Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudom mérlegelni a döntése...

Nem tudom mérlegelni a döntéseim, mert a szüleim mindenhogy támogatnak. Most mi lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt, huszonéves nő vagyok. Azt a lakást amiben felnőttem, amiben az életem töltöttem, megkaptam a szüleimtől. Vidéken. Itt kaptam meg életem legjobb és legstabilabb munkahelyét is a házzal együtt. Viszont napról napra omlott össze minden. A munkahelyem ugyanis hamarosan végleg leépül. Annyira az isten háta mögött élek, hogy itt a 3 műszakos 180.000 Forintos kereseti lehetőségű gyári melón kívül nincs más munkalehetőség.


Az a helyzet, hogy amint megkaptam a szüleimtől a házat, építgettem folyamatosan és javítgattam rajta, rengeteg pénzem beleöltem. Már majdnemhogy az álomházammá varázsoltam teljesen, sok jó és szép emlek is köt ide, és gyönyörű helyen élek, a kertünkből végignézhetek a végelláthatatlan dombokon és erdőkön.


Viszont munkahely nélkül nem maradhatok. Elmentem a szüleimhez és összeültünk megbeszélni a lehetőségeket. Ők legjobb megoldásnak azt tartják, ha elköltözök és új életet kezdek városban, mert szerintük túl fiatal vagyok, hogy itt ragadjak. Én felvetettem, hogy kimegyek külföldre dolgozni, esetleg online megpróbálok kitanulni valami olyan szakmát, amivel elmehetnék home officeba, de ugye arra is elég csekély az esély, tekintve arra, hogy a legtöbb home officenak hirdetett munka csak mlm vagy otthon lévő anyukáknak van.


A szüleim minden döntésemet 100%-ban támogatnák. De nekem egyszerűen minden percben sírhatnékom van, ha belegondolok, hogy itt kell majd hagynom esetleg mindent. Itt van az egész életem, a családom, a barátaim, az állataim, az álom ház amin annyit dolgoztam. De tudom, hogy maradni sem igazán maradhatok, mert így sehova nem haladok az életben.


Szeretem a mostani életem, és nem akarom, hogy véget érjen, nem akarok hátrahagyni mindent. De tényleg nem tudom mi lenne a legjobb.


Köszönöm szépen ha végigolvastad! Ha valaki esetleg járt hasonló cipőben, nagyon hálás lennék, ha megtudná velem osztani a saját sztoriját. Hogy döntött, hogyan alakult az élete, stb...


Bocsánat, ha túl hosszú lett!


2022. aug. 12. 19:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
63%
Ezt az első mondatodat gondold már át még egyszer. Nem tudod merlegelni a döntéseidet, mert a szüleid mindenben támogatnak...? Szóval azt varod, hogy a szüleid döntsenek helyetted? Megkaptad a házat, gondolom, anyagilag is segítenek még mindig, meg most még azt is elvárod, hogy helyetted döntsenek. Ki kellene jönni a kislanyos álomvilágból és felnőni, most itt a lehetőség. "Nem akarok, nem akarok", ez gyerekes nyafogás. Ha a jelenlegi helyen nincs lehetőséged, akkor ott nem maradhatsz, ennyi. De ha a házat nem akarod eladni, akkor add ki, és abból vegyél ki albérletet ott, ahol végül munkát találsz. Aztán ha van ra lehetőség, visszaköltözhetsz.
2022. aug. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
80%
Eldöntötted, hogy nincs meló? Keresed gőzerővel azt a jól fizető állást, ami jó is neked, és fenntartható is a terv vele, vagy ráérsz még pörögni azon, hogy jaj, bólogatójánosok, jaj, mi lesz most?
2022. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!