Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom mérlegelni a döntése...

Nem tudom mérlegelni a döntéseim, mert a szüleim mindenhogy támogatnak. Most mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt, huszonéves nő vagyok. Azt a lakást amiben felnőttem, amiben az életem töltöttem, megkaptam a szüleimtől. Vidéken. Itt kaptam meg életem legjobb és legstabilabb munkahelyét is a házzal együtt. Viszont napról napra omlott össze minden. A munkahelyem ugyanis hamarosan végleg leépül. Annyira az isten háta mögött élek, hogy itt a 3 műszakos 180.000 Forintos kereseti lehetőségű gyári melón kívül nincs más munkalehetőség.


Az a helyzet, hogy amint megkaptam a szüleimtől a házat, építgettem folyamatosan és javítgattam rajta, rengeteg pénzem beleöltem. Már majdnemhogy az álomházammá varázsoltam teljesen, sok jó és szép emlek is köt ide, és gyönyörű helyen élek, a kertünkből végignézhetek a végelláthatatlan dombokon és erdőkön.


Viszont munkahely nélkül nem maradhatok. Elmentem a szüleimhez és összeültünk megbeszélni a lehetőségeket. Ők legjobb megoldásnak azt tartják, ha elköltözök és új életet kezdek városban, mert szerintük túl fiatal vagyok, hogy itt ragadjak. Én felvetettem, hogy kimegyek külföldre dolgozni, esetleg online megpróbálok kitanulni valami olyan szakmát, amivel elmehetnék home officeba, de ugye arra is elég csekély az esély, tekintve arra, hogy a legtöbb home officenak hirdetett munka csak mlm vagy otthon lévő anyukáknak van.


A szüleim minden döntésemet 100%-ban támogatnák. De nekem egyszerűen minden percben sírhatnékom van, ha belegondolok, hogy itt kell majd hagynom esetleg mindent. Itt van az egész életem, a családom, a barátaim, az állataim, az álom ház amin annyit dolgoztam. De tudom, hogy maradni sem igazán maradhatok, mert így sehova nem haladok az életben.


Szeretem a mostani életem, és nem akarom, hogy véget érjen, nem akarok hátrahagyni mindent. De tényleg nem tudom mi lenne a legjobb.


Köszönöm szépen ha végigolvastad! Ha valaki esetleg járt hasonló cipőben, nagyon hálás lennék, ha megtudná velem osztani a saját sztoriját. Hogy döntött, hogyan alakult az élete, stb...


Bocsánat, ha túl hosszú lett!


2022. aug. 12. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mit jelent az isten háta mögött, hány km-re van olyan város, ami tényleg város, munkalehetőségekkel? Mi napi 2x35 km-t ingázunk, teljesen kibírható.
2022. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Jelenleg mihez értesz, mi érdekelne?
2022. aug. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Úristen, meg ne halj!


Add el a lakást a francba, költözz be városba, keress munkát. A barátaiddal meg anyádékkal ugyanúgy találkozhatsz attól, hogy 30 km-re költözöl. Ideje felnőtté válni.

2022. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

A home office-os munkák regebbi, megbizható, nagy tudású szakembereknek vannak fenntartva a cégeknel. Nincs olyan, hogy online kitanulom, aztán egyből 100%ho-ban nyomom és betegre keresem magam. Meg kell mozdulnod es ennek most jött el az ideje. A valaazolók azért türelmetlenkednek itt veled, mert van saját hazad, tamogató csaladod, lehetőségeid, te pedig sirankozol, hogy dehát a szép hegyek. Sajnos van, hogy az idill nem tartható, fel kell nőni, es a legtöbben nem fognak babusgatni teges egy ilyen helyzetben, mert felnőtt vagy, és még csak nem is nehéz vagy kilatastalan szituacióban.

A hazat kiadni nem lehet? Annak a dijaból berelhetnél lakást a varosban.

2022. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Ami valoban isten háta mögött van ott még gyári melo sincs.

Szóval ne essunk túlzásba.

2022. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Fuuu, hmm. nehez de azert is mert nincs több info.


Ha tenyleg ennyire messze laksz mindentol az gaz. Munka kell. Home officba melozni tok jo, de hogy jol keressel valammi rendeset kell kitanulni nem holmi kurzust...annyit avval nemfogsz keresni hogy jol eljel.


En a sjata szemszogombol tudok beszelni, en varosi ember vagyok. es szeretem. nagyimek , apum videki sokat jarok le de eleg az az egy het... 20on evesen ott elni...szerintem borzaszto :). Semmi lehetoseg, legalabbis max ha eleg neked a Coopban arufeltoltozni vagy penztarozni..akkor talan ok.

Gondolkozzal el azon: esetleg felsz a valtozastol?

Eselyes a hazadat kiadni (nem eladni) es a lakberbol plusz munkaval jol megelnel egyenlore egy varosban?

2022. aug. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Napi 160 kmt utazunk munka miatt. Es kapaszkodj meg, varosban elunk🙃 csak pesten 2x annyit fizetnek mint ahol lakunk. Szoval az sem biztos h majd ha varosba koltozol bem kell ingaznod... Nyilvan gyikmezotursehonnanibikaszocskerol ne akarj pestre ingazni, ez jogos. De esetleg egy olyan felallas, hogy elmesz albiba, es hetvegrnte hazajossz,? Csak par honapra, h lasd milyen.. nem kell rogton kulfold, meg deladni mindent amid van.. kezdd kicsiben
2022. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Feladni, bocsánat
2022. aug. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
Csak ha azt amtekozzuk, hogy az utazással elemnt idő úgymodn elveszik...
2022. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha beszelsz nyelveket, probalj SSC munkat keresni, azok vannak full home officeba is :)
2022. aug. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!