Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám el akarja adni a...

Anyukám el akarja adni a házat, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Édesapám már lassan egy éve, hogy elhunyt. Egyedüli örökösként házat hagyott rám a Balatonnál. Mindennél kedvesebb nekem a kis ház. Igaz, egy sorház és nincsen panorámája,a part melletti elhelyezkedése miatt éjszaka nagy hangzavar van, osztatlan közös tulajdon a kert. De ez a ház mindennél fontosabb számomra, itt érzem igazán otthon magam.

Az egyetlen problémám az, hogy anyukám egy másik házat szeretne vásárolni, ennek az árából, ezt mindenképpen el akarja adni, mert nem szereti.

Nekem ez akkora fájdalom lenne, hogy nem bírnám el. Hogyan tudnám rábeszélni, hogy tartsuk meg?


Még csak 16 éves vagyok.

Válaszaitokat hálásan megköszönöm.



2022. szept. 13. 21:15
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
98%

Tehát apad rád hagyott egy hazat es ott eltek ketten anyáddal? Tehát neki semmije nincs?

Vagy ez egy nyaraló, ami helyett csak egy masik nyaralót akar?

2022. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
94%

Nem teljesen értem:

- édesapád rád hagyta, az úgy lehetséges, hogy az ő nevén volt, ketten örököltetek, de édesanyád a saját részéről lemondott, így kerülhetett hozzád (az ő haszonélvezeti jogával terhelve). Ennek ellenére most mégsem jó.

- tied lett a ház, aminek az árából vennétek újat: de az kié lenne?

2022. szept. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor nyaraló vagy ott laktok?
2022. szept. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:
A szüleim nem voltak házasok így 1/1-ben én örököltem. A jelenlegi nyaraló helyett szeretne egy másikat mert ott szeretnénk élni. Én ahhoz a házhoz ragaszkodom de nem érti meg.:(((
2022. szept. 13. 22:20
 15/47 anonim ***** válasza:
68%

Nem is értem, miért gondolják itt többen hogy nyaraló. Szerintetek amúgy a Balatonnál senki nem lakik, oda csak nyaralni mennek az emberek? :D

Kérdező, jogilag nem adhatja el, mert a te tulajdonod. A te beleegyezésed nélkül még akkor sem adhatná el, ha közös tulajdonotok lenne.

Én egy autót örököltem mikor szintén kiskorú voltam és jogsim sem volt, de senki nem adhatta el, mert nem egyeztem bele. Akkor lett eladva, amikor én rábólintottam sok évvel később. A másik egy nyaraló amit a mai napig tartogatok, pedig azt nem egyedül örököltem, de az eladáshoz az összes örökös beleegyezése kéne. Én nem írom alá, tehát fejre is állhat a többi örökös, nem lesz eladva. A lelki nyomásnak meg nem szabad engedni.

2022. szept. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
16%

Szeretnétek...?


Nem értem...

2022. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
92%

Azért gondoljuk, hogy nyaraló, mert a kérdező maga írta le ezt a szót a házzal kapcsolatban.

De kérdező, most akkor van másik ingatlan, vagy ez az egyetlen ingatlanvagyon? Anyádnak nibcs ingatlana?

2022. szept. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
96%
Egyszerű: nemet mondasz. Semmi joga az örökséged fölött rendelkezni, a gyámhatóság sem hagyná. Persze, eladja a házat, vesz helyette a SAJÁT nevére egy másikat, és már ki is vagy semmizve.
2022. szept. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja anyukád eladni a gyámhivatal engedélye nélkül.


És, ha el is adja, az a pénz mind a tiéd lesz, tehát nem ő fogja megkapni, és vesz belőle egy másikat.

2022. szept. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
80%

17, a 14-es válaszában írta hogy nyaraló, addig házként és ingatlanként hivatkozott rá, meg annyit írt, hogy az anyja szerint rossz nekik ott.

Mégis többen már nyaralóztak a 14-es válasz ELŐTT, csak mert Balaton.

2022. szept. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!