Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17éves lányom el szeretne...

17éves lányom el szeretne költözni a barátjához?

Figyelt kérdés
A lányom kitűnő tanuló gimnáziumba viszont 1éve van egy barátja és azóta sokszor nem jár be valamint sok itthon a vita. A srác szülei nagyon gazdagok és most kapott ajándékba egy házat ahova a lányommal szeretnének a nyár folyamán beköltözni. Ti ezt engednétek a lányotoknak aki éppen most töltötte a 17et?

2022. jún. 10. 03:57
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
93%
Hát én 19 évesként azt mondom hogy semmiképp. Az is elég aggasztó, hogy "sokszor nem jár be". Ha én ezt megcsináltam volna, hogy nem járok be suliba, nem csak anyámék b@sztak volna le, hanem a párom is.
2022. jún. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
81%

#30! Ess neki mégegyszer te.

NEM költözhetne oda, ha az én lányom lenne. Se a vakációban, se máskor. Ezt írtam le, ehhez tartom magamat most is.

Semmi nem indokolja, hogy egy 17 éves gyereklány a barátjához költözzön, akármennyi időre. Elmehetnek együtt nyaralni, csinálhatnak programokat, akármit. De itthon lakik és kész.

Én értem, hogy neked más az álláspontot, de nekem meg ez. És itt a véleményünket kérdezték, ha nem tévedek.

2022. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
90%

31-esnek nagyon igaza van!

Több, mint kétszer annyi idős vagyok, és minden tiszteletem, hogy így gondolkodik!

Már az önmagában vészjelzés kéne, hogy legyen, hogy a barátját eszerint nem zavarja, hogy ő lóg az iskolából. Ettől a fickótól sok jót nem fog tanulni, az biztos!

2022. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
83%

Megbeszélném vele, hogy maradjon itthon, de engedném, hogy a nyár nagyrészét töltse a fiúval. Fontos elmondani a melle és elleneérveket, esetleg üljetek le együtt és vessen fel ő is párat, hagyd, hogy elgondolkodjon. Ne beszélj ellene, tartsd egyensúlyban a oldalt, mert ha csak negatívumokat hozol fel,könnyen hitled veszted, azt fogja gondolni a lányod, hogy megszállottan meg akarod akadályozni a boldogságát.

Akár még az az eshetőség is szóba jöhet, hogy nyáron magától kiábrándul belőle, és utána hazatér. De mivel magától jött erre rá, nem téged fog hibáztatni, hogy eleve a kapcsolatuk végét kívántad.

Világíts rá a buktatókra, de ügyesen, ne érezze azt, hogy átkozod az újdonsült ötletüket.

Kompromisszum készség, ha a nyár alatt sem változik az álláspontja a lányodnak, év közben beszéljétek meg, hogy a hétvégéket nála töltheti egyhuzamban, vagy 2 hetente pár napot (mondjuk péntek-vasárnap vagy szombat-hétfő).

Csupán ettől még nem fog a tanulmányi eredménye romlani, ha komolyan gondolják, mindkettekjüknek fontos lesz, hogy élhető jövőt teremtsenek, a tanulás pedig mindennek az alapja. Ha mégis bekövetkezik a feltűnő változás, ismét beszélj a lányoddal, negatív tanácsok helyett inkább kérdezz, próbálj belelátni mi motiválja. Az a leghatásosabb módszer, ha maga jön rá az összefüggésekre, magától látja be a tetteinek a következményét. Minden más esetben csak utálkozás a vége, nem lenne jó, ha dacból a fiúhoz szaladna, és nem tudnál felőle semmit. Inkább engedj bizonyos dolgokat, ettől érezni fogja a bizalmad jelét, talán cserébe lesz benne annyi, hogy hisz a szüleinek és még egy-két évet eltölt a bázist nyújtó otthonában.

Arra is rávilágítanék, hogy 1-2 év várakozás a tényleges összeköltözés előtt még semmit sem befolyásol egy őszinte kapcsolatban! Kérdés, hogy mit akar ő igazán? Szabadságot? A fiú kizárólagos figyelmét? Netán neked nem mondta, de gyermeken gondolkodnak? Ezeket mind-mind VELE kell megdumálnod, jó lenne ha baráti alapon elmondaná, kötetlen beszélgetés formájában. Erősítsd meg benne, hogy te örülsz a boldogságának, a fiú is szimpatikus, így nem az ellenségének fog tekinteni, hanem egy jó tanácsadónak, akihez fordulhat, ha baj van.

A fiú hány éves?

2022. jún. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
94%
Mellette*
2022. jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
82%

Mármint csak nyárra vagy az utánra is?


Nyárra engedném, meg majd szeptembertől is néha néha (hétvégék, könnyebb hetek)

2022. jún. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
94%

Jav.: a 2 oldalt*

Hiteled*

Mindkettejüknek*

2022. jún. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen nem engedném.
2022. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
36%

"Vagy mert 16 évesen már jogilag lehetősége van q szülői ház elhagyására gyamhivatali engedellyel?"


Erre, így nem fog engedélyt kapni.

2022. jún. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
100%
dehogy engednem!
2022. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!