Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon miért nem szeret az...

Vajon miért nem szeret az édesanyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is elnézést szeretnék kérni, hogy bő lére eresztem a dolgot, de annyira nyomja a lelkem ez az egész hogy már lassan megbolondulok.

Szóval a szitu a következő, a szüleim 15 éves koromban elváltak több mint 10 év kínkeserves együttélés után. Itt kezdődik a kálváriám. A szüleim nem vetik meg a tetlegességet a gyermeknevelés során ezért nem egyszer fordult elő pofon, nyakon vágás, rúgás is akár. De mikor elköltöztünk ez csak rosszabbodott. Kamaszodtam belátom utólag nem mindig beszéltem anyámmal szépen. Viszont volt olyan, hogy a helyzet részéről eldurvult. Egyszer megtámadott éppen egy összeszólalkozás alkalmával, felborított egy székkel, ütött rúgott ahol ért, a földhöz nyomott és addig ütött amíg csak bírt. Pár perc alatt lezajlott ez és lemászott rólam, majd ott hagyott. Ez volt az első eset mikor már kezdtem azt érezni, hogy talán egy gyermek nem ilyen bánásmódot érdemel. Sajnos ráment a mentális egészségem, pánik beteg lettem, borzasztó bunkó vagyok emberekkel akik szeretettel fordulnak felém, nem igazán vannak barátaim, nem nagyon tudok társas kapcsolatokat kiépíteni. Ezek után több veszekedés is előfordult, de nem mindig fajultak tetlegességig. Kivétel az első eset után három hónappal történt bántalmazás, mert ez már bűncselekmény számba ment. Valami pici apró dologból keletkezett hatalmas veszekedés közben megtámadott újfent, nem vagyok vastag alkat hamar a földre rántott, majd rám ült és ütni kezdett ahol ért. Próbáltam védekezni, sikerült egyszer megharapnom és egy kicsit később hasba rúgnom de sajnos erősebb volt, és a hajamnál fogva elkezdte verni a fejemet a falba, többször beleütötte, mikor az akkor kb 8 éves öcsém közénk ugrott, és valahogyan elengedett. Másnapra puklik jöttek ki a fejemen, és legalább egy hétig nem akartak lelohadni. A következő esemény az volt amikor több hét lelki terror után azt mondta nekem hogy vagy kifizetem a rezsimet a gyerektartásból, vagy takarodok otthonról. Elmentem tehát apukámhoz, de nem éreztem jól magam, mivel bezárt a házba csak dolgozni járhattam el, illetve megmondta hogy nem ehetek az ő ételéből és nem használhatom a törölközőjét sem ágyneműjét. Az autóm kulcsait elvette tőlem, mivel nem érdemeltem meg szerinte. Sajnos kieső helyen volt a házunk busz közlekedés nélkül, de nagy szerencsém volt, mivel biciklivel el tudtam jutni a munkahelyemig. Sajnos pénzem nem

volt. Nagymamám adott egy 10000Ft-ost hogy osszam be magamnak élelemre. Később vissza sírtam magam anyámhoz aki elzavart mert elkezdtem lefogyni, esténként éhesen feküdtem le. Visszajöttem majd pár hétig csend volt és kezdődött minden előröl. Előfordult, hogy kettő földön hagyott ruháért kisöpört mindent a szekrényemből, ledobta a dolgaim az íróasztalomról, illetve törte zúzta a dolgaim amiket ért. Megszokottá vált számomra az utóbbi időben, hogy a megnevezésem trehány szar, vagy jobb napokon idióta. Pedig hétvégén míg nem volt itthon kitakarítottam a lakást, ruhát mostam és rendet is csináltam. De ma mégis azt kaptam, hogy én egy szar vagyok aki semmit nem ér, egy nagy nulla. Azt mondta még nekem hogy ő jobban érzi magát attól, hogy velem vergődhet. És arra a kérdésre, hogy miért utal ennyire mikor a saját anyám, azt a választ kaptam hogy gondolkozzak el azon hogy hogy viselkedek vele. De őszintén nem értem mivel ha tehetem elkerülöm, nem beszélgetek vele. Igazából annyi tartja bennem a lelket hogy nemsokára egyetemista leszek és végre elmehetek innen, de nagyon sokszor megfordult már a fejemben, hogy eldobom az életem, hogyha tényleg ekkora hulladék vagyok, de ezeket a gondolatokat mindig elhesegetem, mert tudom hogy senki nem ér annyit, hogy kárt tegyek magamban.

Nagyon szépen köszönöm, ha idáig kitartottál, érezd szabadnak magad hogy leírd a véleményed, de ha nincs mondanivalód az sem gond, mivel már könnyebb a lelkem azáltal, hogy kiírhattam magamból a fájdalmam.



2022. júl. 4. 22:54
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%

Ha mindez igaz, mégha sebekkel tarkítva is, minden tisztelet a tied, hogy eddig bírtad ezt a helyzetet.


