Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, úgy hiányzik a...

Mit tegyek, úgy hiányzik a fiam és amikor hazalátogatnak a párjával, akkor is csak páros programokat szerveznek, s ha itthon vannak, akkor meg elvonulnak kettesben?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, nem akarom szétszakítani őket, de évente párszor látom a fiamat és olyankor sem rám szenteli azt az időt. Jön a párja, és vele tölti az idejét itt is. Csak főétkezésekkor tudom elkapni egy beszélgetésre. Ha jól megölelgetném, akkor meg kinevet.

Egy másik országban él, a párjával, minden nap együtt vannak, nem hiszem, hogy évente párszor egy hetet olyan nehézkes lenne eltölteni velem? Nagyon hiányzik az illata, a személye, hogy megölelegessem, hogy elmesélje mi van vele, hogyan érzi magát, de sokszor ezekre sem szakít időt. Évközben hetente, kéthetente telefonálunk. Sokat dolgozik a gyerek, rohan, meg is értem, hogy nincs ideje állandóan rám, de olyan nehéz a hazalátogatáskor egy kis időt rám szorítani?

Illetve az utolsó előtti látogatásakor egyedül jött, de akkor meg a haverok, meg valami online játék volt az érdekesebb.

28 éves, egyetlen szem gyerekem.


2022. aug. 8. 18:26
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
81%
Hát ezt akár át is lehet fordítani. Nyilván jobban érzi magát a párjával meg a barátaival, minthogy te szagolgasd meg ölelgesd. Amúgy felnőtt ember, ez az élet rendje. Számomra kabaré amit írsz.
2022. aug. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

Számomra meg eléggé megkeseredettnek látszol, de ki vagyok én, hogy ítélkezzek?

A kérdés sem arról szólt, hogy a te személyes véleményed mit képvisel anya-felnőtt gyerek téren.

2022. aug. 8. 20:08
 33/60 anonim ***** válasza:
99%
De tényleg, ha kamaszként is rühellte a testi kontaktust, miért gondolod, hogy felnőtt férfiként, a világ másik végén élve ez változott? Egyszerűen irreális, amit elvársz.
2022. aug. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
60%
Nem olvastam az összes kommentet, csak az elején néhányat. Szerintem egyáltalán nem túlzó, amit elvársz tőle, főleg, hogy egy szem gyereked, és alig látod. Igenis ha hazalátogat külföldről néhanapján, akkor azt miattad tegye, és töltse veled az idejét. Próbáld meg vele ezt megbeszélni, én szintén 28 vagyok, megérteném, bár én alapvetően is máshogy állok anyámhoz.
2022. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, külföldről hányszor utazgasson át a fiad, amennyi neked elég lenne? Minden áldott hétvégén?

Persze, a hiányt megértem, de valami oka van, ha kiröhög amikor te ölelgetnéd. Persze, a pasik még az anyjukhoz se nagyon bújnak sokszor, de az ilyen szintű elutasításnak azért van oka, attól még, hogy nem vágja a képedbe. Meg annak is, hogy ha haza is látogat, akkor vagy haverozik, vagy a párjával van kettesben és pl. fel se merül, hogy amúgy négyesben is lehet csinálni valamit.

Mondjuk nő vagyok, de pl. nekem eszembe se jutna a pasasommal, meg anyámékkal programot csinálni, mert 1: apám amúgy se igen értékeli az ilyeneket, 2: mutterral állandóan összekapnak valamin, ezt minek nézze ő is, ha még engem is hidegen hagy?,3: ha nekem se hiányzik anyám szarkavarása, miért szúrjak ki a párommal ilyen módon? Persze, lehet ezeken felül ezer, meg ezer indok, de nálam pl. ezek állnak fenn, ami miatt eszembe nem jutna négyesben programot csinálni.

2022. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
16%
Én megszakítanám a kapcsolatot vele. Előbb a társas játék fontosabb, aztán a párja, aki máskor vele van. Ha nem követett el nagy bűnt a kérdést feltevő, nem indokolt ez a viselkedés.
2022. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
68%
Ezt így leírhatnád neki. Mondjuk az ciki, hogy neki te nem hiányzol ennyire. Kiröhög ha megölelnéd. Remélem nekem nem ilyen lesz a gyerekem.
2022. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:

35-Természetesen nem várom el, hogy hazautazzon, nem is erről van szó. Van saját élete, munkája, messze van tőlem, egyebek...

Mindössze csak annyit kérnék, hogy amikor amúgy is itthon van, akkor szenteljünk egy kis időt egymásra. Mert most is úgy elment ez a 6 nap, hogy napi 15 percet ha beszéltem a gyerekemmel, vacsora közben.

Nem rosszból nevet ki. Csak kinevet amiért ilyen érzelgős vagyok. Nekem meg rosszul esik. És ezt mondtam már neki.


Nem tudom, mi oka lehet. Ő megmutogat ezt-azt a párjának itthon, elmennek ide-oda, amit én nem bánok. Azt sem ha nem férek be a képbe, és valószínűleg ez az egésznek az oka, nem is akarnék rájuk akaszkodni, de egy másik program jól esne vele, amit ő is tud. Csak rohan és rohan. Ha meg lenne időnk beszélni, akkor beül a pc elé és ugyan beszélünk, de milyen beszélgetés az ha közben nyomja a játékot?

2022. aug. 8. 21:43
 39/60 anonim ***** válasza:
58%

Jó, a kérdező a szar szemét, mert meg meri ölelni az évente párszor látott fiát érkezéskor meg távozáskor. És persze ő a beteges meg az éretlen, a gyerek meg a naaaagy felnőtt.

Hát ha kell az ingyen szállás anyukánál felnőttként, akit amúgy kb le se szar, akkor viseljen el egy ölelést meg legyen szíves kicsit emberszámba is venni a szüleit.

Lehet lepontozni.

2022. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nincs elég saját életed. A gyereket "kölcsönbe" kaptad, amikor felnőtt, kirepült, már nem a tied, és pont annyit kellene veled lennie, amennyit akar, és pont annyit kellene beszélnie, amennyit akar és egyébként is azt csinál amit akar. Nincs elvárás, nincs nyünyörgés, legalább is nem kellene lennie, ne kelts lelkiismeret furdalást másban. Minden más emberi kapcsolatban ez teljesen természetes, nem járunk a másik nyakára, NEM KÉRJÜK SZÁMON, annyi szeretetet várhatunk, amennyit ő akar adni. Biztos megvan az oka, hogy miért ennyi kell neki, bármi is az, ez van. Nem tehetsz semmit, egy emberi kapcsolat nem arról szól, hogy "szerintem ez kevés". Két ember van. Ha neki ennyi elég, fogadd el. És igen, legyél a pároddal, barátaiddal, ismerőseiddel többet.... add annak a többlet szereteted aki élvezi, ne lenyomni próbáld más torkán.
2022. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!