Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy Anyukám...

Mit csináljak, hogy Anyukám ne kezeljen kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon zavar, hogy folyamatosan kíváncsiskodik, mindenbe beleszól és mindennek úgy kell lenni, ahogy ő akarja, akkor is ha elmondom 500x, hogy mi nem így akarjuk. Az a baj, hogy egy nap vagy 100x elmondja,rákérdez. Meg a megkérdezésünk nélkül intézkedik,dönt helyettünk. Ha pedig mondjuk neki, hogy ezt ne csinálja,csak a fejemhez vágja, hogy ő csak jót akar. De nem érti meg, hogy ezeket a döntéseket nekünk kell meghozni, a mi életünk. Úgy érzem,magam tőle mint egy 12 éves kisgyerek. Az meg nem igazán segít, hogy költözés miatt most itt lakunk nála, akárhova megyek mindig magyarázkodnom kell, ha megkérem, hogy ne mondjon el valamit senkinek, akkor is elmondja, csak hozzáteszi, hogy NE MOND EL SENKINEK. Nagyon szeretem őt,csak rettenetesen zavaró, frusztráló, hogy minden egyes lépésemről be kell számolják, vagy hazudi kell. Mert pl nem akarom, hogy mindenki arrók beszéljen, hogy én nőgyógyászatra megyek vagy más dolgok. Főleg, hogy imádja az embert kellemetlen helyzetbe hozni.

A vőlegényemmel közös kapcsolatunknak se tesz valami jót,hiszen rettenetesen ideges és feszült vagyok. Főleg, hogy januártól kezdek újra dolgozni szóval egész nap itthon vagyok.


Legalább az jól esik, hogy most ki tudtam írni magamból. Meg szívesen olvasnék mások tapasztalatairól, hasonló helyzetéről.



2022. aug. 2. 11:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Heteske, azt írtad, hogy el kell költözni albérletbe, mert ott senki nem szól bele semmibe. Nem szó szerint azt írtad, hogy el kell tűrni, de ez volt a lényege.
2022. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%

Tizenegyeske, valaki fegyvert tart a fejedhez, kényszerítve, hogy bunkó legyél vagy magadtól vagy ilyen prosztó?

Továbbra sem jelent mást a válaszom, mint amit írtam

2022. aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Addig akkor ki kell bírni mást nem elhet.
2022. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
57%

Tanulj meg írni és fogalmazni, akkor nem lesznek veled bunkók, hetes!


Kérdező, amíg nem költöztök, ki kell bírnod. Lehet nem ártana néha rápirítani anyádra kicsit bunkóbban, ha nem ért a szép szóból.

2022. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
54%
Nem bunkóbban, bunkónak nem kell lenni, hanem keményebben, határozottabban, öntudatosabban, felnőttként.
2022. aug. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

De azert anyad arra jo, hogy ingyen lakjatok nala, igaz?


Valamit valamiert. Sajnos ilyen helyzetekben barki barmit mond, sokat kell nyelni, mert az emberek az esetek nagy reszeben nem valtoznak.

Vele nottel fel, tudtad milyen, oda se kellett volna koltoznotok, meg ha ingyen is van.


A beke es a sajat kapcsolatom epsege nekem minden penzt meger.

2022. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez a valamit valamiért egy rendkívül rosszindulatú demagóg duma! Szívesség esetén sem jogosult senki megalázni a másikat! Ez nem cserekereskedelem: én adom a szállást, cserébe dirigálok neked.
2022. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

Idealis esetben valoban nem lenne rendben az, hogy megalazom a gyerekem, csak azert, mert nalam lakik felnottkent es en emiatt ugy gondolom, hogy ezt megtehetem. Ez nem is kerdes!


De a vilag nem igy mukodik, vannak idiota emberek, akikkel nem lehet beszelni, nem ertik meg, stb.

Ebben az esetben bizony, hogy nem kell egyutt lakni, de ha meg igy alakult, akkor meg el kell turni. Mas valasztas van, amikor se a szep szo, se a veszekedes nem hasznal es a koltozes se opcio?

Szerintem nincs.

2022. aug. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem idióta az anyja, csak annak tetteti magát. Pont azt nem kell hagyni. Nem egy 80 éves demensről van szó. Nem volt még elég intenzív a veszekedés; ha elég lett volna, nem nyámnyila, nem itt tartanának.
2022. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

16-os

Nem ingyen lakunk itt, fizetünk érte,csak persze nem annyit mint egy albiért. Mert sajnos az albérlet manapság nem 50 ezer forint. De nem ez volt a kérdésem lényege és ez nem is fontos most a kérdésem szempontjából.


Ahogy a végén is írtam: "Legalább az jól esik, hogy most ki tudtam írni magamból. Meg szívesen olvasnék mások tapasztalatairól, hasonló helyzetéről."


Szerintem az idióta kifejezés azért erős. Hiszen csak ezt a szituációt mutattam be, mert most ez volt a lényege a problémának. Ő se csak ennyiből áll, csak ezeket a szituációkat nem kezeli jól és erre lettem volna kíváncsi, hogy más ezt hogy kezelné, mit csinálna, volt e ilyen tapasztalata.


A pénzel kapcsoltban,meg igen sajnos nem vagyunk milliómosok (Örököltük a házat,de fel kell újítani,mert nincs költözhető állapodban és így jobban járunk,mintha vennénk), sajntos az albérletet meg nem olcsó, hogy egyszerre albi+ ház újítás.

2022. aug. 2. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!