Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mártírkodik anyám, ha...

Miért mártírkodik anyám, ha nem engedi hogy segítsek?

Figyelt kérdés
Apám döglik egész nap, a kisujját sem hajlandó mozdítani, úgyhogy kettőnkre marad a háztartás. Én segítenék is, csak hogy anyám jóformán kiveszi a kezemből a munkát. Tehát ha teregetek és viszem ki a lavort, odajön és elveszi, mondván hagyjad kislányom majd én megcsinálom. Ha szólok hogy mindjárt megyek főzni, akkor direkt azonnal nekiáll. Majd ezek után hangosan és siralmasan rákezd, hogy itt mindent neki kell csinálnia, neki senki sem segít, pedig mindene fáj, stb stb. És ha odamegyek hogy "mit segítsek?" Vagy "hagyjad majd én csinálom" akkor az a válasz hogy hagyjad nem kell segíteni. Már komolyan fogalmam sincs mi az istent csináljak, és még én érzem magam sz*rul amiért nem segítek.

2022. aug. 25. 11:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Ez anyád célja ezzel. Hogy magához láncoljon a bűntudatkeltéssel.
2022. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Édesanyádnak vannak enyhe mentália zavarai. Neked ne legyemn bűntudatod, mert a te lelkiismereteddel és hozzáállásoddal nincs baj, az övével ellentétben.
2022. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Bűntudatkeltés. Sok anya ilyen sajnos, az enyém is.
2022. aug. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Oh, az enyém is pont ilyen volt. Semmit nem engedett csinálni, mert ő úgyis jobban tudja.
2022. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
98%

Mindenhez még ember kell, ahhoz is, hogy apád nem vegye ki a részét a háztartásból (direkt nem segítést írtam).


Elég hosszú eszmefuttatás: Anyukádat gondolom így nevelték annak idején, hogy a nő feladata a házicselédség, akkoriban ez volt az uralkodó fölfogás. Így majd a házasságában is magára vállalta ezt a szerepet. Egyikük sem és egyben mindkettejük is okozója, ha érthető így.


Szerintem ne legyél rá mérges, ha nem hagyja, akkor ne csináld, maximum ha nincs otthon akkor. Vagy igyekezz példát mutatni és ne vedd magadra a mártírkodást, nem neked szól.

2022. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
5ös vagyok: annyit elfelejtettem hogy szerintem nem leszek népszerű a vèleményemmel. Divat itt mindenkit azonnal elítélni meg zsarnoknak/nárcisztikusnak bélyegezni, nem pedig megpróbálni megérteni a viselkedés okát.
2022. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy lelki alkat, semmi köze a valósághoz, sosem fogod tudni jól csinálni.

Az én anyám is ilyen volt, imádott mártírt játszani.

2022. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém szintén.
2022. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Vannak emberek, akik imádnak mártírkodni, hátterében gyakran valami személyiségzavar áll, de nem mindig.

Én utálom az ilyen embereket, és úgy oldom meg, hogy meg se próbálok segíteni. Ki vagyok én, hogy elvegyem a kis játékát? Sajnálja csak magát kedvére. Mondjuk engem nem érdekel.

2022. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádnak pszichológusra lenne szüksége. Ő nem látja magát kívülről, biztosan így nevelték, de nem valószínű, hogy magától meg tudna változni. Ez a helyzet neki is, neked is rossz.


Ha ő nem hajlandó menni, akkor neked kéne. Mert ha jobban megérted, mi történik, az neked is segít egészségesen átvészelni ezt a helyzetet. Low budget verzió ugyanerre, ha könyveket olvasol - az előző válaszolók már megadták a kulcsszavakat, amikre érdemes keresned.

2022. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!