Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Toxikus anya hogyan kezelhető?

Toxikus anya hogyan kezelhető?

Figyelt kérdés

Anyám tönkreteszi az életemet,folyamatosan gúnyolódik velem,megaláz,sosem vagyok semmiben elég jó neki (komoly,ambíciózus,intelligens lány vagyok és egyetemista), mindig rajtam vezeti le a feszkót,sosem ismeri be,hogy igaza van stb.

Ilyenkor mi a teendő? Hogyan kezelhető?


2022. aug. 23. 01:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%

7-es, te egy rózsaszín kis buborékban élsz, fogalmad sincs a valóságról, de nem baj, majd felnősz.


Kérdező: ignorálni kell. Ő nem fog megváltozni,téged viszont tönkretesz, amíg az életed része.

2022. aug. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 mmatyika ***** válasza:
75%
Én vagyok az összes aki azt írta hogy beszéljen vele. Szerintem kicsit félre értettetek. Nem azt mondtam hogy harcoljon az érte örökké. De hogyha most rászán erre 20 perce, de nem jön össze, és elzárja utána, (amit én is támogatok, le is írtam(#3)) akkor utána nem az lesz az életében végig mellette hogy elfutott, hanem hogy igenis megpróbált tenni ellene. Persze tisztában vagyok vele hogy valószínűleg úgyis az lesz hogy képtelen a szülő megváltozni, és igen, ilyenkor tényleg lépni kell. A kérdés az hogy árt e azzal hogy utoljára egyszer az anyukájaként kezeli e, és elomndja e neki amit gondol. Szerintem ha már úgyis el fog távolodni tőle, ezzel nem árthat magának.
2022. aug. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
25%

"komoly,ambíciózus,intelligens lány vagyok"

- akkor tudnod kellene a választ.


Amúgy meg nem kell vele szóba állni.

2022. aug. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#2: egy időben én is hittem ezekben a "kibeszélő show"-kban, aztán tucatnyi kudarc után beláttam, vannak emberek, akikről egyszerűen le kell mondani.

Én nem fűznék ehhez sok reményt a kérdező esetében.

2022. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 mmatyika ***** válasza:
19%

#14, én sem, elsősorban azért írtam neki hogy beszéljen vele, mert ha nem teszi lehet hogy később 10 év múlva megbánja hogy nem próbálkozott tenni valamit. Én sem hinném hogy ennyi miatt megváktozna az annya véleménye, de az esélyt érdemes lehet megandni neki.

Arról meg hogy a tv-ben mit láttál... Remélem tudod hogy ott soha nem volt cél kibékíteni az embereket, pusztán a nézettség miatt készültek ezek a tv showk. Ezekből nem kéne kiindulni.

2022. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
88%

Ahogy tudsz muszáj elköltöznöd otthonról! 😪

25/F

2022. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, szerinted mi, akik ilyen ember mellett nőttünk fel, nem próbálkoztunk? Másból sem áll az életünk, bxod, mint állandóan megfelelni a toxikusnak, megkérni, hogy kicsit változtasson, de óvatosan, mert megsértődik és leordít.

MEllette folyamatosan a hangulatát figyelni, hogy egyáltalán hozzá szólhatok-e, vagy rögtön elhord mindennek, stb. stb.


Aztán eljön az a pont, általában sajnos túl későn (sokaknál sohasem), mikor azt mondom, hogy elmész te a jó büdös francba a természeteddel együtt. És innentől kezdve ignore.

2022. aug. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Kibirod ameddig fuggsz tole, aztan ha vége a sulinak elkoltozol es uj eletet kezdesz es mx unnepekkor beszél vele, vagy ha keres. Minimalizalod az orultsegeit. Es felnottkent viselkedsz, nem maradsz az alatendelt gyerek szerepeben. Szoval önálló akratod életed es donteseid lesznek, es muszájbol nem csinalsz semmit se ha epp mas dolgod vgy programod van.
2022. aug. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Van valami mentális betegsége?
2022. aug. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#19, Szerinted az ilyen berögzött szülők elmennek pszichológushoz, hogy kivizsgáljak magukat?xdd

Biztos van valamilyük, nárcisztikus, irányítás mániás, gyerekkori trauma, magányos, megsavanyodott, frusztrált, stresszes. Szóval nyilván nem érzi magát jól, különben nem bántana másokat. De ez nem csak szülőkre vonatkozik, amikor pl én a felhők fölött vagyok, akkor mindenkit szeretek, és mindenkiben a jót látom. Amikor meg szar a kedvem, akkor elmehetnek a picsába.

Szóval ahhoz hogy elmenjenek pszichológushoz, ahhoz az kellene, hogy változtatni/változni akarjanak. És egy felnőtt, főképp a rosszabb fajtából, nem igazán szeret változnia. Nem az, hogy nem ismeri be, hogy valamit rosszul csinált, hanem hogy még meg sem fordul a fejében, hogy valamit rosszul csinált volna...

Talán van valami abban amit írtam.

2022. aug. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!