Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nagyon sír és mérges,...

Anyám nagyon sír és mérges, mivel tehetnénk a kedvét jobbra?

Figyelt kérdés
Kivett egy 1 napos szabadságot a mai napra, hogy eltudja vinni a 12 éves húgom vérvételre. Sajnos képtelen volt lefektetni húgomat egész éjszaka mert reggel 5-ig játszott és ekkor is feküdt le. 2 óra alvás után nem tudta felkelteni, semmire nem reagált, úgy aludt mint a bunda. Anyám csalódott, mérges, sír. Mit kezdhetnénk anyával?

2022. júl. 26. 11:17
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
 211/314 anonim ***** válasza:
100%

A verstanultatásos videó alapján nem úgy tűnik, hogy túl szorgalmas lenne önmagától és ilyen játékfüggés & csetepaté közepette - amiket generál - nem tudom hogyan tudna tanulni, teljesíteni.

A házi megírásáért is üvölteni kell vele.

0 felelősség: ha nem csinálja meg, "anyu megírja", "anyu elintézi"...

Bár nem tudom ilyen játékfüggőt mennyire érdekelné az elégtelen osztályzat.

Emlékszem, régen középsuliban a rossz tanulók próbáltak kialakítani egyfajta "egyest kaptam, de felvállalom hogy magasról lesz..om, vagány csávó vagyok" stílust, lehet hogy hasonlókkal a felelősséget is el tudja magától hárítani, vagy csak a játékra gondol, hogy mikor nyomhatja már ismételten és más nem érdekli.

2022. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/314 anonim ***** válasza:
100%
Azt az egy dolgot válaszold meg! Mi a fenéért írsz ki kérdéseket, ha semmit nem vagy hajlandó csinálni, és még azt is eldöntöd, hogy egyáltalán milyen válaszokat vagy hajlandó észrevenni?
2022. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/314 anonim ***** válasza:
100%

"Nem szabad a család renoméját rontani, a világ szemében tökéletes családnak kell látszani. Nem szabad, hogy kiderüljön semmi, mert a végén elmebetegnek nyilvánítanak minket."


Ahol van minek kiderülnie, ott már baj van. Én is nehezen hiszem el, hogy nem látják rajtatok, hogy valami nem oké a négy fal között.

2022. júl. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/314 anonim ***** válasza:
100%
213: én is nehezen tudom elképzelni, hogy a húga az iskolában egy mintagyerek, mindenki barátja, éltanuló, stb. stb. - otthon meg egy ideggörcs netfüggő zombi....
2022. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/314 A kérdező kommentje:

#204 Amikor rászólok, hogy húzza le a wc-t akkor odamegy, erőlködik, majd mondja, hogy "na jó, nem, nem akarom eltörni". Nem tudja, hogy a gombot hogyan kell optimálisan nyomni, mindig a közepén próbálja, nem az elején és hiába mondom, hogy az elején kell, ő a közepén feszegeti..

Akkor se húzzák le, ha egymás után ketten voltak. Aztán van, hogy ott bűzölög órákon át...

Iskolában teljesen normális, kedvelik a kollégák. Az mondjuk igaz, hogy kicsit zavarja az iskolát, hogyha diák jön hozzá akkor kötelezi őket, hogy maszkot hordjanak. Maszk nélkül egy gyerek sem lehet a közelében. De ez ott a legnagyobb "bűne", semmi más.

Apánk egy teljesen normális ember volt, szélhámos nem volt de életében a kiskapukat kijátszotta ahol lehetett és a szerencséjét is kimaxolta. Aztán bedőlt az egész de jó volt amíg tartott. Sajnos van egy gyanúm, hogy inkább apám akkori pénze tetszett anyámnak. Apám meg hát... 40 éves volt amikor anyám 20 és akkor házasodtak össze.

A vérvétel trükkös volt, mert inzulinrezisztenciát az SZTK nem vállalt, a privát vérvétel meg gyereket nem vállalt.

