Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen feltételekkel maradhat...

Milyen feltételekkel maradhat egy gyerek az anyánál egy szakítás után?

Figyelt kérdés
17 hónapos kisfiúról van szó, és sajnos úgy néz ki külön válnak útjaink. Rettegek attól, hogy elveszítem a fiamat. Anyukámmal élünk egy családi házban, megvan mindene. Szeretve, imádva van. Apja légenyében leszarja, csak büszkélkedni tud vele meg néha játszani vele. Pelenkát soha nem cserélt, de még arra sem képes, hogy az üres pelust le vegye róla pancsi előtt. Anyagilag jobb helyzetben van, megkeres egy hónapban fél milliót, de azt feketén. Hivatalosan 171 ezer. Én jelenleg csak a GYED-ből élek, természetesen anyu segít mindenben. Ő ha innen esetleg elmegy, akkor anyjáékhoz menne, onnan is jött. Ők 6an élnek együtt plusz párom nővérének a kislánya. Sosem foglalkoznak vele rendesen, csak berakják a tv elé. Segítsetek légyszíves tapasztalatokkal, nagyon magam alatt vagyok, megőrülök ha elveszik tőlem a fiamat. Az miatt is magam alatt vagyok, hogy mi lesz velem egyedülálló anyaként, kis támogatás nagyon jól jönne. Anyósom a kislányt is hergeli az apja ellen, mindig szidja, biztos engem is fog, hogy a picur inkább apás legyen. Mit vizsgál ilyenkor a bíróság? Lényegében mindent meg tudok adni a gyerekemnek, eddig sem segített túl sokat anyagilag, de most ez a rezsi mizéria is eleve kétségbeejtő
2022. júl. 15. 22:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

Én is ebben vagyok.

Zsarol a férjem, ezért nem merek elválni.

Lépett már le más tőle, pont ezért itt már nem hagyja.

Emberekkel sem lehet kontaktom, mindenről letiltott, véleményem sem lehet saját, hát jó nagy sz.rban vagyok.

2022. júl. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Mivel zsarol, 11-es? A gyerekkel nem zsarolhat, mert abban nem ő dönt, hanem a bíróság, az pedig az anyának ítéli. Vissza tudsz menni a szüleidhez? Nincsenek támogató rokonaid, barátnőid? Keress védő kapcsolatokat, verés esetén azonnal látlelet és rendőrség, távoltartást kérni. Jogsegélyért a nane vagy a Patent szervezethez lehet fordulni. Ne hagyjátok magatokat megölni, életveszélyben vagytok a bántalmazó mellett! [link]
2022. júl. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom hogy nekem az a legnagyobb bajom hogy nem merek senkinek erről beszélni mert annyira szégyellem. Azt, hogy ilyen szerencsétlen béna vagyok hogy félek. Nem akarom hogy sajnáljanak.

Volt olyan barátnőm akinek csak egy pici problémát említettem meg félvállról és teljesen ledöbbent.

Innen tudom hogy nagy a baj, igazából évek alatt jöttem rá hogy ez nem normális házasság. Csak valaki uralkodik rajtam, a gondolataimon is.

Én teljesen más ember voltam amikor megismerkedtünk, boldog voltam és szabad. Ő is más volt, mindenben a kedvemet kereste, de nagyon erőszakosan nyomult, és elhitette velem hogy mi egymásnak lettünk teremtve.

Most mindenben ő dönt egyedül, véleményem nem lehet, mert azt kifigurázza kicsúfolja, egyre erősebben, és azért hogy békénhagyjon végül beleegyezek.

Börtönben érzem magam.

Alap lenne az, hogy emberek közé mehessek. Hogy ne legyek leszídva, lehülyézve mert dolgozni akarok menni. Hogy kiléphessek az utcára anélkül hogy kísérgetne. Undorító egyszerűen. Nyomkövetőt vett a kocsimba, mondtam neki hogy neki hajtok egy fának ha beteszi, így végül nem üzemelte be.

2022. júl. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nárcisztikus bántalmazó. Már az elején fel kellett volna tűnjön az agresszivitása. Ne a szégyenérzettel foglalkozz, mert a bőrödet kell menteni. Viselkedj felnőttként! Mindenképp ott kell hagyni, de addig az egy-két napig, amíg ezt meg nem szervezed, ne hagyd magad rabszolgaként tartani. Állj ki magadért. Ne alázkodj meg, mert azzal nem jársz jobban, sőt! Addig tart az agressziója, amíg nem látja benned az erőt. Gyengét könnyű eltaposni, erősbe már beletörik a bicskája. Van hova menned? És keress állást. A férjed nem a gazdád és te nem vagy egy háziállat! A saját apád is ilyen volt az anyáddal, ugye?
2022. júl. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem. Egy családtagom volt velem ilyen, kb ugyanilyen pat helyzetben voltam sok évig. Anyagilag lepucált, hogy ne tudjak lépni sehova, tehát ott meg hiába dolgoztam. Ennek ezt elmondtam nagyon mellettem volt nagyon együtérzett velem, kimentett. És ebbe kerültem vele.

Az már biztos hogy férfinak nem mondhatom el, mert aki nárcisztikus az rögtön kap az alkalmon.

2022. júl. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben biztos hogy nem lesz godn hogy hol lesz a gyerkőc.
2022. júl. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Most járok pszichológushoz, nekem az kell hogy megerősödjek, hogy önbizalmam legyen, mert addig félek. Én nem akartam "ellopni a show" - t a kérdezőtől, szerintem egy egészséges önbizalommal rendelkező anyától senki nem tudja levenni a gyerekét, bármivel is próbálkoznak.
2022. júl. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
11-es, nagyon sajnálom! :( engem zsarolni mondjuk nem zsarol, bár 2 héten nem szól hozzám, megsértődött a kutyámon.... Bár szerintem ez csak ez indok. Így visszagondolva sosem volt egy normális kapcsolat, bármikor volt valami én tepertem. Olyan szinten szarja le a lelki világomat hogy hihetetlen. Egy egoista önző barom, akire elfecséreltem 5 és fél évet. Csak a kisfiamat kiszönhetem neki, semmi mást. Az önbizalmamat és a lelki világomat teljes mértékben leromlott ezzel az önimádattal. Nem lehet vele beszélni, tegnap este is itt sírok mellette, erre fogja magát elfordul? Aztán inkább alszik. Há szívem szerint lerúgtam volna az ágyról
2022. júl. 16. 06:10
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor volt ilyen ez is, ilyenek miatt lehet kiábrándulni.

Ha valaki saját magát előrébb helyezi és nincs benne empátia, akkor nem érdemel meg téged.

2022. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Próbálja csak, semmi extra vizsgálat nincs, hacsak nem veszélyezteted a gyereket nem veszik el tőled soha.
2022. júl. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!