Annyi felkeltette a figyelmem, hogy környezetedből senki nem vette észre rajtad ennek a bánásmódnak a jeleit (adott esetben látható sebek, „puklik”)? Írtad, hogy hamarosan egyetemista leszel, így feltételezem, hogy van érettségid, máskülönben nem is igazán lehetnél. Tanárok nem vettek pártfogásukba az iskoládban? Kötelességük intézkedni, ha erőszakot észlelnek egy diák otthoni szférájában. Te magad nem kértél segítséget?


Ne haragudj, ha valamit nem értettem meg,ez a része kicsit különösen hatott. Mindenesetre nehogy eldobd az életed! Most kezdődik az a szakasza, amikor önállósulhatsz, elérheted a boldogságot! Lehet nehéz lesz, lehet, de ki kell tartani és menni előre! Hidd el, mégha nem is tűnik úgy most, a kulcs a vágyott jövőhöz benned van! Remélem tudsz majd változtatni, lesznek igazi barátaid, akik mindenben a támogatnak, és ha kell, tudsz majd segítséget kérni.


Édesanyáddal pedig valószínűleg hatalmas problémák vannak. Valami trauma a múltjában, vagy konstans trauma jelenében forgathatta így ki... Ha csak nem mentálisan is beteg. Egy a biztos, a leírtak alapján nem benned van a hiba! A kamaszkor hoz változásokat, de ezt egy anyának mindenféle attrocitás nélkül tűrnie kéne, hiszen a legtöbben átesünk ezen. Anyád fejében valami nem okés, ahogy apád sem lehet a legnagyszerűbb valaki...


Az öcséd érdekében is gondold át a helyzetet, és ha kell, akár hatósági szerveket is vonj be! Plusz, ha így ismeretlenként is érdekelne a véleményem, nyugodtan írj privátban.

2022. júl. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
21%
Együttérzek veled nyuszifül.
2022. júl. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez a poszt újabb tökéletes példa arra, hogy mennyi diszfunkcionális ember van, akiknek halvány fogalmuk sincs mekkora felelősség és feladat egy gyerek felnevelése. Ne haragudj, de a szüleid totálisan alkalmatlan emberek erre a feladatra és bár lehet te se voltál mindig kisangyal, de végső soron bizonyára ők hozták ki belőled a rosszabbik oldalad. Nagyon sajnállak téged és minden hozzád hasonló fiatalt akiknek ilyen körülmények közt telnek a mindennapjai és a koruk miatt vagy egyéb lehetőségek híján kénytelen ezt elviselni. Nem te akartál megszületni végső soron mégis képtelenek megadni neked a lehetőséget egy normális életre és ez nagyon szomorú.

A kérdésedre sajnos nem tudom a választ. Lehet még így is olyan életed van, ami anyádnak nem adatott meg és mivel ő is szenvedett, azt akarja hogy te is szenvedj. Lehet ezt látta otthon ő is. Az is lehet hogy nem tervezett gyerek voltál de nem akartak elvetetni, amit utólag megbánt, mert nélküled másképp alakult volna az élete. Lehet hogy téged okol amiért elvált. Az is lehet hogy egyszerűen mentálisan beteg és képtelen a szeretetet kifejezni, nincs meg benne ez az ösztön. Szóval összetett kérdés..

Kitartást kívánok neked az egyetemig és ne feledd, értékes ember vagy!!!

2022. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Ki tudja hogy anyjánál mi okozta ezt a dolgot.
2022. júl. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem kívánt gyermek vagy. Saját érdekedben költözz el. Nagymamához, albérletbe v munkásszállóra. Próbálj nyitni az emberek felé, haverokat szerezni és ezeket a toxikus embereket minél távolabb tudni magadtól.
2022. júl. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamádhoz nem költözhetsz?
2022. júl. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
Remélem a szülők lassú és fájdalmas halált fognak halni.
2022. júl. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Hála a jó égnek, okos vagy, mert leírtad, hogy senki nem ér annyit, hogy kárt tegyél magadban. Ez így is van! Ehhez tartsd magad!

Sok értelmesen nem tudok mondani, javasolni. Csak kitartást kívánok neked!


Legyél szorgos az egyetemen, aztán idővel biztos sikerül elköltöznöd.

2022. júl. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%
Munka mellett készülsz az egyetemre, mert nem sikerült elsőre, de a munka ellenére nagymama pénzel, hogy legyen mit enned? A teljes fizetésed a rád eső rezsi elviszi? A kocsit, benzint a szüleid adták, csak visszavonták?
2022. júl. 5. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező: anyukádnak valami idegbetegsége lehet, apukád is bántalmazó típus (írtad, hogy bezárt a lakásba, olyan korlátokat állított amelyeket felnőtt gyerek esetén nem állítanak).

Szüleid bántalmazó típusok.

NEM TE TEHETSZ RÓLA, AHOGY VISELKEDNEK!


Említetted, hogy hamarosan egyetemista leszel.

Menj koleszba vagy albérletbe és soha vissza se nézz.

2022. júl. 5. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!