Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám el akarja adni a...

Anyukám el akarja adni a házat, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Édesapám már lassan egy éve, hogy elhunyt. Egyedüli örökösként házat hagyott rám a Balatonnál. Mindennél kedvesebb nekem a kis ház. Igaz, egy sorház és nincsen panorámája,a part melletti elhelyezkedése miatt éjszaka nagy hangzavar van, osztatlan közös tulajdon a kert. De ez a ház mindennél fontosabb számomra, itt érzem igazán otthon magam.

Az egyetlen problémám az, hogy anyukám egy másik házat szeretne vásárolni, ennek az árából, ezt mindenképpen el akarja adni, mert nem szereti.

Nekem ez akkora fájdalom lenne, hogy nem bírnám el. Hogyan tudnám rábeszélni, hogy tartsuk meg?


Még csak 16 éves vagyok.

Válaszaitokat hálásan megköszönöm.



2022. szept. 13. 21:15
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%
A te nevedre került az ingatlan? Ha igen, anyád nem adhatja el.
2022. szept. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
87%
Ha rád íratta akkor nem adhatja el az engedélyednélkül
2022. szept. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
95%
Nem kell rábeszélned, mivel 18 év alatti vagy, a gyámhivatal engedélye nélkül nem nyúlhat az örökségedhez senki (még te magad sem). Hogy anyukádnak esetleg van özvegyi haszonélvezete, jelen esetben nem számít. A gyámhivatal csak akkor engedélyezi az eladást, ha anyukád meg tudja indokolni, hogy az miért szolgálja a te érdekeidet, és anyagilag miért lesz előnyös neked. Ha te magad eleve ellenzed, a hihető indoklást nagyon megnehezíti.
2022. szept. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
64%
És kié lenne a másik ház?
2022. szept. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
Az én nevemen van az ingatlan. Jogilag és gyámhivatalilag semmi kérdés nincsen. Anyukám lelkileg nyom ezzel. Mindig azt mondja, mennyire rossz itt. :((
2022. szept. 13. 21:30
 6/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem adhatja el a gyámhivatal engedélye nélkül. Azt meg nem könnyű megszerezni. A családban örökölt nálunk 12 évesen egy telket az unokatestvérem. Púp volt a hátukon a telek, mert haszon egyáltalán nem volt rajta, viszont költség és munka rengeteg. El is határozták, hogy eladják. De hamar letettek róla miután elkezdték intézni a gyámhatósággal a dolgot. Úgy határoztak, hogy érdemesebb kivárni a nagykorúságot.
2022. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha lelkileg nyom, akkor kézenfekvő, hogy mit tégy, ne engedj. Nem lehet könnyű, de én is ezt az utat választanám.
2022. szept. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
69%
Úgy értem, az új nyaraló kié lenne.
2022. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a tied, ő nem tudja eladni.
2022. szept. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
98%
Megmondod neki hogy sajnálod de nem és kész.
2022. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!