbbra is lóg a suliból, akkor szigorodnak a szabályok, az se érdekel ha hisztizik miatta. A jövője a tét.

Téma lezárva.

2022. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
57%

25: ez egy tipikus, tini által kitalált sztorika.

Dúsgazdag család, a másik oldalon viták....


Nincs elég jól kidolgozva... :-D :-D

2022. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
92%

Nem engedném.

Pláne, hogy azóta sokszor nem jár be suliba. Sőt, erősen korlátoznám a barátjával tölteni kívánt időt is, és ahhoz kötném, hogy normálisan tanuljon, valamint SOHA TÖBBÉ ne legyen lógás.

2022. jún. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
13%

"Fel nem foghatom, hogy merülhet fel egyáltalán egy szülőben a kérdés, hogy engedné-e az alig 17 éves lányát összebútorozni a pasikájával."


Mondjuk ugy, hogy reálisan belegondol, 18 évesen már meg se kerdezi, csak megy? Vagy mert 16 évesen már jogilag lehetősége van q szülői ház elhagyására gyamhivatali engedellyel?


Jó ez a tiltás meg szigorodó szabályok dolog, csupán egyértelműen oda vezet, hogy abban q pillanatban ahogy lehetőség lesz rá, a gyerek ott hagyja a szülőt és fele se néz többet.

Tudom, tudom, ne is nézzen, ha akkor felnőtt volt most is legyen...

De átlag szülő szereti q gyereket és q legjobbat akarja neki. Tehát elkezd gondolkodni, hiyg kehetne ezt megoldani, így pl azt mondja, Juli, egyezzunk ki abban, hogy a nyári szünetben ott lakhatsz, szeptemberben pedig jössz vissza amíg nem végeztél az iskolával - vagy valami hasonló.

2022. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
60%

#28: nem, nem lakhat ott.

A különköltözés akkor opció, amikor el tudja tartani magát és nem a fiúja családjának a pénzére ácsingózik és az enyémre sem.

Megkap mindent, itthon. Felnőttest meg majd akkor játszunk, ha valóban felnőtt.

Én sem azt írtam, hogy tiltom a barátjától, de alig 17 évesen összeköltözni valakivel nem opció. Ne mondd már nekem, hogy ez akkora nagy szigor, hogy 18 évesen az ilyen szülőtől hanyatt-homlok menekülni kell majd.

2022. jún. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
15%

29!


Ess neki megegyszer


"Tehát elkezd gondolkodni, hiyg kehetne ezt megoldani, így PL azt mondja, Juli, egyezzunk ki abban, hogy a NYARI SZÜNETBEN ott lakhatsz, szeptemberben pedig jössz vissza amíg nem végeztél az iskolával - vagy valami hasonló.

2022. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!