Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám miért nem tud csak...

Anyukám miért nem tud csak egyszer megértően viselkedni és segíteni?

Figyelt kérdés
Átmentem anyuhoz, mert most nincs jól, persze ezt nem vallja be, de főztem neki, meg minden. Mivel demens próbálok segíteni neki, de nem túl egyszerű. Most is összevesztünk valami apróságon, kiabáltunk, és éreztem hogy valami nem jó, kiszaladtam a mosdóba, és mindegy nem írom le részletesen, de elvetéltem. Ez már a második 6 hónap alatt, őszintén ez eléggé megvisel. Kiabáltam anyunak hogy légyszi hozza be a telefonom, fel szerettem volna hívni a férjem, hogy kicsit megnyugtasson, meg ilyesmi. De anyám közölte hogy nem kell minden aprósággal a férjemet hívni, ha így bánok vele rövid időn belül elválunk mert önző vagyok, és kihasználom őt. Nem hiszem hogy sok köze lenne a házasságomhoz, csak annyit kértem hogy a telefonomat adja oda. Persze miután mindezt elmondta, elvonult a nappaliba és leült tv-t nézni. A férjemmel már régebbi vitánk hogy anyukám a legnagyobb stressz forrás az életemben, de egyszerűen nem akarom magára hagyni, az öcsém baromi messze él… muszáj lenne otthonba adni, de ezt nehezen fogadom el. Anyu volt a legkedvesebb, talpraesettebb nő akit ismertem és már nyoma sincs. Mi van ha én is ilyen leszek, és ezzel tönkreteszem a felnőtt gyerekem életét? 30N

2022. aug. 1. 12:09
1 2
 11/20 NTBS ***** válasza:
100%
Mert demenciában szenved.
2022. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Nálad is gond van, kérdező, ha nem tudod, hogy a demencia az agysorvadás, és ha elsorvadnak az agya részei, mégis MIVEL legyen normális? A lábujjával?
2022. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg keressétek neki egy jó otthont.Van amivel tudsz harcolni,van amivel nem.Nemsokára lehet,hogy meg sem ismer.Beszélgess vele amíg lehet,mond neki sokszor,hogy szereted és éld az életedet.Ő biztonságban lesz az otthonban.Oda is tudsz menni amikor akarsz.Tudom,leírni könnyű ...
2022. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Kevés otthon fogad demenseket is, évekig tarthat a sorbaállás. Kezdeményezd már most az elhelyezését, mert amikor már 24 órás őrzés kell neki, különben felgyújtja a házat, vagy megfagy, mert eltéved az utcán, késő lesz elkezdeni.
2022. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád ilyen szinten ápolásra szorul, hogy tudnál mellette csecsemőt is gondozni? Nemsokára vagy intézetbe adod anyukádat, vagy összeköltözöl vele, mert önveszélyes lesz. Én ápoltam demenst, éjjel fenn vannak, nem lehet mellettük aludni, és hidd el, a baba pelenkázása mellett nagyon nehéz lesz anyádat is pelenkázni, mert kelleni fog őt is. És nem 10 év múlva.
2022. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"„Nagyon nagy szó, hogy a férjed mindezek ellenére kitart melletted!”


És miért is? A kérdező, amit csinál, az semmi, de bezeg a férje kitart mellette. micsoda remek ember. Pidesztára vele! Fordított helyzetben még a férjek jó része, le is passzolja a szülei ápolását a feleségének.

2022. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Fizetős otthon v an ami ugymodn gyorsabb.
2022. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass a férjedre, mert te is kezdesz megzakkanni (nem úgy, mint az anyád, attól most félni hülyeség!). Nem tudod ellátni egyedül, képtelenség. Kezdjetek el demenseket fogadó otthont keresni, és ne látogasd mindennap, mert nem bírod. Magadra vigyázz, anyádat nem tudod meggyógyítani, csak a távolság a megoldás. A múlt szép emlékét őrizd meg, de ma ő már nem ugyanaz a személyiség.
2022. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Cubina ***** válasza:
35%

Azt kívánom, hogy azokat is majd mind otthonba tegyék a gyerekeik, akik simán betennék oda a szüleiket mindenféle más lehetőség megfontolása nélkül. Persze csak addig van rájuk szükség, amíg tudnak adni valamit. Ha már haszontalanok, akkor tűnjenek el. Ráadásul otthonba dobva könnyebb elvenni a lakásukat, házukat, már nincsenek útban. Aki ilyet tesz, és aztán azt mondja hogy rendszeresen látogatja a szülőjét, az hazudik. Szerencsétlen idősek magányosan halnak meg nem sokkal az otthonba kerülés után, mert senki sem törődik velük.

Én tizenévesen gondoztam évekig itthon a demens nagymamámat, egészen a haláláig, pedig más dolgom is volt mellette. Édesanyám dolgozott, nekem több időm volt, és nem esett nehezemre. Pedig etetni kellett, pelenkázni, fürdetni, tisztába tenni, ágyneműt cserélni, mentem utána, figyeltem hogy miket csinál, mindig elmondtam neki ugyanazokat az alap dolgokat.

Anyukámnak is megígértem, hogy történjen bármi, nem teszem öregek otthonába. Nem is tettem, pedig sok problémája volt, de a sajnálatos haláláig itt voltam neki mindig. Még külföldről is hazajöttem, hogy ne legyen teljesen egyedül.

A bátyám a nagymamámat is, és anyukámat is betette volna otthonba. Persze ő sohasem törődött velük, szerencsére nem rajta múlott.


Ha te nem akarod magadhoz venni anyukádat, akkor kérj segítséget az Önkormányzattól, 24 órás felügyeletet, vagy vegyél fel valakit, aki fizetésért helyetted türelemmel gondoskodik róla. Valószínűleg te is ilyen leszel, és a gyereked majd ugyanúgy berak egy otthonba, ahogy te az anyukádat.


Én csak azt jelezném itt, hogy mindenki visszakapja, amit csinál, hiszen ő a példakép. És a saját gyerekeitől se várjon kegyelmet, ha ő maga is gonoszul viselkedett. A saját szüleivel.

2022. dec. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 Én meg remélem, hogy ha valaha is demens leszek, akkor otthonba adnak, nem áldoz be rám senki éveket egy tizenéves életéből.
2022. dec. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!