Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek ítéli nagyobb eséllyel...

Kinek ítéli nagyobb eséllyel a bíróság a gyermeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Válok a férjemtől. Van egy közös, 1,5 éves kislányunk. A férjem hangulata eléggé ingadozó. Sokszor úgy tűnt, hogy képes a kompromisszumra, de a végén mindig kiabálni kezdett, amikor meg szerettem volna beszélni a válás körül adódó dalokat (anyagiak, gyermek, közös ház stb.). Egyszerűen nem lehet vele normálisan kommunikálni.

Most kitalálta, hogy szeretné ő a felügyeleti jogot. Azzal érvel, hogy neki van jövedelme és a picinek itt van az egész családja.

Én elköltöztem messze, új kapcsolatom van (ő maximálisan vállalná a kislányomat) 2 hónapja, de nincsen jövedelmem, diplomás GYED-et kapok és nem is terveztem dolgozni, amíg az le nem jár, nem szeretném egyelőre bölcsibe adni a kislányomat.

A férjem viszont otthon lakik a szüleinél, teljesen el van adósodva és hetelős munkája van. A szülei állandóan veszekednek, nem érzem úgy, hogy a pici érzelmi fejlődése megfelelően biztosítva lenne. Ezen kívül a férjem nagyon megbízhatatlan, feledékeny, nem tudja rendesen kezelni az anyagi dolgait, teljesen szétszórt. Azt viszont nem tagadhatom, hogy jó apa.


Van reális esélye annak, hogy ő kapja a felügyeleti jogot? Mit tudok tenni, hogy ezt megakadályozzam? Igaz, messze lakunk, de én továbbra is azon az állásponton vagyok, hogy annyiszor láthatná a kislányát, amennyiszer szeretné, hiszen neki is az a jó.



2022. jún. 19. 10:45
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Nem írtam ki kérdést, mert most regisztráltam.
2022. jún. 19. 12:30
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket mindig az anyának ítélik, ha csak nem olyan a környezet, ahol nem megfelelően nevelődne a gyermek. Illetve drogos, alkesz stb. az anya, ellenben alapvetően egx gyereket nem vesznek el az anyától, ahhoz nyomós indok kell.
2022. jún. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
11%
Ha most regisztráltál, nem tudtál volna kérdést kiirni....
2022. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
95%
Neked fogják ítélni. Ha nem jöttök ki a jövedelmedből, amire nyilván rá fognak kérdezni, legfeljebb bölcsődébe adod. Az új párodnak meg a költözésnek semmi köze a gyerekelhelyezéshez.
2022. jún. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
Azert gyanakodtam mert ezt a kifejezést sehol mashol nem hallottambmég...
2022. jún. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%
1,5 éves gyereknél fel sem merül, hogy az apánál helyezzék el, ha megfelelő körülmények között éltek, van víz, villany, fűtés, és a gyereket nem hanyagolod el, vagy nincs olyan egészségügyi, vagy mentális problémád, ami miatt nem tudod ellátni.
2022. jún. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nincsen semmilyen mentális problémám (tanár szakos hallgató vagyok), megfelelőek a körülmények, a kicsinek itt saját szobája van és mindene megvan, amire szükségem van. Ketten együtt 650.000 Ft jövedelemmel rendelkezünk, hitel nincs.
2022. jún. 19. 17:02
 18/22 anonim ***** válasza:
80%
Azzal érvel, hogy neki van jövedelme, neked meg van 650 ezer forintod/hó. Ezek után hogy fordulhat meg a fejedben, hogy neki ítélnék? Megjegyzem, 5 órával ezelőtt a kérdésben a gyeden kívül még nem volt jövedelmed.
2022. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ketten együtt keresünk ennyit. Nekem önállóan 172.000 a gyedem + ösztöndíjakat kapok. Így nagyjából 250.000, ami csak az enyém.
2022. jún. 19. 17:31
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Az pont elég. Fel se merül, hogy ne neked ítéljék.
2022. jún. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!