Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek ítéli nagyobb eséllyel...

Kinek ítéli nagyobb eséllyel a bíróság a gyermeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Válok a férjemtől. Van egy közös, 1,5 éves kislányunk. A férjem hangulata eléggé ingadozó. Sokszor úgy tűnt, hogy képes a kompromisszumra, de a végén mindig kiabálni kezdett, amikor meg szerettem volna beszélni a válás körül adódó dalokat (anyagiak, gyermek, közös ház stb.). Egyszerűen nem lehet vele normálisan kommunikálni.

Most kitalálta, hogy szeretné ő a felügyeleti jogot. Azzal érvel, hogy neki van jövedelme és a picinek itt van az egész családja.

Én elköltöztem messze, új kapcsolatom van (ő maximálisan vállalná a kislányomat) 2 hónapja, de nincsen jövedelmem, diplomás GYED-et kapok és nem is terveztem dolgozni, amíg az le nem jár, nem szeretném egyelőre bölcsibe adni a kislányomat.

A férjem viszont otthon lakik a szüleinél, teljesen el van adósodva és hetelős munkája van. A szülei állandóan veszekednek, nem érzem úgy, hogy a pici érzelmi fejlődése megfelelően biztosítva lenne. Ezen kívül a férjem nagyon megbízhatatlan, feledékeny, nem tudja rendesen kezelni az anyagi dolgait, teljesen szétszórt. Azt viszont nem tagadhatom, hogy jó apa.


Van reális esélye annak, hogy ő kapja a felügyeleti jogot? Mit tudok tenni, hogy ezt megakadályozzam? Igaz, messze lakunk, de én továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy annyiszor láthatná a kislányát, amennyiszer szeretné, hiszen neki is az a jó.



2022. jún. 19. 10:45
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Masfel eves kislàny 99 % h anya
2022. jún. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nincs v mi kizaro tenyezö, de itt nincs.
2022. jún. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!