Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám sokszor mögém sétál és...

Apám sokszor mögém sétál és megpuszilja a nyakam. Kicsi korom elrántom magam, és jelzem, hogy k\/rva kellemetlen. 21 éves (nő) vagyok, még mindig csinálja. Túlreagálom, vagy tényleg szörnyen fura?

Figyelt kérdés
Nem sokra emlékszem gyerekkoromból (15 éves korom előtt teljesen fekete a kép, utána homályos)...lényegében semmire, csak pár képkockára. Ez mindig jelen volt.

2022. júl. 24. 11:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
70%

A saját kérdéseidnél törölheted a kérdést, de csak a saját kérdéseid közül. Tehát nem kapsz majd értesítést az új válaszokról, de maga a kérdés megmarad.


A kérdésre: Nem, ez iszonyatosan nincs rendben.

Ahogyan semmi olyasmi, amit egy másik ember a testeddel tesz, és te nem akarod.

Ilyenkor kellene határokat húzni. Szépen, udvariasan, de határozottan kérd meg rá legközelebb, hogy ezt ne csinálja többet. Akár azt is mondhatod, hogy különben elköltözöl. Ha a kérés ellenére is csinálná, én dobbantanék...

És nem, egyáltalán nem gondolom, hogy kitalálod ezt a helyzetet vagy a "memóriazavart" ez sajnos sok "normális" magyar család szomorú valósága. És az agyad valószínűleg a saját védelmedben blokkol dolgokat.

2022. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
51%
En sem emlékszek sok mindenre. Sőt kozepiskolabol sem. Akkor ez nem normális?
2022. júl. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
16%

Biztos téged is zaklattak!!!

Csak irónia volt, hiszen a kérdező ezt akarta nyomatékosítani ezzel a kijelentésével, csak túltolts. egyébként teljesen normásis dolog h nem emlékszel mindenre.....

2022. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, jobb ha vissza sem nézel ide, itt otthon, frusztráltan aszalódó lelkibetegek szadiznak téged.


Más : a pszichologusod AZONNAL tudná a memória problémád gyökerét /okát ha elmesélnéd ezt neki amit itt leírtál. (ugyanis apád az oka de erről bővebben a pszicho mond majd)

Én ma már kirándultam és emiatt elégedetten pihengetek (tehát nem frusztrált nyomi)

2022. júl. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
30%

Erről az apai puszikról nekem ez jut eszembe:

Nem volt saját gyerekszobám, szüleim a nappalin keresztül mentek be a hálóba, szó szerint az ágyam mellett. Anyám, apám is mindig megállt, hogy jó éjt puszit adjanak, amit egy kis kobaksimogatással is megtoldottak. Ez kamaszkoromban kezdett zavarni, főleg apám részéről. Megmondtam anyámnak, hogy kellemetlenül érzem magam ezek a puszik miatt (pedig most visszatekintve, semmi rossz vagy túlzó nem volt bennük, csak éppen tizenhárom -tizennégy éves voltam, és zavart). A jó éjt puszik abbamaradtak. Hatvan éves vagyok. Apám nemrég beszélgetés közben kérdezte, hogy molesztált-e ő engem gyerekkoromban? Merthogy anyuka ezzel gyanúsította meg, sőt még válóoknak is ezt hozta fel (amit más rokonoktól hallottam pár hónapja). Pedig apám viselkedése mindig korrekt volt irányomba. Csak példának hoztam fel - egy ártalmatlannak tűnő megjegyzés is milyen lavinát indíthat el.

2022. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
83%
36. Azért egy arcra/homlokra adott jóéjt-puszit, meg egy nyakcsókot összehasonlítani...
2022. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
83%
Másrészt, ha egy kamasz nem meri közvetlenül az apát megkérni rá hogy "nagy vagyok már, légy szíves, ne puszilgass többet, szeretlek, de furcsán érzem magam tőle", hanem az anyjának panaszkodik, ott azért mintha valami nem stimmelne...
2022. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
36. Ráadásul anyuka élt vissza a gyerek bizalmával az adott helyzetben, nem a gyerek tehet róla, hogy segítséget kért, főleg, ha anyuka nem is kérdezett utána, nem is próbálta kideríteni, miről van szó.
2022. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem összehasonlításként írtam. Csak éppen azért, mert a kérdező sem szólt az apjának hogy kellemetlen, hanem csak elrántotta magát... és lehet ha megkérné rá ( amit én is elmulasztottam ), abbamaradnának a kellemetlen érintések.

Ami végett viszont nem apámnak szóltam az az én jellemből fakad. Mindig attól tartok, nehogy szavaimmal, tetteimmel valakit megbántsak.

2022. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, neked meg mi bajod lett? Hülye emberek mindenhol vannak, nem csak Magyarországon, nyugi :D.

Az lenne neked a furcsa, hogy megkérdeztük, hogy mi az, hogy 15 éves korod előtt nem sok dologra emlékszel? Hát kérlek szépen, ez nem csak, hogy furcsa, ez nagyon furcsa. Elég rossz érzés és helyzet lehet. De ezen nem kell felháborordni, hiszen, nekünk, akik nem rendelkezünk ezzel a dologgal, ez elég érdekesen hangzik hogy szépen fejezzem ki magam. Ezt minden másik országban is feltették volna ezt a kérdést - szerintem. :D.

Az meg fura, amit apád csinál, hogy a kérdésre is válaszoljak. Mondd meg neki, hog ez neked nagyon kellemetlen, és, hogy örülnél neki, ha abbahagyná.

2022. júl. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!