Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mártírkodik anyám, ha...

Miért mártírkodik anyám, ha nem engedi hogy segítsek?

Figyelt kérdés
Apám döglik egész nap, a kisujját sem hajlandó mozdítani, úgyhogy kettőnkre marad a háztartás. Én segítenék is, csak hogy anyám jóformán kiveszi a kezemből a munkát. Tehát ha teregetek és viszem ki a lavort, odajön és elveszi, mondván hagyjad kislányom majd én megcsinálom. Ha szólok hogy mindjárt megyek főzni, akkor direkt azonnal nekiáll. Majd ezek után hangosan és siralmasan rákezd, hogy itt mindent neki kell csinálnia, neki senki sem segít, pedig mindene fáj, stb stb. És ha odamegyek hogy "mit segítsek?" Vagy "hagyjad majd én csinálom" akkor az a válasz hogy hagyjad nem kell segíteni. Már komolyan fogalmam sincs mi az istent csináljak, és még én érzem magam sz*rul amiért nem segítek.

2022. aug. 25. 11:39
1 2 3
 21/22 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nalunk az volt a szokás,hogy anyám döglött. Nem dolgozott,nem takarított,tvzett egesz nap. Apum sokáig dolgozott,volt hogy napi 16 órákat. Így a háztartást én vittem olyan 12 éves koromtól. Mamám megtanított főzni,a takarítás, mosás stb meg azért nem egy nagy kunszt. Amikor olyan volt,hogy sok volt a tanulnivaló,vagy beteg voltam akkor szoltam anyámnak,hogy most rajta van a sor, hajrá. Akkor jött az,hogy itt mindent neki kell csinalni, senki nem csinál semmit, ő a házi cseléd. Egy ideig tűrtem,mert kis nyuszi voltam. Utána valahogy meguntam vagy nem tudom,de minden ilyen alkalommal,mikor ment a jogtalan mártírkodas,mondtam neki,hogy akár elmehetne dolgozni is,vqgy szembesitettem hogy kb ez a minimum,ha reggel 6 óta csak a tvt lesi. Utált is sokáig. Egy idő utan valahogy kialakult,hogy megfeleztük a házi munkát. Amikor elköltöztem és rá maradt minden, hát valami siralom volt az a rinyálás. Férjemet sokáig utálta is,hogy elviszi az ő kicsi lányát (értsd:cselédet).
2022. aug. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen jellem, ezt valojában ugymond " szereti " csinálni.
2022. aug. 28. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!