Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel akarom keresni apámat,...

Fel akarom keresni apámat, akit eddig soha nem láttam. Hogyan csináljam, hogy kihozzam találkából a legtöbbet, de egyik félnek se legyen bántó, vagy túl sok?

Figyelt kérdés

Milyen hosszúra tervezzem az elsőt? Mikor legyen folytatása a kapcsolatnak? Levelet írnátok előtte -csak postai címét tudom, vagy betoppannátok hozzá spontán? Lakásán találkoznátok, vagy elhívnátok valahova közelbe? Vinnétek valamit neki ajándékba vagy nem szükséges? Valamilyen ünnepre időzítsem, vagy sima hétköznap?


Az is benne van, hogy nem akar többet látni és ezt elmondja vagy utána úgy intézi hogy ne tudjunk találkozni? Ettől kicsit tartok. Hogy kezeljem ezt?


Ha írnátok ti hogy csinálnátok, vagy esetleg volt már hasonló hogy egy nem látott vagy rég látott rokonnal felvettétek a kapcsolatot - megköszönöm.



2022. jún. 25. 20:03
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
97%
Ajándékot? Annak a személynek aki elhagyott és soha nem keresett? Látni sem akarnám.
2022. jún. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az ajándék ötleten én is eléggé megdöbbentem...

Engem 7-8 évesen hagyott el apám, rejtőzködött stb, amikor az utcán megismert (két-három véletlen találkozás ha lehetett a sok év alatt), félrefordította a fejét.

2022. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
96%
Nem akarlak megbántani, de úgy nem értem ezt a felfogást... Eldobott, mint egy szemetet, és te futsz utána, hovatovább ajándékot vinnél neki? Magadnál vagy? Legyen már tartásod magad irányába, ez az alak eldobott azért, mert zavarta a gyereksírás, holott köthetett volna inkább csomót akkor a himbilimbibe. Az ilyen tudod, hogy mit érdemel? Nagy rúgást a kölyökcsinálójába...
2022. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
Nyilván igazatok van. De azért két félen kellett hogy álljon a dolog. Nem tudhatom anyám miket csinálhatott, mert nem hallottam róla. Értem hogy nem érdemel semmit. Gondoltam adok esélyt a kapcsolatnak, és végülis megbocsájtok ami szerintem komoly gesztus. De úgy érzem effektív ellenem nem követett el semmit, azon túl hogy hiánya volt, de mivel nem tudom milyen amikor volt, ezért nem éreztem a hiányát sem. Bolond helyzet tudom. Ez volt a természetes hogy nincs. Kb. 5 évesen nagypapám világosított fel, hogy itt bizony kellene még lenni egy tagnak a családban.
2022. jún. 26. 11:12
 25/46 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen mindegy mit csinált anyád, egy igazi szülő nem hagyja el a gyerekét! Nem kell mentegetned... Méghogy nem követett el ellened semmit? Elhagyott, mikor a legnagyobb szükséged lett volna rá. Szerinted könnyes szemmel majd most a nyakadba borul, és támogató apád lesz? Felejstük már el a szegény, gyereke mellől elüldözött ártatlan apuka mítoszt! Lelépett és élte az életét, gyanítom, hogy rád egy percet sem gondolva soha. Most is szeretetéhesen utána futnál, a szekér után, ami sosem vesz fel (kivétel ha gazdag lennél, akkor az ilyet előeszi a fene, de akkor se te, csak a pénzed érdekli). Méghogy nem ártott neked... Arra pedig készülj fel, hogy anyád komoly árulásnak veheti, ha te ajándékokkal és ilyen romantikus képzelgéssel felszerelkezve indulnál útnak a nyakába borulni könnyes szemekkel annak, aki így kiszúrt veletek. Jogod van megkeresni valóban, ahogy anyádnak meg joga lesz úgy érezni, hogy elárultad.
2022. jún. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
96%

Nehéz kibírnia egy érdeklődő szülőnek, hogy ne érdeklődjön a gyereke iránt óvoda-iskola stb, ballagás, tanulmányi eredmények, nevelés, a gyerek fejlődése stb...

Miután gyerekkoromban apám megszakította velem a kapcsolatot és el akart tűnni, rejtőzködött, a környezetének azt hazudta, hogy "fizet gyerektartást, meg még azon is túl, hajjaj nem is meveset" holott semmit se fizetett.


Persze lehet esetedben más a helyzet.

Ismertem olyan esetet is, amikor az apa hiába kereste a gyerekeit, hiába írt nekik, leveleit sose kapták meg, mert az anya "gondoskodott róla" hogy a levelek elégetésre kerüljenek.

2022. jún. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
83%
Jaj, kérdező, te nem a legélesebb kés vagy ám a fiókban... Ennyi év alatt egyszer sem keresett meg, te meg kúszol-mászol utána. Nagy pofáraesés lesz, szegénykém. És ahogy látom, te zaklatni fogod utána is az apádat. Be van akadva neked a dolog nem normálisan. Mit akarsz nagy nemesen megbocsátani, hogy soha életedben nem lépett még csak annyira sem, hogy megnézzen?
2022. jún. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
91%

Ha anyád nem engedte volna, hogy lásson, kérdező, apád bíróságon kért volna láthatást, felügyelet alatt.

HA érdekelted volna.

De nem érdekelted.

2022. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem annyit fogsz látni - ha egyáltalán válaszol az üzenetedre, mert nem fog -, hogy idővel lett saját családja, gyerekei, és azokat szereti, de téged nem, és akkor majd marcangolod magad, hogy te mért érsz kevesebbet a másik gyerekeinél.
2022. jún. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, anyád helyzetébe gondolj bele komolyan. Téged felcsinálna valaki, majd mondván jaaaj, sír a gyerek lelépne a francba, nem fizetne semmit, nevelhetnéd fel szépen a gyereket egyedül, majd felnőve ez a gyerek beközölné, hogy anyu, megyek apucikámat megkeresni, milyen ajándékot vigyek neki? Hát görcsbe rándulna a gyomrod neked is azt hiszem...
2022. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!