Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez jó ötlet?

Szerintetek ez jó ötlet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Babám 5 hónapos. Férjem kamionos. Minden hétvégén itthon van, hétköznap válltozó. Van amikor minden nap itthon van de van amikor 2-3 naponta csak.

Most kapott egy ajánlatot Németországba 2 hét kint 1 hét itthon. Majdnem háromszoros fizetéssel mint itt. Viszont egyelőre nagyon nem akarom elfogadni, hogy elmenne. Szerintetek engedjem el? Azt mondta csak 1 év. Inkább még most vagy ha már pár éves a gyerek? Nem fogja tönkre vágni a házasságunkat? Vagy a gyerek mit fog ebből érzékelni? Hasonló helyzetben élők kérlek segítsetek. Nyilvan azert menne, hogy tudjunk haladni is a mai világba hitel és társai nélkül de egyelore nem tudom elkepzelni így az életünket.



2022. aug. 9. 22:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
41%
Lehet lepontozni, de akit ennyit van távol, az garantáltan félrekúr, és az esetek nagy részében hagyja a francba az asszonyt meg a gyereket. Ez nem rosszindulat, ezt látom. Ha érdekelné a családja, és nem csak elhúzni akarna tőlük, eszébe se lenne itt hagyni őket.
2022. aug. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%
"A te szemszögedből jó ötlet, mert lesz csomó pénzetek, ami segít egy induló családnak. A legnagyobb vesztes a férjed lenne, " Pont fordítva. Csak az asszony vesztene, mert magára maradna, a pasas meg élné a világát ahogy akarja. A hülye nő meg küszködjön egyedül, és még legyen is hálás mert hozza a pénzt az ember, úgyhogy nyikkanni se merjen mert minden az ő nyakába van szakítva... aközben meg a csávó a franc tudja hogy kúrtja végig az utakat amerre jár.
2022. aug. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

Én biztosan nem mennék bele, mi tavkapcsolatbol 3 év alatt tudtunk összeköltözni, és soha az életben nem tenném ezt meg újra. Számomra nem olyan nagy dolog a pénz, majd akkor kisebb lakásban lakunk, vagy akár veszünk fel hitelt. Szerintem ti is fogtok felvenni 100%, mert hiába dolgozik kint 3x annyiért, egy év alatt nem fog összejönni annyi, plusz nem biztos, hogy a kapcsolatotok olyan jól viselné ezt.

A pénz nem fogja utólag kiváltani azt az egy évet, amikor segítségre és törődésre lett volna szükséged tőle a gyerekkel.

2022. aug. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
70%

Magamból kiindulva én ezt így nem bírnám. Örülök, ha este hazajön és végre van kihez szólnom. 18 hónapos lesz a fiam, de nagy segítség, hogy itt a párom minden este. Mindent megcsinálok, de van az a pont amikor szükségem van a támogatására, lelkileg is illetve gyerekkel kapcsolatban is. Akár egy átvett fürdetés vagy altatás. Másfél hónapja kb. semmit nem alszik így mi is kivagyunk merülve, de ketten minden könnyebb.


Nem szeretnélek lebeszélni arról, hogy kimenjen a párod. Ti tudjátok mennyi pénzre van szükségetek, mi a tervetek, mire mennyit költötök stb. Illetve akkor tényleg tartani azt a max 1 évet, mert hosszútávon szerintem elhidegülés lesz a vége.

2022. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Van közös saját házunk már ezt megtudtuk venni +2 auto is. De szuksegunk lenne még 2 szobára és 1 furdoszobara mert most csak zuhanyzonk van. Tehát ház toldásra. Ehhez viszont jelenleg sok pénz kell. Van valamennyi de kb az a 4 falra es tetőre elég, engedélyekre tervrajzra stb. Ehhez lenne rá szükség, hogy egy "kicsit" ki menjen, hogy tudjunk haladni az elképzeléseinkkel.
2022. aug. 10. 13:28
 16/24 anonim ***** válasza:
84%
Figyelj, ezt Neked kell tudnod , hogy van e olyan eros a kapcsolatotok, hogy kibir e egy evet igy. Az nem opcio hogy par honap utan Te is kimenj utana?
2022. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Hát igazabol en nem szeretnék kisbabával egy idegen országba menni és itt hagyni a házat rövid időre sem. Azért ezért megdolgoztunk nem merném csak úgy őrizetlenül hagyni 🥺
2022. aug. 10. 19:52
 18/24 anonim ***** válasza:
83%

Másik opció: Ha tényleg erre kell a pénz maximum próbáljátok meg, 2-3 hónap alatt kiderül megy-e, ha pedig nem fog működni próbáljon meg visszajönni, esetleg máshova hasonló fizetésért, mint amit most keres, vagy ugyanide, ha megoldható lenne és szépen válna el a munkáltatótól. De ezt beszéljétek át pontról pontra, hogy téged mi zavar, mit hogy gondolsz, ő hogy érzi stb. Lényeg meglegyen a közös nevező, megértés, bizalom!

#14

2022. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
24%
Mivel kérdeztél minket, mi válaszolunk: szerintem rossz ötlet, addig kellett volna, míg nincs gyerek max...
2022. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
49%
szvsz ez nem élet, hogy 1 hétig távol van. A 2/1 egy hónapra vetítve durván 3/1-be jön ki, vagyis egy évben 8 hónapig van távol és 2,5 hónapig itthon. És ez a "kapott ajánlatot németből jobb pénzért" wow, erre külön ajánlatot kell kapni? Amikor lasszóval fogdossák az sofőröket világszerte? :D Nem tudom mi az a "jobb pénz", én egy ideig 2/2-t csináltam német cégnél kb 1400€ 1 hónapra, akkor már inkább ilyet kellene keresnie SZERINTEM. És ott is állandó sofőr hiány volt. A legtöbb sofőr pont családi élet miatt csinálta azt a munkát, de nem is volt olyan rossz.
2022. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!