2022. júl. 30. 16:27
 216/314 A kérdező kommentje:

Igazából a suliba elég összetett a dolog. Itthon húgom nem hajlandó tanulni, de végül nagy nehezen, 3-4 óra üvöltözés után rá tudja venni anyám, hogy készüljön valami minimálisat a dolgozatra/felelésre. Az írásbeli házik azok egy más történet, én sem tudom, hogy hogy nem sikerült lebukni még. Amikor én voltam általános iskolás, engem a matektanár 2. osztályban megszégyenített, amikor kiderült, hogy anyám írta meg helyettem. Azután soha nem vetemedtem ilyenre.

Az mondjuk egy valid trükk, hogy anyám (vagy én) megírja(juk) egy papírra, majd húgom átmásolja a füzetbe vagy a könyvbe pár perc alatt. Jelenleg ez a hadi tervük. Az átlaga teljesen jó, persze egyszer kétszer becsúszik egy-egy rossz jegy, de amúgy a 4-es mindenből meg van. Na ezen még én is töröm a fejem, hogy mégis hogy.

Senki sem a barátja, az osztálya utálja, gyűlölik őt. Sz@rrá van bullyzva ott, az osztály célpontja, csúfolják minden miatt is, úgy bántják mint engem anno, terrorizálják, kikészítik. De ez volt az előző iskolájában is.

#213 Magam sem tudom.

2022. júl. 30. 16:35
 217/314 anonim ***** válasza:
8%
216: azt én sem írtam, hgoy konkrétan anyád írja a füzetbe... De nehogy már egy tanár ne tudja megkülönböztetni a 12 éves fogalmazását egy 40pár évesétől.... KIZÁRT!
2022. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/314 A kérdező kommentje:
Márpedig mégsem kizárt 217. Ez történik a szemem előtt.
2022. júl. 30. 16:40
 219/314 anonim ***** válasza:
92%
Azt el tudom képzelni, hogy tudják a tanárok, hogy mi van, de nem akarnak belefolyni/nem érdekli őket, mert ők is látják, hogy más bajok is vannak a kislánnyal. Csak ez majd később lesz xopás, ha gimiben megy (ahol sokkal jobban számonkérik a dolgokat, mint általánosban), de az igazi gázos az érettségi lesz. Arra nem elég úgy készülni, hogy előző nap veszekszik vele az anyja.
2022. júl. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/314 anonim ***** válasza:
57%

#212 Mert a kérdezőnél is gondok vannak. Nem mondom, hogy alaptalanul, de ha órákig szaglássza a végterméket, és inkább a gyakorira ír ki róla kérdést...


Öhm... Maszk ügyben nem tudom, hogy feltűnt-e, de a covid miatt a mai napig nem egy helyen kötelező a viselése...


Ha pedig elhanyagolás van, akkor az iskola jelzőrendszeri tag, köteles jelezni, valószínűleg ennek eredményeként kell családkonzultációra, meg tanácsadásra járni. Ez egy folyamat eleje, de benne van a pakliban a gyerek (sajnos kései) védelembe vétele, és kiemelése a családból.


Hogy a fenébe lehet négyes átlaga, és "csúszhat" be néha egy rosszabb jegy, amikor nem készül, nem tanul... Anyuka felel helyette? A röpdolgozatokat diktálja a tanár?


Oké, neked is kell a figyelem, de ez már beteges. Nem mondom, hogy nincs gond sem anyuddal, sem a testvéreddel, de ésszerű megoldások helyett kiírsz egy kérdést és várod, hogy... Gőzöm sincs mit vársz.


Van még egy-két jóindulatú ember, aki dicséretes módon védi a lelked a csúnya, rossz támadóidtól, miközben újabb adalékokat csöpögtetsz, hogy milyen rossz is neked, és ha nem elég életszerű, akkor szinezel még egyet rajta.

2022. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!