Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fel akarom keresni apámat,...

Fel akarom keresni apámat, akit eddig soha nem láttam. Hogyan csináljam, hogy kihozzam találkából a legtöbbet, de egyik félnek se legyen bántó, vagy túl sok?

Figyelt kérdés

Milyen hosszúra tervezzem az elsőt? Mikor legyen folytatása a kapcsolatnak? Levelet írnátok előtte -csak postai címét tudom, vagy betoppannátok hozzá spontán? Lakásán találkoznátok, vagy elhívnátok valahova közelbe? Vinnétek valamit neki ajándékba vagy nem szükséges? Valamilyen ünnepre időzítsem, vagy sima hétköznap?


Az is benne van, hogy nem akar többet látni és ezt elmondja vagy utána úgy intézi hogy ne tudjunk találkozni? Ettől kicsit tartok. Hogy kezeljem ezt?


Ha írnátok ti hogy csinálnátok, vagy esetleg volt már hasonló hogy egy nem látott vagy rég látott rokonnal felvettétek a kapcsolatot - megköszönöm.



2022. jún. 25. 20:03
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Anyu sose tiltja hogy elmenjek. Gyerektartást fizette rendesen. Amúgy semmit. Sőt közhellyel ellentétben még rossz szava sem volt róla. De valóban, én sem bírnám ki hogy ne keressem a gyerekem.
2022. jún. 26. 11:41
 32/46 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem ez sem fekete-fehér. Itt persze páran könnyen ítélik el apádat, hiszen ők nemes lelkű, erkölcsi magaslatokon élő, erős jellemű és igen okos emberek, akik semennyi információból is helyesen ítélnek.


De nézzük máshonnan: lehet, hogy apád is életre szóló sebet szerzett ebben a sztoriban; érezheti úgy, hogy irtóra elszúrta; lehet, hogy beletokosodott már a szégyenbe, és sosem volt elég ereje felétek lépni. Lehet, hogy anyád is hibás ebben, vagy volt valaki, aki bomlasztotta a családot. Ki tudja?


Bárhogy is volt, szerintem jó ötlet egy esélyt adni a találkozásnak. Ha jól sül el, mindkettőtökön gyógyíthat egy kicsit. Ha meg nem, legalább tisztábban látsz majd vele kapcsolatban.


De az tuti, hogy ez zavarbaejtő lesz mindkettőtöknek. Lehet, hogy lesz némi gyanakvás vagy féltékenység az üj családja felől. Szóval nem egyszerű, és van kockázat is. Viszont egyetértek veled abban, hogy örökre bánnád, ha nem próbálnád meg.

2022. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
83%
Komolyan meg sem nézett soha az apád? Mekkora egy állat.
2022. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
81%
32.: Vannak dolgok képzeld, amik fekete-fehérek, nem kell mindent relativizálni. Aki elhagyja a gyerekét az sz.r ember, ezen nincs mit ragozni. Inkább ölném meg magam, semmint ilyet tegyek! Felnőttként mit kell keresni bárkit is? Valószínű ugyanúgy nem fog kelleni továbbra sem. Felőlem amúgy legyen csak ilyen szolgalelkű a kérdező, biztos abban a tévhitben él, hogy a szent vér / DNS az majd garantálja neki a könnyes, mesebeli találkozót és összeborulást.
2022. jún. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
76%
"Szóval te vagy az... hehe... undok egy ordítós kölök voltál ám... hehe..."
2022. jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos erre az opcióra is készülni kell, amit az utolsó ír. Megértem, ha azért keresed, hogy kiosszad, de így, ezen rózsaszín reményekkel...
2022. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
97%

Ha megfogadsz egy tanácsot: ne tedd. Én megkerestem az enyémet,azt hittem tündérmese lesz, végre lesz apám.. Hát...lehordott mindennek, én voltam a rohadék amiért felbolygattam az ő békés életét.


Ha akart volna téged, akkor keres. ne sétálj oda önként a megalázásért.

2022. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
19%
Kevés szánalmasabb van ám, mint mikor mások problémáján erényfitogtatnak meg ítélkeznek itt a népek. De nyomjátok csak, győzködjétek magatokat a nagyszerűségetekről, mert egy kicsit azért vicces is.
2022. jún. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, én megértelek, hasonló helyzetben voltam. Megpróbálhatod, de nagy reményeid ne legyenek. Vannak ilyen férgek:(
2022. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
26%

Milyen messze lakik tőletek? Facebookon vagy bármilyen közösségi oldalon fent van? Próbálj utána nézni mire számíthatsz. Van e új családja stb..


Elsőre én is azt gondoltam, hogy be ne állíts váratlanul. De a helyedbe képzeltem magam és én is ezt csinálnám. Nem lenne kedvem várni, hogy jajj ír e. Megkapta e a levelet vagy az új feleség összetépte? Inkább felkeresnem. Az első reakció segítene a döntésben. Ha levelet küldök akkor nem látnám ezt a reakciót.

Ajándékot tuti nem vinnék. Max egy baba képet magamról és egy kisiskolás képet.

Hány éves vagy?

2022. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!